SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Sıkışmış boyun: ne yapacağını ve nasıl tedavi edilmelidir?

nerede sıkışan boyun bir durumda ne yapmalı? Benzer bir saldırı başına gelebilecek neden ne bu durumda yapılacak ve nasıl? Bu soruların cevaplarını arıyorsanız bu konu hakkında birçok bilgi içerdiğinden, o zaman bu makalede, çok yararlı olacaktır.

Servikal lumbago belirtileri

aniden omurgada boyun çevirmek mümkün değildir, bundan sonra şiddetli kas spazmları, eşlik keskin şiddetli ağrı varsa - bu bir kişinin bir boyun odasını uğradığı anlamına gelir. Bazı durumlarda, hastalıklı açıkça kuvvetli duymuş , boyun krizi daha da korkutucu olduğunu.

Sınırlı boyun hareketlilik insanlar kesinlikle sağa veya sola doğru hareket edemez, böylece, o da kıpırdamadan başını tutarak onun bütün vücudu açmak zorunda kaldı. Çoğu zaman bu durum hasta için yoğun bir ani hareket ve tamamen beklenmedik sonra gerçekleşir. Bazen odası ayrıca sıcaklığındaki bir artış eşlik edilebilir.

Hayatta boyun sıkışmış asla insanların dünyasında pek fazla değil. Bu sorun, bir çocuk ve bir yetişkin olur tıpkı, sağlıklı kişidir.

Çünkü bunun bir servikal bel orada

en neden sıkışmış boynunu anlayalım. çeşitli nedenleri olabilir:

 • servikal omurga travması;
 • kas zedelenmesi;
 • bel ağrısı;
 • omur fıtık;
 • (Taslak nedeniyle) soğuk.

Son sebep çocuklar dahil her yaştan, insanlar çok yaygındır. Bir çocuk boynunu sıkışmış olan, bu nedenle, ebeveynler panik gerekmez ve hemen kötü varsayalım. Belki çocuk sadece proskvozilo. Ancak hala gereken doktor, yani adrese. Çocuk hasta alabilirsiniz ve bu nedenle oyunda yaralandı ve buna dikkat etmedi çünkü A. Kendini tanı, güvenli değil.

Sıkışmış boyun: ne doktor gitmek için?

nerede sorununuza ile gitmek bilmiyorsanız, o zaman bir semt kliniğinde yerel terapist başlatmak için ziyaret edin. Eğer belirtiler rahatsız hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz nasıl söyle. Doktor sizi muayene edecek ve ciddi bir şey şüpheleniyorsanız, bir nörolog, bir romatolog veya traumatologist yön verecektir.

Hafif vakalar tümen doktor olarak kendini böylece ilaç, fizyoterapi prosedürlerini test teslimatı ve reçete. G. Bazen hasta sakatlık nedeniyle hastalık izni gerektirir.

Sıkışmış boyun: ne yapmalı? Genel öneriler

Bir servikal lumbago olsaydı, ilk yapılacak şey - Vücudun barış ağrılı alanları sağlamaktır. Gerek boynunu hareketlilik kazanmak umuduyla herhangi jimnastik egzersizleri yapmak için zorla denemek için. İlk olarak, yardımcı olmuyor, ve ikinci olarak, durum önemli ölçüde bozulabilir.

mevcut ağrıyı azaltmak için alınabilir ile bir steroidal olmayan anti-inflamatuar madde. En etkili ilaçların listesi bu makalenin sonraki bölümde verilecektir. Boyun sıcak yün atkı sarmak için en iyisidir. Eğer soğuk eminseniz, bir atkı ve hatta sıcak bir ısıtma yastığı koyabilirsiniz.

Bu örneğin, herhangi bir önemli tedbirler almaya doğru bir tanı koymak için tavsiye edilmez, kendini yaka bölgenin masajı. Eski odasında kumaş ile güçlü bir şekilde ısıtılır tuğla veya demir proglazhivaya bunu arkasında bir erkek koyarak, muamele edilir. Eğer bozulma sebep olabilir çünkü bu, olamaz her halde yapılır.

Steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlar - lumbago ilk yardım

Sıkışmış boyun, nedenleri ve tanı seferde tesis edilebilir. Bu arada, yaban ağrıya katlanmak kesinlikle dayanılmaz olduğunu ve güçlük değil. Nitekim, eczane ağında zamanımızda, sen mükemmel modern anti-inflamatuar hap, jeller, merhemler satın alabilirsiniz. Bunlar, şişme, ağrı kaldırmak inflamasyon ve azaltacaktır kas spazmı. Bu ilaçlar gibi hap içerir:

 • "Nise";
 • "Movalis";
 • "Diklofenak";
 • "Ketorol";
 • "Naproksen";
 • "Nimesil"
 • "Meloksikam";
 • "Piroksikam" ve diğ.

eczaneden sıkışan boyun merhem halinde de neredeyse anlık rahatlama olabilir. Ne zaman boyun kaslarının spazmı gibi böyle bir dış hazırlanması, yararlanabilir:

 • "İbuprofen";
 • "Fastumgel";
 • "Finalgel":
 • "Voltarengel";
 • "Bystrumgel";
 • "Indometotsinovaya merhem";
 • böylece "Viprosal" ve. D.

Orada el altında listelenen hiçbir şey, eski haline bu alabiliyorsa, yıllar içinde test edilen "Aspirin" olarak ifade eder. Ah, neredeyse her evde ecza dolabında vardır. herhangi bir ilaç almadan önce kontrendikasyonlar kontrol etmeyi unutmayın! Bu tavsiye üzerine özellikle şu anda birçok ilaç, Oral uygulama için kullanılmamalıdır. Hamilelik veya emzirme, t. To sırasında boynunu sıkışmış kadınların, dikkat etmek gerekir ve seçime merhem büyük bir dikkatle ele alınmalıdır.

Modern teşhis

modern tıp hastalıkların teşhisinde gerçekten fantastik olanakları var, çünkü şanslı bir şekilde idi. Ne yapacağını kendini riske takılıp - bilmiyorum. Doktor böyle güçlü bir boyun ağrısı ve onun hareketsizlik nedenini anlamak mümkün olmayacaktır korkusu mu? Merak etmeyin: Zor durumlarda, doktor Röntgenden için sevk edebilir. boyun sırt ağrısı nedeniyle dejeneratif disk hastalığı örneğin omurlar arası diskler değişiklikler, neden oldu eğer, röntgen o gösterecektir.

En gelişmiş tanı yöntemleri MRG (manyetik rezonans görüntüleme) ve CT (bilgisayarlı tomografi) içerir. Bu işlemlerin her ikisi de kesinlikle zararsızdır ve normal röntgen algılamak için göze alamaz dokularda, değişiklikleri tanımlamak için yardımcı olur.

soğuk algınlığı neden olduğu boyun akut ağrı

Eğer soğuk olursa, aniden şiddetli ağrı hissetti ve boynunu, ne yapacağını sıkışmış? endişelenmeyin. Bu, elbette, çok acı, ama ölümcül değil. Bu gün sadece birkaç tedavi edilebilir. Ağrı ensesine bulunan küçük kaslar oluşur. Nedeniyle soğuğa, onlar şişmiş, iltihaplı ve spazm sadece boyun taşımak için izin vermez.

Bu durumda, yukarıda belirtildiği gibi ilaç tedavisi için yeterlidir. Ayrıca sıcak kullanabilirsiniz, ancak bu daha da kas ödemi neden olabileceğinden çok sıcak boyun, imkansızdır. Aynı masaj hakkında söylenebilir. Ama soğuk, kullanımından kaynaklanan çeşitli halk ilaçları (kompresler, gıcırdatanları vb. D.) lumbago ile engel teşkil etmez.

boyun düzeltmek için, boyun maksimum hareketsizlik için özel bir boyunluk kullanabilirsiniz. Böyle bir cihaz eczaneden satın alınabilir. Birkaç gün düzelmezse devlet, sorun çok daha ciddi olduğu anlamına muhtemeldir. Ve tıbbi danışmanlık ve yardım olmadan artık vazgeçilmezdir.

osteochondrosis

Sıkışan boyun Eğer sebepler kapalı ve osteochondrosis olabilir. Genellikle bu hastalık yaşlı yetişkinlerde görülür, ancak son zamanlarda daha sık (35 yaşın altında) osteokondrozis ve gençler muzdarip, ve hatta bazen çocuklar. Hastalık intervertebral disk ve kıkırdak dokuyu dejeneratif değişiklikler ile karakterize edilir. Tedavi bir nörolog düzenlemelidir. Sadece o mümkün olduğunca çabuk geçti hastalık için böyle hastaları tedavi etmek yerine, boynunu sıkışmış eğer yardımcı bilir.

ilaç dışındaki hasta, fizik tedavi, tedavi edici egzersiz, akupunktur, masaj atanabilir, ve yardım chiropractor gerektirebilir. Çok nadir durumlarda, doktorunuz ameliyat önerebilir, ama bu konservatif yöntemler başarısız olduğunda gerçekleşir.

İntervertebral fıtığı

Omurganın en tehlikeli hastalıklardan biri - bu omurlar arası fıtık. arka herhangi bir yerindeki lumbago önerilir Neden bağımsız tedavi ve hemen bir doktora başvurun olmamak edilir? Evet, omurgadaki bir hastanın fıtık riski vardır çünkü. Tedavi süresi uzun olduğu, ancak yalnızca bir ameliyat genellikle temelde sorunu çözebilir.

Eğer bilmelidir varlığının neden olduğu servikal bel, bu ne zaman bel fıtığı, ağrı omuz eklemi ve kolda verilebilir. Ayrıca, sık sık "diken", baş dönmesi, baş ağrısı, arteriyel basınç atlar, kulak çınlaması parmaklarında hassasiyet, onların saldırılarda uyuşma, duygu zayıflaması vardır.

halk ilaçları

boyun sıkışmış eğer her zaman güçlü ilaç gerekli değildir. Halk ilaçları da etkili bu sıkıntı ile mücadelede yardımcı olabilir. Tabii ki, onlar sadece odacık ciddi bir şey (travma, fıtık vb. D.) neden olmadığını kesinlikle eminiz durumunda tedavi edilmesi gerekir. Biz incelemenin ardından tarifleri için vermek:

 • ruhu sıkıştırır tentürü altın bıyık ve bir Hint yay. Tül, kumaş ya da pamuklu yünlü alkollü infüzyon ıslatılmış ve boyun üzerine yerleştirilir. En tüm selofan ve sıcak bir atkı ya bir eşarp ile kaplı.
 • İyi bir yardımcı sözde "kuru sıcak". Sıcak kum, tuz, buğday ya da pirinç döküldü içine sorun kese üstüne yerleştirilir. Hayat sıcak, ılık değildir torba gerektiğini lütfen unutmayın.
 • en ekonomik sabun, serpilir karbonat (gıda), köpüklenme Lahana yaprak başka bir tabaka ile kaplanır. Bu "sandviç" boyun bindirilmiş ve yün atkısı ile sarılır. Bunu gece için gereken tüm yapın.
 • sarımsak (150 g), krank değirmeni ile üç limon (bir çukurlar olduğunu emin olun). Sarımsak limon karışımı iki litrelik bir kavanoz konur ve tekrar kaynar su dökmek. Sabah kahvaltıdan önce çare yarım bardak (eğer kavanoz sallamak gerekir her zaman) alır. Peki bu Osteokondrozis yardımcı olur.
 • yün atkı üzerinde eşit sonra sirke (özü değil) damlatılır lor, tatbik. Lor kompres geceleri hastanın boynuna uygulanır.

lumbago önlenmesi

Biz bu hastalığı tedavi etmek yerine, ne yapacağını bazı ayrıntılı olarak eğer sıkışmış boyun öğrendim. Şimdi ise bu sorun, lumbago önlenmesi önlemek için nasıl bahsedelim.

 1. Taslaklar önlemek için gereklidir! Onlar her şeyi biliyorum, ama pek çok genç, insanlar genellikle bu kurala unutun. Biz oturup değil ve buz-üfleme klimalı altında durmak değil sıcak yaz aylarında özellikle dikkat etmeliyiz. Aynı fanlar için de geçerlidir. Soğuk sezonunda, dışarı çıkmadan önce, onun yaka dış giyim değil kül çukuru için boyun eşarp veya mendili sarmak gerekir.
 2. Omurga özen Üzerinde gereksiz yükleri önlemek için denemek için genç yaşlardan itibaren gereklidir. oynarken spor hep ısınmak gerektiğini Önce - bu yaralanma koruyacaktır.
 3. Rahatsız bir pozisyonda uzun kalmak önlemek için gereklidir. Bu büro elemanlarının ortak bir sorundur. Monitör yanlış ayarlandığında bilgisayarın kesintisiz kalan, özellikle, boyun ile ilgili sorunlar sebep olabilir.
 4. Biz duruş izlemeleri gerekir. Omurganın doğru konumu, omurga ve kas sabit bir baskıyı sağlar rahatlatır.
 5. Fiziksel hareketsizlik sağlığımız üzerinde çok olumsuz etki. Aynı zamanda, jimnastik geliştirerek düzenli istihdam yıllarca doğru seviyede muhafaza edebiliyoruz.
 6. Doğru beslenme eklemlerde tuz yatakları önlenmesine yardımcı olur ve, bir kural olarak, osteoartrit mükemmel bir korunma olarak hizmet vermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.