FormasyonÖykü

Mahidevran Sultan. Biyografi: saray muhteşem yüzyıl entrikalar

o gerçekten oldu - kimin biyografi iyi bizim çağdaşlarına dizisi "Muhteşem Yüzyıl" sayesinde bilinen Mahidevran Sultan? Elbette, popüler filmin hayranları pek Sultan'ın cariyelerinden gerçek prototip merak - karakter ekranda. Şunu anlamaya çalışalım.

Mahidevran Sultan. Biyografi: harem ve saray entrikalar

Süleyman Gelecek eşi Çerkez prensin ailesinden Kanukova geldi. Kendi ailemde, o ailede Maashuka Kanukova üst düzey bir prensin kardeş oldu. Diğer adı ise Çerkez ile çeviride araçları "bahar gül" olduğunu Gülbahar idi.

Muhtemelen, o 1481 yılında doğdu. Hala bir genç iken, hâlâ devletin tahtını almaya hazırlanıyor o zamana kadar Süleyman Magnificent'in cariyesi oldu (sultan Süleyman yalnızca babası 1520 yılında Selim ölümünden sonra başladı). Bunların toplam ilk doğan 1515 yılında doğdu. Üstelik Gyulhabar sadece onun üçüncü eşi olduğu gerçeğine rağmen, oğlu gelecekte tahta baş rakibi, dolayısıyla Süleyman'a bir ilk doğan erkek ve. Ancak kimin biyografisi nedeniyle de saray entrikaları ünlü olan Mahidevran Sultan, yakında hareminde tehlikeli bir rakip buldular.

Bu yarışmacı çok Avrupa'da tanınmış ve özellikle Roksolana, Slav dünyasında haline gelmiştir. sarayında Osmanlı hanedanı, onun adı Hjurrem Sultan. O çok çabuk sevgi ve Süleyman I. güvenini kazandı ve 1521 yılında ona daha sonra bir oğlu Mehmet, Selim doğurdu. Roksolana çok iddialı bir kadındı ve çok yakında oğlunun tahta koymak için fikir yakalanan. Mehmet 1543 yılında öldü, ama Selim sonraki Sultan oldun: Bu o yönetilen olduğunu söylemek İleriye dönük Osmanlı'da. Bu arada, iki kadın arasında rekabet giderek alevlendi edilir. Kıskançlık ve kin defalarca dedikodu, karşılıklı hakaretler ve hatta kavgalar yol açtı. Roksolana Ancak yine de, padişahın kalbini kazanmak bu savaşı kazanmayı başardı. Mahidevran sonuç için çekişmeler dün vali padişah oldu Manisa ilinde yaşamaya oğlu Mustafa ile sınır dışı olmasıydı. Birkaç yıl sonra Mustafa babasına karşı yöneltilmiş komplo suçundan 1553 yılında idam edildi.

Mahidevran Sultan. Biyografi: Ölüm nedeni ve hayatının son yıllarını

Hayatımın geri kalanı için çıktı eski eşi Sultan çok belirsiz. Daha sonra Manisa, Bursa'da ilk illere götürdü. 1566 yılında taht oğul-Roksolany Hjurrem Selim II sürer. O, 83 yaşında, Mahidevran sultana.Ona dul 1581 yılında yaşlılıktan ölür içeriği atar hayatta olan ve kocası, ve sonsuz rakibi ve oğlu, hatta Selim II, onun opponentki oğlu. Yukarıda belirtildiği gibi, kimin biyografisi de doğu ulusların ortamda uzun süre tanınır Mahidevran Sultan, bugün popüler TV dizisi aracılığıyla yüceleştirilmiştir.

Mahidevran Sultan. Aktris: biyografi

dizi "Muhteşem Yüzyıl" Onun görüntü zekice Alman tarafından oynanan Türk aktrist kökenli Asie Nur Fettahoğlu. O şimdi 32 yıldır. aktris Duisburg kentinde göçmen işçi bir ailede büyüdü ve bağlı dizisinde filme karşı popülerlik kazanmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.