Sanat ve EğlenceLiteratür

Yazmıştır - "Dubrovskiy"? "Dubrovskiy" Puşkin. Puşkin "Dubrovsky" OLARAK

Modern Rus nesir için olağanüstü armatür Rus şiir Aleksandra Sergeevicha Pushkina tamamlanmamış eserleri arasında roman "Dubrovskiy" oldu. Görevi dolayısıyla dinamik bir hikaye ile acil toplumsal sorunların bir kombinasyonuna orijinaldir. Ürünün üzerindeki çalışmalar, 1841 yılında, Puşkin'in ölümünden sonra eserlerinin içinde olduğu cilt altı aydan fazla biraz sürdü, ancak yalnızca sekiz yıl sonra yayımlandı. Var söylentiler uç arasında yazarı niyeti imkânı bulur farklıdır, ancak birçok nesilleri okuyucuları kimlerdir düşkün bu kitap, kutu değil hayal Farklı senaryo.

yeni algılama

nihai sanatsal işleme almadı rağmen kimin yazar romanı "Dubrovskiy", oldukça bitmiş olarak algılanan herhangi birinin temsil ve ülkedeki tüm kişilerde bir dahi; kalmıştır sorgulanmamış bazı arsa sahneler değil tam olarak anlaşılamamış nedenleri arasında karakterler ve içinde görüntü arasında ana karakterleri do değil uygun derinlik. Aslında, onlar oldukça statiktir ve okuyucu kendi insan değerleri varsayım zorunda kalır. Sadece taslakların detaylı bir çalışma mümkün roman "Dubrovskiy" fikrini anlamak için. Yazar, takipçilerine düşünce için yiyecek verdi. hipotez bir dizi roman eksiklik ve olası devamı nedenleri ortaya konmuştur.

yazma işlemi

roman "Dubrovskiy" Puşkin şevkle yazdım ve sonra aniden süreçte soğuduktan ve geri gelmedi çalışmaları devam ediyor. soğutma Olası bir neden "Pugaçev Tarihi" ve roman Pugachevshchina ilk taslağında ilgi denir. Puşkin'in eserleri arasında ürün aynı anda çağdaş sosyo-psikolojik roman için "Belkin Hikayeleri" yolda adım ve tarihsel roman için adım oldu ise "Yüzbaşının Kızı". Yeni "Dubrovskii" Puşkin anahtarı, sanat kavramları kısa olması açısından, hassas ve basitlik için yönlendirilir. Ana anlatı prensibi birbirini Was sıkıştırılmış telif karakteristikleri kahramanları tasvir belirli sahneleri ile onların katılım.

yeni tasarım ortaya çıkması

Çok ayrılmış ve Puşkin'in "Dubrovsky" nin özlü çalışma hayatı ve toprak sahibi seçkinlerin gümrük açıklar. Yazar, mümkün olduğunca objektif olmak, ancak kişinin veren ve zaman zaman eylemlerinin doğrudan değerlendirme ve ironik sözler bırakmadan terk etmeye çalışırken, tam analitik nesir kullanır.

Onun tazelik ve özgünlük roman isimli anımsatan ait eserleri Batı Avrupa ve Rus yazarlar arasında 18. ilk üçüncüsünün 19. yüzyıl. Pek çok araştırmacı Puşkin düşüncesi olduğunu itici güç için oluşturma yeni verdi Schiller drama "Soyguncuları", komedi Kapnist "gizlice" ve birçok suçlayıcı adet bozuk bakanlarıyla Rus adalet sistemi. Ama aslında, yazar o Moskova her P. V. Naschokin söyledi Belarus noble Ostrovsky, tarihinin esinlenmiştir. Lafın özü yasadışı mülkiyet mahrum ev sahibi, bundan sonra o bir hırsız oldu ve hapiste olmasıdır.

gerçekler dava ile tamamlandı Bu hikaye, roman temeli oldu. Böylece, yazar maksimum güvenilirlik ve hatta belgesel roman elde etmek. Böyle doğruluğuna kanıt yoktur - İkinci bölümde hemen hemen değişmeden mülkünü kaybetmiş arazi sahipleri, birinin davasında mahkeme kararının yukarıda metni. Troyekurov ve Dubrovsky - Sadece karakterlerin isimleri hayali dava ile değiştirilir.

Ama kitabın "Dubrovskiy" yazarı yargı kronik ve uzun beri tipik günlük olay haline gelmiştir yanlışlar hakkında sözlü hikayeleri ile sınırlı değildi. arsa organik keyfi yüksek mahkemelerin kurbanlarının pek çok sosyal ve ahlaki sorunlarla iç içedir. Büyük V. Belinsky, Roman Pushkina "Dubrovskiy" göre Rus toplumunu yansıtan "şiirsel yaratılış" biridir.

"Dubrovskiy" - yazdı ve temeli ne çatışmalar vardı?

roman üzerinde çalışmaya başlamadan önce bir süre için, yani Şubat 1832 yılında Alexander O 55 hacimlerde imparatorluğun yasaları bir koleksiyon oldu İmparator Nicholas I'den özel bir hediye verildi. Kraliyet eğilim bu işareti şair mevzuatının gücünü göstermekti. Gelen roman "Dubrovskiy" (Kim yazmış bunu, herkes biliyor) orada is no romantik acıma doğasında içinde erken kreasyonları arasında şairdi. İşte şair gündelik asalet hayatı, hükümete bağlılıkları ve tam itaat yasa etkisini göstermektedir. işin ana fikri aslında, romanda tüm yasalar kuvvet, zenginlik ve asalet kanunla değiştirilir, olmasıdır.
Romanın arsa çatışmanın iki farklı doğasını birleştirerek, çok dinamik geliştiriyor. İlk çatışma, birinci hacimde meydana gelen başlıca olaylar, sosyal parlak renge sahip vnutrisoslovny. İçinde komşular, eski meslektaşları ve hatta eski arkadaşları karşılaştı. Zengin bir toprak sahibi, genel müdürü emekli Kirill Petrovich Troyekurov ve minör soylu, teğmen Dubrovsky debase cesur çoğaltma Troekurov Houndmaster hakkında mahkemeye bir mektup yazarak Andrei Gavrilovich Dubrovsky, emekli oldu. Sonra özsaygı ve dava sonucunu önyargılı, sosyal eşitsizlik üzerinde durularak bir özellik savaşa dönüşmesiyle Troekurova Dubrovsky, bir çatışma vardı. Troyekurov bozuk hakim ve yalancı tanıklar komşuları yardım etti.

Ikinci çatışma arasında roman - aile ve ev. tutsaklık evlilik - Bu hayatın tipik bir durumdur. Masha Troekurova Vereya eski Prens evlenmeye zorladı. Yaygın bakılmaksızın kamuoyu ve önyargı, aile adaletsizlik sorunu, hakkın soru sevmek kamuoyuna. Ayrıca aşk ve ahlaki görev tutku mücadele değindi.

çatışmaların merkezi karakterler

Her iki çatışmalarda, ana figür Cyril Petrovich ezen Troyekurov ve Dubrovsky ve kendi kızı. ustanın Rus görüntü zulüm ve keyfi gerçek enkarnasyona olur. Bu başkalarının fikirlerine ve diğerlerinin arzuları umurumda gerçek despot vardır. O kadar onların suçu değil, ama çünkü sosyal statü. O kaba, şımarık ve voluptuousness olduğunu. Bu, eğitim eksikliği bu özellikler eklenmelidir ve bu adam "ateşli öfke" ve "sınırlı istihbarat" çıkıyor. Keyfilik Troekurova açıkça misafirler, öğretmenler kızı ile, hane sürecini idare gösteri yaptı. yazar, bununla birlikte, bir kahraman ve bir kaç soylu özellikleri olduğunu. Mesela, Dubrovsky malı uzak yapılmadığı için hayatta, pişmanlık hissediyor ve hatta barışmak ve götürülmüş dönüş çalışır.

Andrei Gavrilovich Dubrovsky onun okuyucu, empati, onun üzücü kaderine sahiptir. Ama yazar dakika duygusal aşırı karakterinin tav ve inatçılık içinde varlığını, hem de pozlama belirterek, kahramanını idealize etmez. Ve tanıdık onu kıskanıyorum ve o olamaz durumu düzeltmek için, çünkü bir yönetici olarak, o, parlaklık vermez. Dubrovsky ana özelliği, asil bir gururu onu barınak Troekurova almaya izin vermiyor. Dubrovsky da despot bir tür ve bir centilmen layık bu zarafet, dikkate oğlu ve Masha Troyekurova düğünü olasılığını ortadan kaldırır. Mahkemede, kahraman hakimlerin adalet güvenerek, dikkatsizlik ve inatçılığı gösterir. Kaderi - dürüstlük üzerine üstünlüğü kanunsuzluk bir gösteri.

Vladimir Dubrovsky - salih duygu ya da kan davası?

Ana karakter Dubrovsky babasının kaderini devam ediyor. Adli keyfi ve zulüm Troekurova Vladimir anlamıyla kanunsuzluk kendi doğal ortamından dışarı itilir. Kahraman Uzaylı fethetmek etmeye olmadığından, asil soyguncu ve adil İntikamcıyı algılanan ve haklı onun olanı geri almak istiyor. Bu yerli Robin Gud, ancak tesadüfen böyle durumlarda kendini içinde bulduğu ve aksi olamaz adam değildir. Özgünlük kader Dubrovsky gündelik koşullar dayanmaktadır. ruhunda "Weltschmerz" karakter ayrılmış "Eugene Onegin" romantik kötü adamlar, sanatsal portrelerini yazdığı ve asil hırsız oluşturulan roman "Dubrovskiy", yazarı, açıkça onun geleceğini ortadan kaldıran devlete karşı protesto dile getirdi. Kanun kapsamına giren kamu kanunsuzluk meyvedir - Filozof SP Shevyrev soyguncu Dubrovsky fark ettim.

Açıklama Dubrovsky: Gerçekten kim?

Değil Alexander Pushkin için boşuna: - Otrepiev ve Pugaçev Dubrovsky, görünüm ve davranış sık değişiklikler sayesinde, diğer kahramanlar sahtekarlar gibi olur. Romanda, bir Muhafızlar memuru olarak, sevgili oğlu, soygunculardan nasıl intikamcı ve Ataman çetesi olarak, tasasız hayatına alışkın olduğu görülmektedir. O romantik tarihlerin sahnelerde cesur ve kendinden sahip Troekurova öğretmen Deforge kisvesi altında evin sızdığında, ama duygusal ve kararsız olduğunu.

Dubrovsky açıklama varsayılan hafife farklıdır. Okuyucu bu kişiyi ayırt kalitesi için bu satırları arasında anlayabiliriz. bölüm 11 kadar gerçek doğası ve soğukkanlı cesur öğretmeni Deforge hakkında söylemez. Ayrıca soyguncular çetede pus varlığı Dubrovsky ile kaplı. Çetenin lideri zeka, cesaret ve cömertlik ile tanınır gerçeğinin söz yoktur. Söylentiler ve dedikodu ev sahipleri Dubrovsky soyguncu kişi gerçekten efsanevi yapmak korkuttu. roman ikinci hacim, varsayılan çok sayıda rağmen, hırsız duygularına hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlamaktadır. O akıllı ve ihtiyatlı ve ev Troekurova tüm olayların, özellikle Prens verey görünüm ve Masha yaptığı kur hakkında bilgilendirilir. Bir öğretmen kisvesi altında, o Fransız Troyekurov bakım geliyor. Dubrovsky - İntikam ama Masha aşık olarak o olamaz Troyekurov, öcünü almak için, ve ailesi üzerinde bir el kaldırmayacak.

kahraman sevgi tutku intikam için yüksek susuzluk ve Dubrovsky Troekurova affeder.

İkinci hacimde Anapara o bütün kalbiyle hedefleyen basit bir aile mutluluk hangi onun için bir kahraman yerine getirilmemiş sevgi trajedisini, erişimeme olur. Sadece ev Troekurova ayrılmadan önce, bu Masha açılır ve hislerini itiraf. zararına Masha. Öyle değil- buluştuğu karşılıklı tanıma, ama o verir vaadi için çare için Dubrovskiy yardımı durum ihtiyacı.

Romanın ana karakteri - Masha ve onun deneyimleri Troekurova

Onyedi Masha Troekurova güzel ve taze. Bu sadece Dubrovsky çekiyor, ancak woos o da yaşlı züppe Prens Vereisk. Mary bile evleniyor düşünmek için çok genç. Bir öğretmen Deforge kisvesi altında yaptığı cesaret kızı vurdu Dubrovsky e çeker ve onunla benzersizlikleri ile onu ilgilenen, ancak bu bile evlilik onun gerçek adı altında ona korkar, o derinden ona dairenin bir kişiyle olası bir evlilik ahlaki normları köklü olduğu için değil, veya bir hırsız. Ama Prens Vereisky ile evlilik dehşet içinde Woman sonuçlanır. O dilenir ona baba değil yıkmak o, do not take hayatı ve dinlemek için. kendi istekleri yararsızlığını fark eden düğüne vazgeçmek yalvarıyor, Prens Vereisky bir mektup yazdı, ama yazmak tersi bir etkiye sahiptir ve düğün acımasızca yaklaşıyor. Rağmen onun genç yaş, Mary isimli güçlü bir kadın ve bir umutsuz durum o bulur mukavemet etmeye yardım Bir hırsız Dubrovskiy. O is bekleme yardım gelene kadar geçen an, ama sonra o aldı yemini sonsuz sadakat, o anlar orada is hiçbir kaçış ve ne zaman Dubrovskiy saldırılar üzerine kendi arabası içinde orman, o reddetti için bırakın ile ona. Bu sadece dürüstlük, ama kız adama ve ona seçme hakkı verdi ve onu tercih katlanmak soyguncu ahlak gösterir.

Dürüst soyguncusu Dubrovsky

Puşkin'in hikayesi, onun eksiklik rağmen, onun samimiyet ve ağrılı sorundan çekti. hukuk dışında olmak her zaman doğal zhestkoserdii söz etmediğini işaret etmek sanki yazılmıştır. Fakat her kötülük kaçınılmaz intikam gerektirir. gayrimenkul Dubrovsky insanlar Troekurova görünümünü onların yanından köylü ve zulüm pertürbasyon kütlesini neden olur. tuzağa Troekurova habercilerin hiçbir şey bilmediği Vladimir Dubrovsky, organize Kistenovke bir gece yangın popüler isyan habercisi oldu.

Neden eski roman?

roman "Dubrovskiy" - sivil huzursuzluk nedenlerinin üzerinde Puşkin hikayesi, hoşnutsuzluk çiftçiler, tamamen yazarın sonraki eserlerinde görüntülenen tam ölçekli savaşın davranır.

çetesi soyguncular hakkında yazdığı roman "Dubrovskiy", araştırılmış olanların? Bir tek varsayabiliriz bu eski işçiler Kistenevka, kaçak köylüler ve askerler o. Sadece romanın sonunda o çete liderinin çıkarları ve ortakları eşleşmiyor ortaya çıkıyor. kendi grup bir ortaklık yok içinde hizmetçiler efendisini itaat zaman, aynı kibirli tavrı, aşağılanmış var. Romanın son bölüm aynı şarkılar romanı "Kaptanın Daughter" ile ilişkili ve roman sonu mevcut halk savaşı devamında ilgili düşüncelerini çağrıştıran edilir. Bir kahraman olası bir aile mutluluk Masha fikrine kaybolur sonra çetesini ve yurtdışında gizleme reddeder. ayrılık, o da dürüst yaşama dönmek teşkil etmeyeceğini ortaklarını söyledi, ama yine de, onun ayrılmasından sonra, yolunun açık olduğunu ve yağma durdu. yurtdışında kahraman ayrılmasından olarak çok karamsar Son roman fikir - bu onun kişisel yenilgi ve özgürlük, onur ve sevgi mücadelesinde tüm ülkenin yenilgidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.