OtomobilArabalar

Lastik Continental SportContact 5: Müşteri yorumları

Şirket "Kıta" yeni ve daha iyi lastikler geliştirmek için büyük miktarlarda para harcıyor. Araçlar taban yüzü deseni ve m,. Genel olarak N, Alman kauçuk bileşiminin geliştirilmesi harcanmaktadır ve neden lastikler Avrupa SportContact 5 çok iyi yüksek kalite için, bilinmektedir. Ama daha detaylı olarak biz makalesinde bunu dikkate alacaktır. Burada performans, müşteri geri bildirimlerini, pozitif ve negatif geribildirim bulacaksınız.

pazar lideri pozisyonunu

Test Lastik Continental SportContact 5 (225/45 / R17) bu lastikler ideal olarak yaz aylarında kullanmaya uygundur gösterdi. Bunlar sporun bir ipucu ile spor araba sınıfı yaş ve kesişim için idealdir. Her durumda bu tür lastikler ve sıradan sedan koymak mümkündür, bunun duygu kayıp vermedi. Üreticiler bu modeli geliştirmede para ve zaman harcamak. Biz önceki modelin bütün eksiklikleri ortadan kaldırmak ve "beş" daha erişilebilir hale getirmek deneyin.

Şu anda, piyasada Alman yaz lastikleri bu hat lider yer işgal eder. Bu hava koşullarının çeşitli pek çok testlerle teyit edilir. Sonuçta, asfalt üzerinde agresif sürüş için mükemmel bir seçim, iyi, ama şimdi en Continental SportContact 5 R17 yararları daha yakından bakalım.

Kauçuk karışımı BlackChilli

İlk defa Alman geliştiriciler bu teknolojiyi kullanmak. Kauçuk karışımı daha dengeli hale gelmiştir. Her türlü yol yüzeyinde uyum sağlayabilen Şimdi lastik. En üst düzeyde Handling olursa olsun düz yolda veya off-road seyahat olsun, kaydedilir. Kuru ve ıslak asfalt - pratikte hiçbir farktır. BlackChilli teknoloji yol yüzeyine kauçuk sopalarla, böylece Sideslip yüksek düzeyde ve selefi değildi daha yumuşak ve pürüzsüz yıkım sağlayan şekilde çalışır.

Kauçuk bileşimi BlackChilli teknolojisinin kullanımı yüzde on fren mesafe azalttı. Bu modern lastikler için çok iyi bir göstergedir. Biz de netlik kontrolü vurgulamak gerekir. Lastikler sürücüsü tarafından tekerleğin en ufak fırsatta bile cevap verir. Böyle kontrolü "Quartet" ile karşılaştırıldığında daha iyileştirilmiş çağrılabilir.

Kıta Sportcontact 5 SUV yola Davranış

Almanlar geçitler ve SUV için ayrı bir hat geliştirdi. İşte bazı değişiklikler vardır. O, yanı sıra düzenli versiyonu, keskin hızlanma ve yavaşlama ile sürüş sportif, ama daha dayanıklı ve arabanın daha ağırlık için tasarlanmış önerir.

Ön ve arka tekerleklerde sırt deseni biraz farklı olduğunu belirtmekte fayda vardır. Yoldan uyum için gereklidir. Bu bir kir zeminde binecek veya asfalt üzerinde, önemli değil. "Kıta" her durumda aynı derecede rahat hisseder. Ana "hile" satırı yol yüzeyine yapışma yüksek oranlarıdır. Bu esnek taban yüzü ve katı yan parça ile sağlanır. asfalta mümkün olduğunca sıkı yaslanmasını çalışan yumuşak sırt blokları ve katı omuz bölgesi bunun için ek bir baskı oluşturur. Bu nedenle burada kullanım yükseklikte olduğunu.

Düzgün ve sessiz

Her zaman bir spor lastiği sessiz bir sürüş izin vermez. Ama 5. Yanıtlar lastik neredeyse hiç gürültü olduğuna işaret Continental SportContact ilgili değil. akustik konfor düzeyi uygun düzeyde olmasının nedeni budur. Bu sonuçlar ve kauçuk bileşimine yüksek elastikiyeti nedeniyle vardı elde etmek için.

Sert ve geniş omuz alanı aks üzerinde ek yük oluşturur. Bu arabanın şasi kaldırır ve daha duyarlı bir lastik üzerinde taşıma yapar. o giyer kadar pürüzsüz binmek maalesef kaybolur. Bu kauçuktan işi çok sık bahsedilen, neredeyse tamamen sessizdir. Ama burada daha düşük profilli lastik, daha o gürültülü olduğunu anlamak için gereklidir ve hiçbir çevresinde kaçış yok.

Zevk ucuz değil

Herkesin böyle bir lastik göze diyemem. Kıta SportContact 5 lastikler prim vardır. R17 ve her biri yaklaşık 10 000 ruble maliyeti -, satışa bulunabilir minimum çap,. çok olmasına rağmen endeksinin hızına bağlıdır. Örneğin, R15 98Y set başına 54.000 ruble mal olacak. Aynı zamanda, R15 91Y yaklaşık 25 bin ruble (4 adet) mal oluyor.

sunulan aralıkta maksimum boyut - R21. 245 / 35R21 96W - - set başına maliyeti yaklaşık 85 bin ruble burada özellikle sadece biri üretilen boyutları arasından seçim gerekmez. Gördüğünüz gibi, bu ucuz bir zevk değildir. sportif sürüş için daha uygun lastiklerin çok sayıda. Onlar, çok değil, tabii ki, çok daha hızlı yıpranacaktır ama onlara fiyat etiketi.

Ben Continental Sportcontact 5 SSR almalı mıyım?

Bu model Runflat teknolojisini destekleyen Self için yapılmıştır gerçeği dikkate değer. Onun özü delinme lastik hala belirli bir zaman baskısı tamamlamadan gerçeğinde yatmaktadır. delinme değil kerede tespit edildiğinde bu, düşük profilli lastik için özellikle doğrudur. en fazla 80 km / saat - devlet deldi SSR lastikleri Seyir yaklaşık 80 kilometre ve bu durumda izin verilen maksimum hızıdır.

Tekerleği vurdu ve o da değişmemiştir ve araçlar için mümkün değilse, bu idealdir. Buna ek olarak, yan yatay kesim tamir edilmesi mümkün olmaktadır. Böyle bir durumda lastiğin çoğu Lathan değil, sadece dışarı atılmış. Kesilme veya delinme tünelinde olduysa, o zaman güvenle geçmek ve diğer yol kullanıcılarının geçişi engel olmaz yerde kalabilirler. Bütün olarak bakıldığında, bu yüksek idame lastikleri verilen mükemmel bir seçimdir.

Olumsuz yorumlar sürücüler

Bu lastiklerin yüksek değerine rağmen "Continental" olumsuz tarafı çok yaygındır. Ortak şikayetler lastiğin en düşük paya azalır. yaklaşık 25 000 kilometre koşar giymek Genellikle kritik. çok sürüş şekline bağlıdır rağmen, son derece küçüktür. lastik sırtının erkenden aşınma ile karşı kayma ve ani yavaşlama kurşun başlayarak. Ama otobüs Spor gibi, hatta kritik durumlarda aşınmaya karşı mümkün olmalıdır.

Oysa tüketicilerin çoğu zaman sahte sayıda elden bırakmıyoruz. Çek veya Portekizce lastikler uzun bir bilinen bir gerçektir olmuştur uzun sürmez. sadece Alman lastikler tercih vermek için arzu edilir nedeni budur. Bu basit nedenle, sahtecilik için yüksek aşınma bağlamak mantıklı. bile Çek Cumhuriyeti'nde yapılan bir "Continental", üzerinde fiyat etiketi olsa da, Almanya'dan otobüsün altında değildir.

olumlu yönleri

periyodik çok daha olumsuz, henüz tatmin müşteriler karşılayan rağmen. Lastik Continental Sportcontact 5 (205/55 / R16) neredeyse gürültüsüz şekilde bu birçok vurgulamak çalışır. Aynı zamanda asfalt üzerinde oldukça emin bir davranıştır. Bir lastik üzerinde kızaklama neredeyse hiç tehlike, sürece tabii ki, çok hızlı derin su birikintileri geçemiyor.

fiyat etiketi gelince, bu tür birçok kaliteli bir ürün için çok makul buluyorum. düzgün bir asfaltın değil, aynı zamanda toprak yol ve yüzeylerin diğer türleri sadece yolculuğu sırasında ek rahatlık sağlar oldukça yumuşak lastikler. Oysa lastik layık olmakla birlikte, sportif şekilde sürücü yoksa satın almak, potansiyel kullanılmayan kalacaktır, çünkü hiçbir mantıklı.

uzman görüşleri

sürücüler çıkış Continental SportContact 5 bir ortamda çok gürültü yarattı. hemen üretici özelliklerine göre doğrulanmış yoğun testler başladı nedeni budur. Bunun bir sonucu olarak, lastik 9.2 10 üzerinden noktaları bir puan aldı. Bu yüksek kaliteli onaylar çok iyi rakam vardır.

Islak ve kuru zeminde ayrı paragraf izole davranışı. Birinci ve ikinci durumda, herhangi bir sorun gibi. stabilitesi yüksek düzeyde bağımsız yolun durumunun, sağlanır. Bu Alman şirketin hazine başka sebebidir.

Alman baskısı AutoBildSportcars sıralamada ilk başta lastik Continental SportContact 5 (225/50 / R17) koydu. Belirtilmelidir ki, suda-kayma bakımından büyük bir emniyet payı ile, yüksek performanslı lastik. Kontrol ıslak ve kuru bir yüzey gibi açık kalır. Kabaca aynı tepki gösterdi ve bu fiyat segmentinde en güvenli lastik arasında "Kıta" olarak adlandırılan TCS İsviçre baskı,.

Ben çekeyim mi?

Bu soru birçok sürücülerin gerçekten endişe vericidir. Ne yazık ki, bu durumda kesin bir cevap vermek zordur. Bir yandan, olumlu değerlendirmeleri çok sayıda Alman kauçuk yüksek kalitesini ifade etmektedir. Diğer yandan, bu sakıncaları yok değil aynı zamanda çok yüksek fiyat etiketi var. Bu maliyet genellikle tüketiciler durur. Eğer "Dunlop" veya "Nokian" gibi şirketlerin analogları alırsak rağmen, önemli ölçüde tasarruf olmaz.

Öte yandan, bir lastik ihtiyacını değerlendirmek için önemlidir. Yukarıda bahsedildiği gibi şehir çok nokta değil de, normal sürüş götürün. Bu pahalıya mal olur ve bütün iyi nitelikleri sadece aşırı sürüş esnasında kendini ortaya koymaktadır. hayranı sürücü iseniz Ama, bu lastikler hayal kırıklığına uğratmayacak. açarken Hatta yüksek hızlarda yüksek stabilite sağlamak. sürüklenme oldukça sorunsuz ve tahmin edilebileceği gibi gider. Genel olarak, bu sportif sürüş için bu fiyat aralığında en iyi çözümlerden biridir.

özetlemek gerekirse

benzer özelliklere sahip spor lastikler "Dunlop" veya "Pirelli" hala daha biz kabul var. Görünüşe göre, belli bir nedeni vardır. Bununla birlikte, "Kıta" çok iyi sonuçlar göstermektedir. Sadece lastik testleri sırasında çeşitli yayınevleri ve arabadan yüksek notlar almaz çünkü. Oysa daha sonra lastiklerde değerinde aşınma kontrol saflaşma ve basınç ile ilgili sorunlar ve söz konusu Alman kalite hakim. lastik, genellikle olduğu gerçeği aktif sürüş 25 000 kilometre sırasını yerine getirir. Ama neredeyse tamamen 5-8000 çalışması için temizlenir yorumlar vardır. Bu fiyat etiketi düşünüldüğünde çok azdır.

Artık daha sağlam ve aşınmaya daha az maruz haline gelmiştir yeni bir model SportContact 6, serbest bırakılır. Doğru, "beş" memnun kalanlar, almak olası değildir. Ama o sadece tadı var, ayrıca Alman kauçuktan takipçileri vardır. складывается весьма положительное впечатление. Genel olarak, bir Avrupa SportContact 5 gibi (225/45 / R17) çok olumlu bir etki geliştirir. Birçok üretici iftihar edemez daha ıslak asfaltta yüksek elleçleme ile özellikle memnun. Ancak, herkes hazır set başına 25-50 bin sırasını vermek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.