OtomobilArabalar

Arabanın ana bölümü - ateşleme bobini

araba - bu ulaşım Modern araçlar, aynı zamanda karmaşık bir teknik mekanizma sadece bu. Bu yazıda ateşleme bobini gibi önemli ayrıntılar bahsedeceğiz.

Nasıl makine kapalı hamle? motor hareket içine sürücüler Deneyimsiz meraklısı söyleyecektir. Bu yüzden, ama silindir içinde çalışan karışımı ateşleme sistemi ile birlikte bir kıvılcım ile ateşlenir. Bu nedenle, var bir kuvvet, bir hızlanmaya makine neden olur.

iletişim, temassız ve e: ateşleme sistemi üç tip biridir. Günümüzde, ilk iki türün onların son günlerde yaşıyor. Modern otomobiller sadece bir elektronik ateşleme sistemi ile donatılmıştır. Tabii ki, ilerleme tartışmayacağım. Ancak, vatandaşlarımızın birçok eski yerli otomobil üzerinde yönlendirmeye devam ediyor. Böyle makinalarda temas ve kullanımı temassız ateşleme sistemini. Mekanizma ne olursa olsun ana parçasıdır. Bizim durumumuzda bu ateşleme bobini olduğunu. Basit bir deyişle - iki sargılı bir transformatör. en ateşleme bobini cihazın daha yakından bakalım.

Genelde, bireysel ve ikili: Her şeyden önce, bu bölümü üç ana türe ayrılır. esas olarak eşit biçimde, her biri aparat. primer ve sekonder: Herhangi bir bobin iki sargı oluşur. İlk bakır tel 150 bobini ile bileşim up içerir. önlemek için , kısa devre izolasyona sahiptir. Bu tip kapak kendisi ateşleme bobini üzerindeki iki düşük voltaj sargı klemensleri ile karakterize edilir. Devam edin. sekonder sargısı birincil depolanır ve (30000 ince bakır tel tur kadar) daha kalındır. yüksek voltaj primer negatif stigma sekonder sargısının bir ucunun bağlanarak oluşturulur. Ayrıca, diğer ucu bobin kapağa merkez terminale bağlanır. uygun göstergeler ile bir manyetik alan oluşturmak için, her iki sargılar bir demir çekirdeğe etrafına yerleştirilir.

Yukarıdaki tüm elemanları kapağı yalıtım bir muhafaza içinde bobin bulunmaktadır. İşte cihazın kısa detaylar. Herhangi bir ateşleme bobini bir veya dolambaçlı direncinin başka ile karakterize edilir. Her bir model için, bu değer bireydir. için distribütör aracılığıyla tedarik yüksek voltajla Oluşturulan bujiler. Bu durumda, bir kıvılcım hangi silindirlere yakıt karışımını ateşler.

cihazıyla sıralanabilir görünüyor. Şimdi çek ateşleme bobini gerçekleştirilir nasıl konuşalım. Her sürücünün bir makinenin bir veya diğer kısmı yıkar olduğu bir durumun içine alır. Kural olarak, başarısızlık en uygunsuz anda meydana gelir. : Bu durum hayal , araba başlamaz marş krank milini döndürür ve yakıt karbüratör içine beslenir iken. Her şey, ancak, hiçbir kıvılcım ince olmadığını göz gelirdi. motorun çalıştırılması ve pil olabilir Ve jeneratör, suçlu değildir.

Ateşleme bobini problem. Bu yüksek voltaj düşük voltaj dönüştürür. Nasıl bağımsız ateşleme bobini doğrulamak için? Yani, tramblera kapağı çıkarmak kesici kontakları kapalı durumda olacak şekilde krank milini ilerleyin. Bundan başka kontak almak içeren , yüksek gerilim kablosu , bir ya da iki santimetrelik bir mesafe ile, ateşleme bobini uzanan ve "ağırlık" için bir tepsi. Periyodik olarak elle kesici noktaları kırmak için de gereklidir.

her bir açıklık için kullanılabilen sargı mavimsi renk güçlü bir kıvılcım üretir. Araç gösterge tablosu bir ampermetre bulunmaktadır. Hatalı bir ateşleme bobini ayırırken Yani, elini sıfır alanda olacaktır. Kırık parçalar tamir edilemez. Bu kesinlikle doğru kutuplara uymak gereği ile, yenisini koymak kolaydır.

Yukarıdaki yöntemler testi yardımcı olmadıysa, o zaman ateşleme bobini özel bir stand kullanılarak test edilir kalifiye servis merkezi, başvurun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.