OtomobilArabalar

Zamanlayıcı VAZ 2106: montaj, onarım, fiyat

Bu yazıda size zamanlayıcı neler öğreneceksiniz VAZ 2106. Başlıca işlevleri kıvılcım yüksek gerilim dağılımını üretmek için vardır. Ayrıca çünkü gerçekleştirilen özel fonksiyonlar, ateşleme dağıtıcısı olarak adlandırılır. Klasik VAZ serisi bu motor üzerine monte edilmiştir. Solda bulunan, dişli tahrik ek mekanizmalar içine yüklenir.

genel bakış

Vücut özel alüminyum alaşımlarından yapılmıştır. İçinde kişi grubu yerleştirilir. Yukarıda plastik kapak, merkezi olarak hareket edebilen bir kömür temastır. bu ile iletilir , bir yüksek gerilim sürgü tramblera içten yanmalı motorun. Bir kişi grubu harekete bulunduğu dağıtıcı ve sürgünün kendisi merkezi ekseninde.

Özel bir plastik dağıtıcı kapağı. Bu bağlantı için, beş terminalleri vardır , yüksek gerilim kabloları. Bağlandığınız merkezi sonuca ateşleme bobini. Kalan dört bujiler geçiş yapmak için ihtiyaç vardır. Motor bloğunda tanzim tahrik pinyon iletilen özel şaft tork sayesinde. şaftın dönme sinterlenmiş metalden yapılmış özel bir kovan içinde gerçekleştirilir.

Kontak dağıtıcının diğer elemanlar

Alüminyum gövde temas grubu da dahil olmak üzere ince mekanizma, çok sayıda içerir. Bu iki cıvata vasıtasıyla hareket edebilen plakanın üzerine monte edilir. Boşluk ayar cıvatası bu arada çizilir koşulla plaka grubuna temas döndürülmesiyle gerçekleştirilir. Yukarıda da tramblera eksende yer almaktadır, kaymak olduğunu. Ateşleme sisteminin "kalbi" dir - Bu zamanlayıcı VAZ 2106, çünkü tasarım daha detaylı olarak incelemekte yarar vardır.

Onun ana bölümü metalden yapılır. Ancak, birinci plastik kapak sürgüsünde 5-6 ohm direnci olan bir sabit bir direnç monte edildiği küçük girintidir. Sayesinde radyo parazitlerden korunma üretti. distribütör sürekli bakıma ihtiyacı var. Bu, yağlamak kapağı ve temas grubu yerine zamanında olması gerekir. gerektiğinde Ayakkabı ağırlıkları, sürgünün altında yerleştirilmiş.

Nasıl kapağı yerine

aniden kapağı veya hasar içindeki hareketli kontağı bozuldu ise (genellikle sabit direncin dökümünde) koşucu göründü, öğeleri değiştirmek gerekmektedir. kaydırıcı bir multimetre ile kontrol edilebilir. Tüm çalışmalar aracın elektrik aküden gerçeği ile başlar. Bundan sonra, distribütör kapağı çıkaracak ve onarım hemen başlar VAZ-2106 tramblera.

Gerekli otschelknut kilitler bunu yapmak için. kapağın içine bakın ve görsel olarak kömür temas noktası durumunu değerlendirir. Hatta arıza emin olmak için hareket için parmağınızla hafifçe deneyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir hasar, özellikle çatlaklar ve cips vardı ona kapağın tamamını görüyoruz.

Kapağın içinde toz bir çok ise, kömür temas aşırı aşınmaya söylenir. Bu durumda, yardım sadece bir yedek örtü. geçici bir çözücü ile tüm iç yüzeyinin temizlik yardımcı olsa da. Kapak tramblora basit değiştirilmesi, sadece tüm broneprovoda devre dışı bırakmak ve yenisine bunları yüklemeniz gerekir. Bu aşırı aşınma burçları VAZ 2106. Onun fiyatı ortalama 800-900 ruble üzerinde zamanlayıcı yerine sadece ihtiyaç dikkati çekiyor.

Yedek ve çek koşucu

Bir sonraki adımda, kaydırma kontrol edin. Hiçbir sonları hayır devre olması gerektiği gibi. multimetre avans tozdan kaydırıcı yüzeyini temizlemek ve metal temas noktalarını temizleyin donatır, ancak o zaman ölçümleri yapılır. 10 ohm direnç modu sınırı ölçmek merkez ucu ve dış temas sürgüsü bağlamak için multimetre ayarlayın. Uygun direnç ile, onun direnci 5-6 ohm aralığında olmalıdır.

sapma çok büyükse, o zaman tamamen sürgüsünü değiştirin. Put sadece direnç beyhudedir. Yeni koşucu maliyeti en pahalı sana 50 rubleye mal olacak, çok büyük değil. Zamanlayıcı VAZ-2106 kaydırıcıyı değiştirmek için rotor üzerinde plakaya üniteyi sabitleyen iki vidayı sökün gerekecektir. Bundan sonra, plastik sürgü tramblera çıkarın. Yeni bir yüklemeden önce o çamur Tüm yüzeyi temizlemek için gereklidir önce, aks ağırlıklarını yağlayın.

Nasıl zamanlayıcı yağlamak için

Yağlama tramblera VAZ 2106 doğru ve dengeli çalışması için gereklidir. Bu önemli ölçüde hizmet rulman ve burçlar ömrünü yanı sıra ateşleme sisteminin diğer bölümlerini artacaktır. Yağlama herhangi bir motor yağı ile gerçekleştirilebilir. Temiz olduğunu Önemli olan. Tabii ki, çalışma sırasında, yağlama sadece gerçekten ihtiyaç vardır oralarda yapılır unutmayın. Yağ dağıtıcısı dökmek çok olmamalıdır. Başka bir durumda, yağ damlacıklarının çalışması sırasında kolayca mutlaka motorunda bir arıza gerektirecektir kişi grubunun, üzerinde alabilirsiniz.

Bu nedenle, gerekli ve yedek tramblera VAZ 2106. Ve bu ucuz birim değil olabilir. Önce sol kilit kapağının yakınında bulunan parantez, sıyrılamayacağı, zamanlayıcı kapağı çıkarın. bu yaş aralığının açılması sonra, merdane tramblora göbeğine erişebilir. Bu delikte temiz motor yağı dörtten fazla damla dökmek için gereklidir. bu yaş aralığının ardından sıkıca kapalı. temas grubunun yağlanması için ona motor yağı iki damla koymak için yeterlidir. kamerada Kırıcı yağlanmış olan özel bir fitil vardır. birkaç küçük kablo koyun.

Sonuç

üstündeki zamanlayıcı VAZ 2106 sabit izleme, klasik ya da olmadığını gerektirdiği sonucuna varılabilir itibaren temassız ateşleme sistemine motorunuz üzerinde. Yağlama ve temizleme herhangi bir mekanizma gereklidir. distribütör doğrudan hayatın bağlı bu dönemde, hem de motor, mumlar, bobinler ve arabanın diğer tüm birimlerinden. Deneyin gerekli tüm ayarları daha sık yapılabilir. iletişim sistemi kullanıldığında, özellikle, bakım sadece alınmalıdır Ateşleme zamanlaması, aynı zamanda çalışma grubunun kapalı durumu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.