ÇirkinlikKendin yap

Odasını Boyama: ellerinizle (rakamları)

Araç boya veya mobilya çoğunlukla uzmanlar mevcut donanımlı kamera itimat edilen, çok karmaşık ve sorumlu bir süreçtir. Ancak, para kazanmak için değil sadece mümkün olacak, ama aynı zamanda kendi işlerini kurmak için aynı zamanda kendi mümkündür böyle bir cihaz yapmak için. Çalışmaya başlamadan önce, en iyi etkiyi elde etmek için mutlaka dikkate olan gereksinimleri hakkında bilgi almak gerekir.

hazırlık çalışmaları

Boyama haznesi belirli araç ve malzemelerin listesini kullanarak yapılır. Diğer şeylerin yanı sıra, ekipman yer alacaktır olduğu bir oda bulmak için önemlidir. garaj onun kadar hareket edebilir. Bir ısı fan, havalandırma sistemi ve bir ısı tabancası üzerinde stok. Bu liste bir zorunluluktur. Listeyi uzatmak zaman kapı, vantilatörler, kapıları, aydınlatma, uzaktan kumanda ve daha ekleyebilirsiniz. Her şey istekliliği ve mali gücüne dayalıdır. Kamera ayrıca kurumayı otomatik ve bir araba ya da diğer boyama ürünleri sadece gerçekleştirme yeteneğine sahip, ancak edilmelidir. fonksiyonel bileşenler olarak farklı seviyelerde temizlenmesi için filtreler ile donatılmış tazyikli havalandırma, çıkıntı yapar. Burada boyama ve daha sonra kurutma, bir ısı pompası, birim ve otomasyon için bölme atfedilen olmalıdır. Havalandırma ekipmanları emme ilkesine üzerinde çalışmak ve hava filtresini sahip olmalıdır.

salonunun hazırlanması

odasını Boyama odasına uygulanacak gereksinimlerini karşılamak için yapılır. Duvarlar ateşe dayanıklı, yıkanabilir ve mümkün olduğu kadar hava geçirmez olarak olmalıdır. Yukarıdaki öğeleri ile özellikle güçlük olmamalıdır. Duvarlar genellikle çelikten yapılmış ve iyi izole edilmiştir. Sistemin temelini oluşturacak iki katmanları, ısı tasarrufu malzeme güvenliğini doldurmanız gerekir. Paul de bazı kurallar ışığında yapılmalıdır, bunlar hava çıkışını sağlayacak bir kafes örtünün çoklu katmanlar kullanımı ile odanın bu bölümünde tasarımında arasında tahsis edilmelidir. refrakter malzeme toz ve sokak gelen diğer kirleticilerden araba korumak yedek ve giriş kapıları, temelini oluşturmalıdır. sızıntı kadar önemli olmasının nedeni budur. Kapı ustanın güvenliğini sağlayacağına duyduğu açmak için kolay olmalıdır.

aydınlatma sistemleri inşaatı

odasını Boyama dikkate uygun düzenlenmesi alınarak yapılır aydınlatma sistemi. Floresan lambaların kullanılması iyi görünürlük ve parlama ve istenmeyen gölgelerin yokluğunu sağlayabilir. Teknolojik kuralları için, aydınlatma 600 ile 1000 lux olacaktır. En başarılı ve etkili bir yan duvar ve tavan üzerinde düzenlenmiştir floresan lambalar kullanılmasıdır. Ancak, bu yaklaşım araç veya makalenin alt kısmında görünürlüğünü olmaz usta boyama sırasında bazı dezavantajları içerir. İstenmeyen parlama ve ışık yetersiz miktarda ortadan kaldırmak için, bir büyük dikdörtgen lambaların çeperi boyunca yerleştirilmelidir. odasını Boyama kullanım kolaylığı sağlayacak boş alan gereksinimleri temelinde yapılır. az 4 x 6 metre bir alana sahip bir oda seçmeyin. Kamera beton temelinde önerilir, ancak bu yaklaşım çok pahalı olduğunu dikkate değer. Bir baz metal çerçeve olarak kullanılmasını içerir alternatif bir çözüm, çare olabilir. valf, bir egzoz sistemi ve bir filtre zemininin altına yerleştirilmelidir.

havalandırma sistemi cihazı

anahtar faktörlerden biridir çünkü standında Boyama, yüksek kaliteli bir havalandırma sistemine sahip olmalıdır. Sistem boya sis birikimi ortadan kaldırarak temiz hava sağlayacak bir filtre ile sağlanmalıdır. Satışta tek motorlu bir ve çift motorlu tesisat olduğunu. Birinci tip sis elde edilen yerleşir ve delikten çıkışı olan, üstten hava pompalar. İki motor enjeksiyon ve aspirasyon hava sağlar. boya haznesi üretilen zaman, bunu sağlamak mümkündür, ve hava filtresi. Bu iki faz, bir tür seçmek için en, model kaba kiri yakalama yeteneğine sahip olacak ve küçük parçacıklardan yayınlanır. Bu havalandırma sistemi seçmek önemlidir, hava akış hızı saniyede 20 ile 25 cm eşittir.

Kurutma sprey kabini için Seçim

o yapılırsa kendi elleriyle boya kabini, makalesinde sunulmaktadır çizimler, onun kurutma sağlamak için önemlidir. Bugün piyasada bulunabilir Isı jeneratörler, atık yağ, gaz ve yakıt çalıştırın. Farklı güç jeneratör ihtiyaçlarını tercih edilebilen kamera bağlı olarak, otomatik bir zamanlayıcı ve diğer işlevsellik ile donatılabilir. Kurutma boyalı motorlu taşıtlar ve mallar için en sık kullanılan kızılötesi lambalar. Ameliyat ve hatırı sayılır mali maliyetle istenen etkiyi sağlamak kolaydır.

Tertibat iç bölme

Tamamen toz toplamak edebilir içindeki her tür malzeme mevcudiyetinin, ortadan kaldırmak için gereklidir. Bu mobilya, halı, özellikle kumaş malzemelerinin ve yumuşak köşeler bulunur. Aynı zamanda sahibi sadece iç mekanın normal bir devlet sağlamak, temiz üretmek mümkün.

Kamera için renk seçimi

boyama odaları mobilya yaptığında, duvarlar ve tavan çoğunlukla beyaz boyanmıştır. Uzmanlar toz boya kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu tür bir yaklaşım, doğru renk sağlamak değil, aynı zamanda boyama prosesini kolaylaştırmaktadır. Nesneler, ekipman ve envanter her türlü depolanacağı kamera yardımcı odası temin edilmesi istenmektedir.

boyama cihazı

sprey kabini yapılırsa, makaledeki yönergeler, bu işi yerine getirmek için kullanılabilir. Boyanması için ekipman hazırlamak önemlidir. Yüksek ve düşük basınçta çalışabilir uygun sprey tabancaları. Birinci tip boyama basınç oluşturarak hava pompalar kompresör kullanılarak gerekliliğini kapsar.

Pnömatik düşük basınçlı düzenekler ile ilgili olarak, basınçlı havayla çalışır. Satış bulup edilebilir havasız sprey tabancaları, pnömatik veya elektrik olabilir. Pahalı ekipmanlar - Birinci ve ikinci tip cihazlar birleştiren bir arada makineleri. Bu sistemler havasız ve hava yöntemlerinin en iyi özelliklerini bir araya getirmektedir. standında Boyama, fotoğraf makalede sunulan ki burada yukarıdaki cihazlardan biri veya birden donatılmış olabilir. en optimum ve verimli olduğundan Uzmanlar, havasız ekipman kullanılarak öneriyoruz. basınç altında, bu tabanca boya ve vernik parçacıkları püskürtülebilir empoze zaman.

Sonuç

Eğer bir su ekranı olan bir boyama kabinini yaratacak olursa, iş için sarf malzemeleri kaydeder havasız ekipman kullanabilirsiniz. bu toz haznesi söz konusu olduğunda, o zaman çözücüler tasarruf mümkün olur kullanılmıştır. Bu cihaz, araç gövdesi ya da herhangi bir diğer ürün kalitesi yüzey kaplaması garanti havalandırma sisteminin tek motorun çalışması ile çalışabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.