SağlıkDişçilikte

Diş eti iltihabı ve tedavisi belirtileri nedenleri

Dişeti iltihabı karakterize edilen bir hastalıktır diş eti iltihabı ile. Bazen kesinlikle sınırlı alanı kapsayabilir ve bazen karakterini Genelleştirilmiş etti. Eğer diş etleri tedavi önce, hastalığın nedenini öğrenmek için başlamak gerekir.

Bazen provoke inflamatuar bir süreç endokrin sisteminin faaliyetlerinde başarısız olabilir. Bu genellikle hamilelik veya ergenlik çağında oluşur. Ayrıca, hastalığın nedeni belli ilaçlar ve yanlış diş hijyeni ve ağız sağlığı dikkate zayıf bağışıklık, C vitamini, hale gelebilir.

gingivitis belirtileri , oldukça parlak hastalığı tanımak o kadar kolay görünür. Ancak, farklı bir şekle sahiptir, bu nedenle işaretleri biraz farklıdır. Hastalık kronik akıntılı doğa ise Örneğin, diş etleri şişme olmadığı, siyanotik tonu elde başlar gevşek hale gelir. Hipertrofik tür diş yüzeyinin bir kısmını kapsayacak şekilde başlayan bir sızdırmazlık ve dokunun aşırı derecede büyümesi ile karakterize edilir. Bu form kendine has özellikleri vardır. Örneğin, dişler doğru düzenlenir.

ülseratif gingivit tip belirtileri duyulan ağrılı duyumlar eşlik sakızlar, ilgili koyulaşma papilla tanımlandığı gibidir. kenarları onlar koyu gri olur. Ölü hücrelerin dişeti gelen filmi kaldırırsanız altından, sonra onu kan görünür. Hastalar sıklıkla normal yiyemez hastalığın bir biçimde olabilir. Bazen iltihap kritik değere sahip olabilir yüksek ateş, eşlik eder. Zaman durumu düzeltmek değilse, ülserler ağız mukozasına gidebilir.

gingivitis belirtileri hastalığın tedavisini etkileyen önemli bir faktördür. Sıcaklık çok yüksekse, özellikle yıkmak gerekir. Ancak, aksi takdirde daha kötü yapabilir, kendini daha da meşgul olmamalıdır. Böyle dişeti iltihabı gibi hastalık belirtisi bulursanız, hemen tedavi edilmelidir.

En basit bir şekilde bir sodyum klorür gargara çözeltisi kullanılarak kataral ortadan kaldırır. inflamasyon daha ciddi tür varsa, o zaman hiçbir cerrahi yapmak mümkün değildir. Bu durumda, doktorun enfeksiyon tespit edilen tüm odaklar kazımak gerekir.

Eğer gingivitis, ülserler formun herhangi bir belirti varsa, bütün harap sakız doku çıkarılmalıdır. Bu işlem lokal anestezi kullanılarak yapılır. rehabilitasyon süresince müdahale dokular hidrojen peroksit gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra hasta bir süre bağışıklık arttırıcı ilaçlar, doğru yemeye başlayın almalıdır. Semptomlar çok net ifade edilir ise, hasta antibiyotik tedavi görmek zorunda kalacaktır.

Böyle bitki çayları nergis, papatya, adaçayı ve meşe kabuğu olarak halk ilaçları kullanabilirsiniz gingivitis ortadan kaldırmak için. Diş etlerini büzücü ve sıkılaştırıcı özelliklere sahip bitkisel ekstreler yağlamak için de gereklidir.

Zamanında ve doğru ağız, temizlik akılda önemlidir dengeli bir diyet vitamin komplekslerinin ve düzenli alımını gingivitis önlemek. Yani sağlıklı ve güçlü dişlerinizi korumak için gerekli tüm önleyici tedbirleri sunmaya çalışıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.