Kendini yetiştirmeOratoan sanat

Biriyle nasıl iletişim kurun? Bir erkekle ve bir erkeğinle nasıl iletişim kurun?

Erken yaşta, çevremizdeki insanlarla doğru iletişimi öğreniriz. Çocukken, kendi temsilcilerinizle ve karşı cinsten eşit derecede özgürce iletişim kurabildiğiniz anlaşılıyor. Ancak büyümek iletişimde yeni zorluklar yaratıyor . Kendini bir yere yerleştirmek için biriyle doğru iletişim kurmak , sadece olumlu duygulara neden olmak ve düşman yaratmak değil mi?

İletişimin Büyük Gizemi

Çevredeki insanlarla sohbet etmek için bir sürü kitap ve tavsiye yazdı. Bu konuyla ilgili çok sayıda eğitim ve web seminerleri düzenlenmiştir, ancak eklenmesi gereken her şey vardır, çünkü tamamen aynı kişi yoktur. Hepimiz biraz benzer, fakat özünde farklıyız. Tam teşekküllü uyumlu iletişim, birbirlerine samimi bir ilgi demektir. Şüphesiz siz bir şey söylediğiniz bir durumdasınız ve donuk gözlerle dinleniyorsunuz ve sıkıntıdan saklanıyorsunuz. Kötü bir hikaye anlatıcısı değil, aynı zamanda bir muhatapla irtibat kurmadığınızı ve mübadeleye ilgi duymadan sohbette bencilce olduğunu gösteriyor. İnsanlar nasıl doğru iletişim kuracaklarını biliyor gibi görünüyor, ancak kelimeler ruhsuz bir şekilde telaffuz edilir. İnsanlarla doğru şekilde iletişim kurma şekli - onları dinleyin ve bunların çoğunun zor olduğunu duymak. Dahası, bazen bu bilimi okumayan insanlar, kalpten konuştıklarından ve bir cümlenin nasıl doğru şekillendirileceğini düşünmemekten ötekilerden daha iyidir.

En sevdiğiniz konuyla sohbet

Her birimizin kendine özgü "fishechka" si vardır - saatlerce konuşabileceğiniz bu en sevdiğim tema. Birisi için bir film, biri için - alışveriş, müzik veya spor. Ancak kendinizi nasıl göndereceğinizin bir sırrı var. Ruhunuzla ve ilgi ile konuşın, diğer insanlarla görüşmeyi başlatın böylece uzak durmayın, aktif dinleme tekniğine sadık kalın, görüşmecinin konuşmasına izin verin.

Sizinle konuşmak ilginçse - o zaman insanlarla doğru şekilde nasıl iletişim kuracağınızın farkındasınız ve bunları çekebilirsiniz.

Konuşmayı doğru bir şekilde elde etmek

İletişimden olumlu bir sonuç beklerseniz, sözlü aşamadan önce başlayacağını anlamalısınız. Birçok kişi bunu düşünmüyor, ancak karşılaştığımızda bir insanı değerlendirmeye başlıyoruz, onun stilini, tadını, yüz ifadesini ve gözlerini fark ettik. "Konuşma" da jest olacak, çünkü bu sözsüz bir iletişim, bu esnada nesne ile ilgili önemli bilgiler zaten okunmuş durumda. Bir kişiyle nasıl iletişim kuracağınızı gösteren ana kriter, tarafların iletişim konusundaki rahatlığıdır. Bu nedenle, gerçekten bu kişiyle konuşmak, hatta arkadaş olmak için "battaniyeyi kendinize çekmeniz" gerekmez. Görüşülen kişiyi kendinize göre düzenleyin, kapalı duruşlardan kaçının. Kendinizi kontrol edin ve başlangıçta çok zor olacağını unutmayın. Eller kendilerini "çaprazlama" savunmacı bir konuma getireceklerdir, çünkü az aşina olduğunuz bir kişi kendi yolunda tehlikelidir ve güvensizliğe neden olur.

Tamamen psikolojik olarak atmosfer, zıvana atma, gözlere bakma, gözleri ile bir gülümseme atıyor. Ayakkabı çoraplarınızı diğer kişiye yöneltin ve ayağınızı bacağınıza koymayın. Böylece, ortağı iletişim ve karşılıklı eğilime güvenmeyi teşvik edersiniz. Konuşmaya başladığımızda, kafamda orijinal ve çok değil, durumu çözmek için tasarlanmış bir çok düşünce var. Ve tabii ki, iki taraftan bir diyalog planlıyoruz, yani görüşülen kişinin cevaplarını düşünüyoruz. Ve aniden beklediğimizden farklı tepki gösterdiğinde kaybolabilir ve konuşma dizini kaybedilebilir. Komisere özgürlük kazandırın, seçme hakkını verin ve diyalogu önceden düşünmeyin. Sonunda, en önemli resmi toplantı bile beklenmedik bir senaryoya gidebilir.

Aniden iletişim yolunda bir aksama olursa, beceriksiz bir duraklama duruyor, sonra bir gülümsemeyle yumuşatıyor, size sempati duyan kişiye sempatinizi dile getirin. Gülümsemenizin samimiyeti karşılıklı bir gülücüğe neden olur ve bu da bir konuşmaya başlamak için yeni bir fırsat verir. Çoğu, bir gülümsemenin kalpten gelmesi gerektiğini ve çoğunlukla öyleyse der, ancak bazen ruh halinizden bağımsız olarak gülümsemeniz gerekir. Ve psikologların söylediği gibi, beş saniye sonra yapay bir gülümseme gerçek bir gülüşe dönüşür. Birdenbire gülümsemiyorsanız üzülmeyin, çünkü korkunç bir şey olmayacak ve ruh haliniz hafifçe artıyor. Unutmayın, herkesi sevemeyeceğiz, tıpkı herkesin bizi sevemediği gibi.

Verimli diyalogun nüansları

Kitlelere yazılı doğrular getiren böyle bir bilim - söylem var. Örneğin, bunun sayesinde, iletişimdeki en önemli şey kenar etkisi olduğunun, konuşmanın başlangıcını ve sonunu en iyi hatırladığımızı öğrendik. Ayrıca, herhangi bir konuşmanın önceden yazılmış bir senaryoya göre yapılmaması bilimsel olarak kanıtlanmıştır, aksi takdirde bir konuşma değil, konuşma, prova ve düzeltme yapılmıştır.

Bir kişiyle doğru şekilde nasıl iletişim kuracağınızı biliyorsanız, ana diyalog fikrinden uzaklaşmaktan, şakalarınız, gülümsemeler ve hatta anektodlarla kelimeleri sulandırmaktan korkmayın. Ancak iletişim alanlarını ayırt edin ve özellikle yakın geçmişte tanıdıklarınız varsa, aşinalık haline geçmemeniz gerektiğini unutmayın.

Toplantı sırasında hatalar

İletişimde en stresli durum ilk buluşmadır. Ve bir erkek ya da bir kızın onun başlatıcısı olmasına bakılmaksızın. Bir adamla istihbarat, incelik ve çok yönlü gelişimi göstermek için nasıl doğru bir şekilde iletişim kurabilirim? İdeal olarak, kiminle bir toplantıya çıkacağını bilmelisin. Adam eğitimli ve iyi okunuyorsa, kutlamak ve sonuç çıkarmak için ortak çıkarlar bulmaya çalışabilirsin.

Kimin olmadığınızı taklit etme. İlk tarihin ikincisinin ardından gelmesi durumunda taklit edilmesi daha zorlaşacaktır. Bir adamla yabancılaşmamak için nasıl iletişim kuracağını düşünün. Kural olarak kimse, arsız, fazla konuşkan ve zararlı alışkanlıklara maruz kalan kızları sevmez. Bu yüzden kötü alışkanlıklarınız varsa, onlardan kaçınmaya çalışın ya da en azından ilk randevuda en aza indirin.

Bir adamla konuşuyoruz

Genç bir erkeğin ilk randevusu çekingen ve hatta ihale edebilirse, o zaman muhatapın olgun bir adam olduğu ortaya çıkmış bir konuşmada, konuşma bir başka seviyeye gider. Yetişkin insanlar, iletişim kuranlarla paylaşmayı amaçladıkları iletişim, bagaj anıları, ilgi alanlarına sahiptir. Bir erkeğinle nasıl iletişim kurmalısınız? Kendinize fiyat aşırı fiyat vermeyin - yetişkin erkekler hemen bu yöntemi fark ve içtenlikle aynı anda öfkelendirici. Böylece ilişkide keskin bir adım atabilirsiniz.

Bir konuşmada belirsiz sözler açıklamaya çalışmayın - yalnızca sizi değer kaybeder. Kasvetli konular hakkında şaka yapma ve zekalarını sergilemek için yalpalama. Bir adamla doğru şekilde iletişim kurmayı bildiğinizden henüz emin değilseniz lütfen mutlu olmaya çalışmayın, eğer samimiyetsiz iseniz iltifat etmeyin. Bluff hemen görünür durumda. Açık flörtten kaçının ve erkekler için acı verici olanlardan kaçının. Bu tür konular spor, araba, teknoloji ve bilgisayar olabilir. Biraz uyanık olun ve sonra biriyle nasıl iletişim kuracağınızı tam olarak bileceksiniz.

Rahatsız edici "işaretler"

Konuşurken, eşin tepkisine dikkat edin. Belki isteksizce cevap verir mi? Konuşmada inisiyatif kullanmaz veya konunun bazı bölümlerine olumsuz yanıt verir mi? Büyük olasılıkla, konu kendisine tatsızdır veya kapanmaz. Onu empoze etme. Konuşmayı nazik bir yönde hafifçe çevirin ve muhatapınız için ses tonunu ayarlamama izin verin. Bu nezaket kasıtlı olmayacak ve çok olumlu algılanacaktır. Birisiyle konuşmak için konuya olan ilginizi gösteren açıklayıcı sorular sorun. Bir kişiyle tanışık değilseniz, cesurca bilinmeyen kişiye acele etme ve güçlü olmadığınız bir konuyla temasa geçme. Bu, özellikle muhatapı etkilemek istiyorsanız, size ekstra fayda sağlamaz.

Arkadaş çevresi içinde

İnsanlarla nasıl iletişim kuracağınızı düşünüyorsanız, bu toprakta sorun yaşamanız mümkündür. Dahası, çoğu zaman bu problemler kişinin kendisi için fark edilemez. Nadiren kimse kendisini kritik duruma düşürebilir, eksiklikleri fark edebilir ve kendini geliştirebilir. Kalplerimizin derinliklerinde, idealimizden eminiz ve neden birkaç arkadaşımız olduğunu, işyerinde iş yapılmadığını ve karşı insanın kaba olabileceğini düşünmüyoruz. Bütün bunlar, iletişimsizlikten kaynaklanmaktadır; bu da, uygulama eksikliğinin hatasıdır.

Bir arkadaşınızla nasıl doğru bir şekilde iletişim kuracağınızı ve hatanızın ne olduğunu düşünün. Belki görüşmeciyi dinlemeyi, sorunlarıyla ilgilenmeyi ve zor anlarda kurtarmayı öğrenmeyi öğrenmelisin? Hatalarınızı kabul etmekten korkmayın, o zaman arkadaşlarınızla nasıl doğru bir şekilde iletişim kuracağınızı öğreneceksiniz.

Bir iş toplantısında

Makalenin sonunda çalışma arkadaşlarımla ilgili konuşmak istiyorum. Bir konuşma kurmayı başarırsanız ve müşterilerle doğru şekilde nasıl iletişim kurabileceğinizi öğrenirseniz, profesyonelce geliştirebilirsiniz. Bir konuşmada yabancı kelimeleri, argo ve jargonu kullanmamaya çalışın. Görüştüğünüz kişi erkek ise, hemen çok miktarda bilgi almaya meyilli olmadığını unutmayın. Bilgileri yerleştirin.

İnsanlar konuşmayı sevdikleri tüm kalıp tiplerin aksine, yazışmalarla mükemmel bir şekilde bilgiyi algılarlar ve iyi dinleyenlere teşekkür ederler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.