Sanat ve EğlenceLiteratür

18. yüzyılın Rus ve yabancı şairler

büyük Rus edebiyatı türlerinin çok sayıda oluşur. En ilginç ve en açıklayıcı biri şiirdir. 18. yüzyılın ünlü şairler onun gelişimi üzerinde büyük bir etkisi vardı.

şiir nedir?

Bu oldukça karmaşık ve çok yönlü sanat, özel bir türüdür. Dünya literatüründe, şiir büyük bir öneme sahiptir. Eski çağlardan itibaren günümüze kadar insan faaliyetinin farklı alanlarda bulunmaktadır. Tatillerde birlikte şarkı kişi şarkıları, 18. yüzyıl, 19 ve 20 şairlerini oluşturulan metinleri evlenmeyi nasıl hatırlatmakla yetinelim. savaşta, şiirsel hatları ve ilgili melodi Vatan için savaşan askerlerin vatansever ruhu kaldırdı.

erkeklerin aşk duyguları itiraf bu şekilde - Orta Çağ'da bu balkonlar güzel bayanlar altında özellikle popüler şarkı Serenades oldu. (Dahil 18. yüzyılın Rus ve yabancı şairler Friedrich Schiller ve Robert Burns) asil beyler için moda trendi kalpleri bayanlara sevgili şiirler okur sonraki yüzyıllarda ortaya çıkan çok lezzetli şaheserler yarattı.

şiir sayesinde duygular, duygu ve ruh hali, çevredeki olaylara ilişkisini ifade edilebilir. şiirsel eserler arasında şiirlerinde şiir, drama, roman vurgulamaktadır. nesir aksine Hepsini, sanatsal konuşma organize farklı yolları vardır. Bugün, hayat, farklı zevklere ve tercihlere değişen ritmi rağmen, şiir insanın sadık bir arkadaşı olarak kalır.

Rusça şiir Oluş zamanı

Rus şiir on yedinci yüzyılda ortaya çıkmıştır. Ünlü bahsedersek Rus şairlerinin, ilk şair, Rus şair ve profesyonel - biz Simeona Polotskogo adını belirtmeliyiz. O haklı gazel prototipi olarak kabul edilir ciddi bir şiir, sahibi. 18. yüzyılın Rus şairler onun en ilginç eserlerden çok şey öğrendim. Polotsk Simeon, zamanının başlıca şair olarak hece ayetin iki koleksiyon yarattı. şairin diğer büyük faydası o ortaçağ gizem ruhu içinde üç oyun yazmaya, dramatik sanatla Moskova'ya tanıtıldı olmasıdır. Bu oyunlar kraliyet sarayında sahnelenmiştir.

Rus şiir XVIII.yy

eserlerinde kullandığı 18. yüzyılın Rus şairler versification syllabic. Böylece Polotsk ait Simeon tarafından kurulan temelleri ve geleneklerine devam etti. Bu yüzyılın ortalarından bu yana, hece versification hece-tonik ayet yerine. MV Lomonosov, Sumarokov AP: Yeni şiir sistemlerin yaratıcıları 18. yüzyılın tanınmış şairleri vardı ve Trediakovskii VK Türlerin anda mevcut onlar övgü bir gazel tercih ederim. Büyük Rus bilim Mikhail Vasilyevich Lomonosov az dikkat çekici bir şairdi. Çoğu zaman eserinde, o mısra kullandı. Ona göre, bu pentameter şiir özel ihtişamı ve cömertlik verdi olduğunu. O şiir kafiye her türlü kullanımını önermiştir.

18. yüzyılın Rus şairleri. liste

 1. Aleksandr Nikolayeviç Radischev.
 2. Aleksey Andreevich Rzhevsky.
 3. Aleksandr Petrovich Sumarokov.
 4. Anna Petrovna Bunina.
 5. Anna Sergeevna Zhukova.
 6. Andrey Andreevich Nartov.
 7. Antioh Dmitriyeviç Kantemir.
 8. Vasily Petrovich Petrov.
 9. Vasily Papağanlar.
 10. Vasiliy Lvovich Puşkin.
 11. Vasiliy Kirillovich Trediakovsky.
 12. Gavrila Romanovich Derzhavin.
 13. Gabriel Petrovich Kamenev.
 14. Ermil Ivanovich Kostrov.
 15. Ivan Semonovich rkov.
 16. Ippolit Fodorovich Bogdanovich.
 17. Ivan Ivanovich Dmitriev.
 18. Ivan Petrovich Pnin.
 19. Ivan Ivanovich Chemnitzer.
 20. Ivan Mihaylovich Dolgoruky.
 21. Ivan Perfilevich Elagin.
 22. Mikhail Vasilyevich Lomonosov.
 23. Mihail Ivanovich Popov.
 24. Mihail Matveevich Heraskov.
 25. Nikolay Nikitich Popovsky.
 26. Nikolay Aleksandrovich Lvov.
 27. Pavel Pavlovich ICOS'tur.
 28. Semon Sergeevich Bobrov.
 29. Sergei Nikiforovich Marin.
 30. Yakov Borisovich Knyazhnin.

18. yüzyıl Eski Rus literatüründen Rus şiir arasındaki temel farklar

Aleksandr Sergeevich Pushkin tek cümle onlarla 18. yüzyılın şairleri getirdi literatürün yeni bir karakter, vurguladı. edebiyat tarihinin daha erken aşamalarından itibaren bu yüzyılın temel farklılıklar nelerdir? Her şeyden önce, eski literatür tamamen yok telif başında. yazarlar bir çok sayıda isimsiz idi. Sonra feodal ideoloji ve karşılık kişisel olmayan bir edebiyat vardı dini bilinç. Bu bağlamda, Eski Rus edebiyatı yazarı da eksik başladı folklor, hatırlatır. Bu onların zanaat büyük ustaları, ama parlak ve belirgin kişiliğe sahip sanatçılar değillerdir. Batı'da Rönesans, kişilik fikrine sırasında. Şu anda yazarın başlangıcı öne çıktı yeni literatür vardır. Rusya'da, bireyin fikri harika içinde, çok daha sonra doğmuş Peter yaşına. 18. yüzyılın şairleri ve eserleri yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Rus edebiyatı dinamik ve hızlı bir gelişmeydi. sadece 70 yıl içinde, diğer ülkelerde yüzyıllar fethetti literatürde ilerlemeler vardır.

modern zamanların Rus edebiyatının ilk adımlar

On yıl şairin sadece üç için sağlam bir temel atılmıştır.

1729 yılında, AD'nin kalemden Cantemir yepyeni bir trend açılan ilk hiciv, geldi. VK 1735 yılında Trediakovskii farklı bir ulusal literatür oluşturmak için amaca koyar ve şiir reformunu yapar. şair tarafından önerilen Hece-tonik sistemi, Rus şiirinin gelişim olasılığını doğurmaktadır. Onun önemi ve bilgelik, yanı sıra geniş bir fırsat onaylamak için. Şimdiye kadar, bu sistem çağdaş sanatçıların kullanılır.

1739 yılında MV Lomonosov geliştirilen Trediakovskij reform güvenerek "Khotin Alınmasına Üzerine" gazel oluşturur.

büyük Rus şairi Mikhail Lomonosov onun yaratıcılık dramatik ülkenin kültürel ve sosyal yaşamda literatüründe, rolü ve yeri görünümünü ve karakterini değiştirdi. Bizim literatür şiirsel türler içinde var olma hakkını onaylanmış ve okuyucu tamamen yeni bir dil ile "konuştu" vardır. 18. yüzyılın şairleri ulaştı. Bu sanatçıların Rus şiir bir asır şiire hakim bir konumda işgal böylece mükemmeldir. Bu 1760s çıktı ve 19. yüzyılın 30'lu onun doruk alınan onu başarılı algılanan nesir sayesindedir. Sonra, ne zaman yaşadıkları ve AS kendilerine özgü yarattıkları yarattı Puşkin ve NV Gogol. Bundan sonra, nesir literatürde ilk gerçekleşir.

Sonuç

Böylece, 18. yüzyılın şairleri Rus şiirinin gelişimine büyük katkıda bulunmuştur. Onun eserlerinde hece versification kullanılmaktadır. Böylece Polotsk ait Simeon tarafından kurulan temelleri ve geleneklerine devam etti. Yeni sistemin yaratıcıları şiirsel idi: AD Kantemir, OG Lomonosov, AP Sumarokov ve VK Trediakovskii. Onların sayesinde bir yüzyıl boyunca şiir baskın bir konum işgal etti. 18. yüzyıl Büyük Rus şairlerin Şiirler. Onlar birçok okuyucu kalbini fethetti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.