KariyerKariyer yönetimi

11. sınıfın sonunda meslekler listesi. Prestijli ve popüler meslekler

Bugün, 11. sınıfın ardından meslekler listemiz dikkatimizi çekecek. Genel olarak, okuldan mezun olduktan sonra, bir yere kaydolmak o kadar zor olmayacaktır. Fakat iş bulmak modern okul öğrencileri ve öğrenciler için büyük bir sorundur. Gelecekte prestijli olacak ve talep edilecek bir yön seçmek de önemlidir. Bu, istihdam ile ilgili problemleri ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Peki, hangi mesleğin 11. sınıfından sonra seçileceğini anlamaya çalışalım.

tıp

Olayların gelişiminin ilk değişkeni tıbbı girmek ve daha sonra bir doktora gitmektir. Çok popüler cerrahlar, çocuk doktorları, diş hekimleri. Bununla birlikte, bu amaçla üniversitede yaklaşık 7 yıl kalmak ve daha sonra staj yapmak gerekiyor.

Bununla birlikte, 11. sınıfın ardından talep edilen meslekle ilgileniyorsanız ve bütün bunlarla birlikte, biyoloji ve kimyayı anlıyorsanız, gerçekten bir doktor öğrenebilirsiniz. Artık bir açık var. Çalışmalarınızı kârlı ve prestijli hale getirmek için, serbest bırakılması için özel kliniğe gitmeniz yeterlidir. Ve bu durumda kazancınız ve sevkinizin popülerliği hakkında endişelenmeniz gerekmez. En azından, üniversitede geçirilen yıllar boşa gitmeyecek.

müdür

Ve 11. sınıfın ardından meslekler listemize devam ediyoruz. Aslında, popüler meslekler en prestijli olmayabilir. Dahası, yüksek ödenmemiş. Günümüzde sadece yönetim yönünü belirtin. Bu, gördüğümüz alan - en düşük bağlantı.

Ne oldu Önemli olan, tüm yönetimin üç bölümden oluşmasıdır: üst, orta ve alt bağlantı. İlk ikisi gerçek yöneticiler, şefler. Ve en son - bugün emek piyasasında bu kadar popüler ve talep gören şey - en yaygın olan, yani, genç yöneticiler. Bunlar arasında şunlar bulunur: satıcılar, kasiyerler, cateringer'ler ve fast food catererleri, taşıyıcılar, temizleyiciler, satış temsilcileri. Prensip olarak, öğrenci veya öğrenci düzenlenebilen tüm meslekler.

Bununla birlikte, bu 11. sınıftan sonra oldukça popüler bir meslektir. Çalışmalarınız sırasında bir yönetici olarak eğitim alabilir, daha düşük seviyede bir iş tecrübesi edinebilir ve daha sonra idari bir pozisyonda bulunabilirsiniz. Bu nedenle, bu uzmanlıktan korkmayın. Artı, yapmak oldukça kolaydır.

mühendis

11. sınıftan sonra iyi meslek dürüst olmak gerekirse onurlu bir şekilde ödenecektir. Ve sadece bu gibi işlerin sayısına mühendislik atfedilebilir. Bugün, Rusya'nın bu işi yapacak kadar personel yok. Basit mühendisler ve ekipman montajcıları var.

Bu tür bir eğitim almak için fiziksel ve matematik fakültelerinde görev yapmış olmak mümkündür. Uzun süre çalışmak zorundasınız ve normal çalışma fırsatı bulacaksınız. Ne yazık ki, bu yön, başvuranlar arasında çok popüler değildir. Sonuçta, çoğu zaman mühendislerin işyerinde sorumluluklar ve görevlerle ölçüsüz küçük bir maaş ödemesi yapılır.

öğretmen

Sınıf 11'den sonra meslekler listemiz devam ediyor. Dürüst olmak gerekirse, doktorlar ve doktorlar ile birlikte öğretmen bugün büyük talep görüyor. Sadece mezunlar arasında bu eser özellikle popüler değil.

İnsanlar giderek daha fazla, ilk sınıf öğrencileri haline geliyor. Okullar ve anaokulları gözlerimizin önünde büyüyor. Evet, öğretmek için sadece kimse değil. İyi bir öğretmen olmak için, şimdi pedagojik eğitim almanızın yanı sıra, çalışmak istediğiniz yöne ikinci bir "kule" elde etmeniz gerekiyor. Yani kimya ve biyoloji - tıp, fizik - fizik ve matematik, matematik / geometri - matematik vb. Bütün bunlarla birlikte, işiniz kulaklara yüklenecek ve maaş, genelde öğretmenler için yetersiz kalacaktır. Yalnızca özel okullarda öğretmen gerçekten prestijli bir iştir.

güzellik uzmanı

11. sınıftan sonra kızlar için meslekler dürüst olmak gerekirse daha popüler ve talep görüyor. Ve çoğu kez diğer yönlerden daha iyi ödeniyorlar. Okuldan sonra nereye gideceğini bilmeyen bir kızsın, ama bundan sonra "tamamen kadın profili" olan bir eğitim almak istiyorsun, o zaman güzellik uzmanı olmak için okula gidebilirsin. Ya da bir manikür ustası.

11. sınıftan sonra kızlar için bu meslek çok talep görüyor. Evet, şimdi çok fazla usta ve kozmetikçi var. Ancak müşteriler de gelir. Zamanın birçok ustalığında yetmiyor. Bu nedenle, kozmetoloji ve manikür oldukça popüler ve karlı yönlerdir. Özellikle özel bir ustaysanız ve bazı özel ve iyi salonda da bir iş buluyorsanız. Bu alandaki eğitim diğer alanlardan daha kısadır. Ve neredeyse hiç rekabet - her müşteri (ve birçoğu) kendi ustalarını seçer. Deneyin, pişman olmayacaksınız!

Büro elemanı

Şimdi, sadece popüler olarak nitelendirilebilen, 11. sınıftan sonraki meslekler listesi süresiz olarak sürüyor. Yine de, yeni çerçevelerin her zaman gerekli olduğu bir diğer gerekli alan daha var. Bu ofis işleri.

Dürüst olmak gerekirse, birçok insan bu şekilde çalışmak istiyor. Bununla birlikte, bunu başarmak için, ekonomik veya yasal bir eğitim almalısınız. Bazen yönetimden mezun olan öğrenciler için bir olasılık var. Tebrikler, en sıradan ofis çalışanı olacaksınız.

Çok sayıda çalışan var, ancak işgücü piyasasında büyük bir personel devri var. Ve bu yüzden yeni bir "ofis planktonu" na her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Evinde ne yapman gerekecek? Kural olarak, belgelerle çalışmak, raporları derlemek, bazen telefon görüşmeleri yoluyla mal ve hizmetler satmak. İlke olarak, ilk bakışta göründüğü kadar zor değil.

Ancak bir kerede uyarmak gerekir - büro çalışanları genellikle başkasının işini yükler. Ve ahlaka acele ediyorlar. Herkes bunu kabul etmez. Bu nedenle ofiste bir süre çalıştıktan sonra insanlar başka bir şirkete geçtiler. Yoksa hepsinden vazgeçerler mi? Bu nedenle, bir ofis çalışanının kariyerine katılıp, çok büyük bir gerginliğe hazırlanmanız gerekir. Buna katlanmak - kariyer oluşturmakta mükemmellik elde etmek ve aynı zamanda iyi bir maaş almaya başlamak da mümkündür. Hayır? O zaman başka bir işyeri aramak zorunda kalacağız.

Kendiniz nasıl bulacaksınız

Nereye gideceğine karar veremiyorsanız, 11. sınıfın sonunda mesleğe yönelik test denen size yardımcı olacaktır. Kural olarak, gelecekteki tüm mezunlara teslim edilir. Yaklaşık olarak okul yılının başında.

Testte ne olacak? Farklı durumlarda davranışınızı gösteren, yanı sıra yetenek, beceri, duygusal istikrar ve hırsları gösterecek bir çok soru. Açık bir analizden sonra, psikologlar bir karar yayınlar - kime ve hangi mesleğe daha uygundur. Ne yazık ki, genellikle test sonuçları ve gelecek başvuru sahiplerinin arzuları farklıdır. Genel olarak kendinizi dinleyin - yalnızca kendinize en uygun mesleği seçebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.