Sanat ve EğlenceLiteratür

Yazar Ostrovskiy Aleksandr Vladimirovich: fotoğraflarla biyografi

Ostrovskiy Aleksandr Vladimirovich - Rus yazar ve tarihçi, profesör, tarih doktoru, XX yüzyılda ülkede meydana gelen olaylarla ilgili Rusya'nın modern tarihe birkaç popüler kitabın yazarıdır da bilinir.

yazarın Biyografisi

Ostrovskiy Aleksandr Vladimiroviç Kalinin bölgesinde 1947 yılında doğdu. O Wuling Zapadnodvinsky İlçesi'nde küçük bir köyünde doğdu. Lise, gelecekteki bilim adamı Pskov yakınlarındaki Pskov o sona erdi.

18 yaşında, Ostrovskiy Aleksandr Vladimiroviç Pskov Pedagoji Enstitüsü girdi. Ben tarih bölümü okumaya başladı. Leningrad SSCB Bilimler Akademisi Tarih Enstitüsü'nde yüksek lisans okula transfer derece ile liseden mezun olduktan sonra. Onun hemen amiri bir Sovyet tarihçisi Valentin Dyakin XIX-XX yüzyıl başında kriz otokrasiye detaylı bir çalışma bilinen temel eserin yazarı oldu "Rusya'da otokrasiye Krizi."

İlk bilimsel derecesini aldıktan sonra, Ostrovskiy Aleksandr Vladimiroviç sadece yaklaşık 10 yıldır, ilk Vologda, Yaroslavl ve ardından, eğitim kurumlarında ders verdi. O zaman, o özellikle tezini savundu kendi bilimsel çalışmalarına çok çalıştı. yaptığı araştırma konusu İkinci Devlet Duması'nın prematüre kapatılmasına yol açan Rusya, 3 Haziran 1907, devrim oldu.

öğretmenlik mesleğine

kimin biyografisi yakından tarihiyle bağlantılıdır, 1984 yılından bu yana Ostrovskiy Aleksandr Vladimiroviç, o Leningrad Haberleşme Elektroteknik Enstitüsü'nde ders verdi.

1997 yılından beri Petersburg'da Sendikalar İnsani Enstitüsü çalıştı. Tarih Bölümü sorumlusu. Bu okulda o dört yıl geçirdi. 2001 yılında rektör Aleksandrom Zapesotskim ile açık bir çatışma içine girdi. Bu arada, üniversite Zapesotsky bugüne kadar çalışır. 1991 yılından beri. Bugüne kadar görev sürelerine Rusya'da eski rektör. resimdeki yazıda olduğu çatışma Ostrovskiy Aleksandr Vladimiroviç, bölüm başkanlığından istifa etti. Ve beş yıl içinde ve tüm üniversite ile ilişiği edilmişti.

istifa etmemişti görevden ile mahkemeye taşıdı ve kazandı. Bir yıl sonra, Themis hizmetkarları görevden alınması için sipariş iptal edilmiştir, Ostrovsky iade edilmişti.

Yakında, kendi makalelerin kahraman da Neva üzerinde şehrinde bulunan, Üniversite Telekomünikasyon Bonch-Bruevich de işe bu okulu bıraktı. Halen profesör olarak DTCF tarihi ve bölgesel çalışmaların üniversite bölümü başkanlık ediyor.

bilimsel çalışma

savunan sonra doktora tarihçi Ostrovskiy Aleksandr Vladimiroviç doktora tezi üzerinde çalışmaya başladı. Erken XX yüzyıllarda - 1982'de XIX sonunda oldu Rusya'nın Avrupa bölümünde, kapitalist tarımsal üretimin yeniden yapılandırılmasına ilişkin bir çalışma yaptı. eserinde Ostrovsky devrim öncesi Rusya'da anda sadece tarım sisteminin bir fikir hakim çürütmek çalıştı.

tez ilk kez savunmak için başarısız oldu. O işlenmek üzere gönderildi. Aralık 1983 yılında bu kez çağrıldı güncellenmiş bir sürümünü sundu "Avrupa Rusya'da XIX-XX yüzyıl başında Tahıl üretimi." Ama bu iş bilim dünyası tarafından kabul edilmedi.

tez

Ostrovsky doktora tezi sadece üçüncü kez savunuldu. iş daha da kesik sürümü yayınlandı. Sonunda Serflik kaldırılması ve 1914 biten bu yana, Rusya'nın Avrupa North tarıma kitabında zemini oldu.

(1992 ile 2005 arası) 10 yılı aşkın için, Ostrovsky popüler bilimsel almanak düzenlenmiş "zamanın derinliklerinden." Yıllar içinde bu 13 meseleleri, yılda birinin ortalama gitti.

Kitaplar Ostrovsky Alexander Vladimirovich

Ostrovsky'nin en anıtsal eserlerinden biri - "? Stalin'in gizli devrimci yeraltı arkasında" roman. İçinde tarihçi bile yayınlanmamış çoğu daha önce bilinmeyen belgeler, bir odak vardır. Görevi Ostrovsky Ermeni ve Gürcü aristokrasisinin temsilcileri ile Stalin'in gizli temasları açığa düşündü.

eserinde yazar yakından gelecek Generalissimo yolunu takip Iosif Dzhugashvili geri sürgünden Turukhansk ve tekrar aktif yapan devrimci harekette Stalin takma adıyla kısa bir süre popülerlik almaya başladı Mart 1917, beri.

önceden bilinmeyen arşiv verileri keşfetme, Ostrovsky Sovyet halkının lideri devrim öncesi biyografi gizemli detayların çok şey söylerler. Aynı zamanda o, Ekim Devrimi'nden önce, kendisinin bazı tarihçiler tarafından suçlandı ne, Çarlık gizli polisi ile işbirliği olamayacağını kanıtlamak için yönetir. Ama yazar Ostrovskiy Aleksandr Vladimiroviç hatta polis departmanı ve imparatorun yakın çevresinde, gücün her düzeyde temsilcilerini olduğunu kanıtlayan, devrimci yeraltı özünü gösterir.

Modern Rusya tarihi ile ilgili kitaplar

2000 yılında yayınevi Mikhailov tarafından bir ders kitabı Ostrovsky yönettiği "Medeniyetler Tarihi" yayınladı. Bu kitapta bir dereceye kadar şimdi bile çalışan nüfusun yarıdan fazlasını istihdam etmek toplumların tarihi yakından çünkü üretimde, ekonominin tarihi ile bağlı olduğunu savunuyor. Bu nedenle, kapsamlı ekonomi, eğitim, medeniyetlerin gelişmesinde partileri, sınıfların ve halkların mücadele analiz eder.

": Efsaneye Veda Soljenitsin." 2004 yılında, onun önemli eserin başka yayınlandı Kitap yazarın iadesi ve Gulag ev mahkumun 10. yıldönümüne ithaf edilmiştir. Kitapta Ostrovsky'nin Nobel ödüllü bütün kariyerini izler. Bu onun doğasında çelişkiler özel önem veriyor. romanlarında çağrılması yalanlarla değil yaşamak, Soljenitsin bu ilkelerin çoğu zaman uyulması değildir. Dolayı bu çok farklı bir görünüm için, onun biyografi birçok gerçekler.

Sovyetler Birliği'nin ölümü

kitapları birkaç tarihçiler Sovyetler Birliği'nin dağılmasından adamış. 2008 yılında kitap "1993: Yürütme" yayımlanan kitabı Beyaz Saray'ı savunanların bir anılarını içeren Beyaz Saray", hem Birbirlerine küfür vuran olanlar gibi, haklı ve bazı gerçekler yazar çalışmalar hakkında pek kasten sessiz ... anlamıyla olayların gidişatını geri dakika içinde arşiv malzemeleri, çekler okumaları katılımcıları.

2010 yılında, Ostrovsky çalışma yayınladı "Gorbaçov'u koydu?". Bu kitapta SSCB gücüne katılma son lideri gizemini çözmeye çalışır. Birçokları için, gerçekten o kolayca 1985'te tüm rakiplerini başa başardı nasıl şaşırtıcı. Ostrovsky'nin, gerçek siyasi gerilim göre, o çalışıyor hangi ayrıntıları anlamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.