GüzellikBakım ürünleri

Alüminyum olmadan etkili bir deodoran

deodorant kullanımı kendilerini günlük bakımın vazgeçilmez parçasıdır ve alüminyum tuzları ve parabenler ve diğeri olmadan popülerlik deodorantlar artan kazanmaktadır zararlı maddelerin.

ter kokusu kötü bir adam izlenimi değiştirebilir, böylece yaşamın çağdaş temposu deodorantlar yüksek güvenilirlik gerektirir. Ancak, bunların yapısı bakarak, kimin emniyet insan vücuduna şüpheli olabilecek pek çok farklı kimyasallar algılayabilir.

deodorant çalışma prensibi

alüminyum olmadan çok iyi koku giderici nedir? Bu soruyu cevaplamak için o deodorant etki mekanizmasını anlamak için gereklidir.

Kap - tarafından salınan bir sulu tuz çözeltisi, bir ter bezleri. Temel işlevi - termoregülasyon sürecinin uygulanması. koku neden kap uygun bir yaşam olan aktif bakteri aktivitesi, olur.

deodorant sorunu çözmek için iki yol vardır:

  • Antiseptik etkisi: bunları hoş olmayan bir kokuya neden izin vermeden, bakteri kendileri mücadele maddeleri ihtiva eden deodorant. Ayrıca koku verici bileşenler içerir.
  • ter bezleri engelleme: hemen hemen tamamen dolaşım kaybolur deodoran maddeden oluşan ter bezi (özellikle alüminyum tuzları) akar. zor termoregülasyon ve vücuttan toksinlerin atılımı olduğu için tıp bakış açısından, bu tür tıkanıklık, insan sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu deodorantlar denilen ter önleyiciler vardır.

Buna ek olarak, kendi içinde koku giderici bir parçası olarak pek çok madde, toksik olan ve bazı ciddi hastalıklar sebep olabilir.

deodorantlar ait zararlı maddeler

raflarda bulunan en popüler tipi deodorant, - ter önleyiciler, bir alüminyum tuzu olan ana etken madde. Bu ter öne önlenmesi bezleri bloke katkı; antiseptik bir etki sergiler. Nedeniyle membrandan alüminyum tuzu kimyasal özellikleri bazı cilt üzerinde mikro-çatlakların ve hasar yoluyla vücuda girip, bir serbest radikal olarak hücrelere girmek. kan alüminyum beyin hücreleri, karaciğer ve diğer organizmalar içine nüfuz hastalığın ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir. alüminyum tuzları olmadan Deodorant onların sağlığını riske etmek istemeyen olanların en güvenli seçimdir.

  1. Parabenler - örneğin, protilparaben, metil paraben, butil paraben için, aynı zamanda pek çok popüler deodorant parçası olan karmaşık kimyasal bileşiklerdir. vücut için Onların tehlike bu maddeler vücuda yanı sıra hormon östrojen etkileyen gerçeğinde yatmaktadır. Bu kanser riskini özellikle göğüs kanseri artırır. alüminyum ve parabenler olmadan deodorantı seçilmesi, önemli ölçüde hastalığı riskini azaltabilir.
  2. Propilen glikol - deodoran dahil edilebilir bir daha tehlikeli ve toksik maddeler olup. Başlangıçta bir antifriz olarak geliştirildi ve şimdi bir nemlendirici olarak kozmetikte kullanılır. propilen glikol vücut üzerindeki etkileri de deri lezyonları ve iç organların neden olabilen bir nörotoksindir. propilen glikol bilgi formunda İş Sağlığı ve Güvenliği Ulusal Enstitüsü kuvvetle insan derisinden ile teması engellemek için tavsiye edilir.
  3. Triklosan - madde, bir anti-bakteriyel bileşen olarak deodorant parçası. kozmetik triklosan düzenli kullanımı tiroid bezi bozuklukları provoke.
  4. vücutta birikiminde aminler (TEA, DEA), karaciğer ve böbrek kanseri geliştirme olasılığını arttırmak mümkündür. Buna ek olarak, onlar çok alerjen vardır.
  5. Çinko alüminyum gibi, ve bloklarını ter kanalları daraltır. Bu gözenek tıkanması, cilt tahrişi ya da dermatit görünümüne yol açar. organizmada çinko konsantrasyonunun en hastalıkların gelişimine katkıda bulunur. alüminyum ve çinko olmadan Deodorant anlamlı deri ve diğer hastalıkların riskini azaltır.
  6. Ayrıca FD & C boyaları içinde varlığına dikkat etmelidir, talk; Onlar kanserojen olarak vücut üzerinde hareket edebilir.

Araştırma zarar deodorantlar

Birçok bilim adamı ilişkiler deodorant kullandığını ve tespit edilebilmesi amacıyla çalışmalar hastalıklar, özellikle meme kanseri ve Alzheimer hastalığının. açık cevap için, araştırmacılar ancak, düzenli kullanılan zararlı toksik maddeler zaman tartışılmaz bir gerçektir, gelmedi. Onların sağlığına önem olanlar için, doktorlara alüminyum ve diğer toksik maddeler olmadan bir deodorantı kullanmanız önerilir.

Doğal Deodorantlar Faydaları

Ben alüminyum olmayan bir deodorantı almak mı? Elbette. deodorantlar zararlı katkı maddelerinin kullanımı ile doğrudan ilişki henüz tam olarak kurulmuş olmasa da, muhtemelen, müşterilerinin günlük sağlığını riske vardır. Onlar bir üretim maliyeti düşük ve son derece karlı olduğu için deodorantlar ve diğer kozmetik Üreticileri, potansiyel olarak tehlikeli maddelerin kullanımını terk etmeye hazır değildir.

Alüminyum ve diğer zararlı maddeler olmadan Doğal deodorantlar mükemmel aktif doğal bileşenlerin kullanımı yoluyla kötü koku ve bakteri imha sorunla başa çıkmak. Ana avantajı - Kanser ve kimyasalların neden olduğu diğer hastalıkların riskini yokluğu.

müşteri Yorumları

Tüm o en olumlu hakkında sol alüminyum Yorum içermeyen bir deodorant kullan: o, gün boyunca koku önleyen hoş doğal bir kokusu vardır.

Günümüz pazarında, her zevke uygun bu doğal ürünler bulabilirsiniz, ancak tüm aralığı arasında deodorantlar "Vichy" alüminyum olmadan çoğu aşk ve müşterilerin güven vardır.

Bir seçerken nelere bakmak

deodorant seçerken kendi kompozisyon, doğrudan veya dolaylı sağlığına zarar verebilen maddeler olmadığı gerçeğini dikkat etmek gereklidir. alüminyum alıcı olmadan deodorantı Kazanılması kimyasal elementlerin zararlı etkileri gövdesine uygulanan yapmayacak ve doğal malzemeler uzun süre tazelik hissi korumak emin olabiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.