Gıda ve içecekYemek tarifleri

Yumurta olmadan pandispanya. Ev yapımı bisküvi: basit tarifler

Yumurta olmadan hiç kek yapmak mı? Kesinlikle birkaç kişi bu soruya olumlu cevap verecektir. Sonra bisküvi hamuru hemen her zaman söz konusu madde kullanılarak yoğrulur. Ama ne gür pişirmeye acil temelini gerekirse ki, fakat evde yumurta yoktu mi? Bunu yapmak için, aşağıda açıklanan tarifler kullanılması önerilir.

yumurta olmadan Kek: adım tarifi

Bugün size yumurta satın almak için gerekli değildir bunların hazırlanması için, bir bisküvi oluşturmak için birkaç yol sunar. Hatta bu madde olmadan, kolayca bir pasta oluşturmak için kullanılabilir çok yumuşak ve gür pasta, dışarı gelmesi gerektiğini belirtmek gerekir.

Yani, yumurta olmadan kek gibi ürünlerin kullanımını gerektirir:

 • beyaz un elenmiş - yaklaşık 300 g;
 • taze süt taşıyıcı yağ - 200 mi;
 • yoğurt (tercihen doğal, herhangi bir boya) - 200 mi;
 • pudra şekeri (ya da sıradan bir şeker) - 50 g;
 • ayçiçeği yağı ya da herhangi bir bitkisel rafine - yaklaşık 100 ml;
 • vanilin - Yarım küçük kaşık;
 • kabartma tozu - bir sürgü ile tatlı kaşığı.

Mesim bisküvi hamuru

yumurta olmadan pandispanya, incelediğimiz olan tarifi, oldukça hızlı bir şekilde pişirilmesi. Eğer Önceden ısıtılmış fırında ürünü koymadan önce Ama, iyice temelini yoğrulmalıdır. Bu yoğurt, şeker, ayçiçek yağı ve vanilyayı birleştirmek ve daha sonra bir mikser ile kırbaç gerektirir. Sonraki bileşenlere süte, eklemeniz gerekir kabartma tozu ve beyaz un. İyice karıştırıldıktan sonra güvenle fırında pişirin bir viskoz homojen hamur elde etmemiz gerekiyor.

Şekillendirme ve ısıl işlem ürünleri

yumurta olmadan Bisküvi (tercihen 200 derece arasında bir sıcaklıkta), bir fırın içinde 43-47 dakika pişirilir gerekir. Bunu yapmak için, o zaman tüm önceden yoğrulmuş hamur dökün, derin bir şeklinde tereyağı ile yağlayın. Bu şekilde, ürünün fırın içerisinde yerleştirilmiş olmak.

Hazırlık bisküvi içine bir kürdan yapışmasını belirlenebilir. Ahşap obje kuru oldu ve hamur parçalara yapışmış değilse, ürün tam üye olabilmesi kabul edilir.

Düzgün çay için pasta hizmet

bunun kendi kek yapmak zor mu? Çok kolay! Bunu yapmak için, sadece bazı maddeler bağlayıp sonra fırında pişirin. Ürün hazır bir şeyin kaldırılması için gerekli ve serin. parçalar halinde pasta Kesme, çay veya kakao ile birlikte masaya göndermesi gerekmektedir. Böyle pastadan bir arzu varsa bir lezzetli ve sulu pasta yapabilirsiniz.

Biz multivarka pasta "kek Piece" yapıyoruz

Eğer vejetaryen ya da sadece yazı uyarsak, ev yapımı kek, süt ve süt ürünleri gibi, yumurta olmadan, ancak böyle bir madde olmaksızın sadece yapılabilir. Bunu yapmak için, biz gerekir:

 • beyaz un elenmiş - yaklaşık 2 bardak;
 • karbonatlı maden suyu - cam dolu;
 • sıradan bir şeker - Cam;
 • ayçiçeği yağı ya da bitkisel rafine - yaklaşık 6 büyük kaşık;
 • irmik - 3 büyük kaşık;
 • vanilin - Yarım küçük kaşık;
 • kabartma tozu - kaydıraklı tatlı kaşığı (eğer kabartma tozu ve sirke kullanabilirsiniz).

gazoz tabanını yapma

Eğer (yumurta olmadan) multivarka içinde bir pasta önce, hamur üniforma yoğurmak gerekir. Bu, elenmiş un, irmik, vanilin, ve kabartma tozu gibi bir dökme malzemelerle de karıştırma çanağı gerektirir. Daha sonra, karbonatlanmış maden suyu bağlamak ayçiçek yağı ve şeker. Son ürün, eridikten sonra, harç madde parçacık malzemeler de olabilir ve bir mikser kullanılarak iyice karıştırın, dökme. Sonuç olarak, oldukça meyilli almalısınız. kalınlaşmış biraz yapmak için, bir süre ayrı tahammül önerilir. Sonuç olarak, irmik şişer, vakıf daha viskoz hale.

biçimlendirilmiş ve bisküvi pişirme süreci

Bunlardan yumurta ve olmayan ev yapımı bisküvi sadece böyle multivarka olarak fırında pişirin, ancak bir cihazda olamaz. Bu amaçla bu kase yağlı gerekli olan ve hafifçe irmik serpin. Ardından, tüm tabanını dökmek için gereklidir. Basit bir ev yapımı hazırlayın yumurta olmadan pasta yaklaşık bir saatlik önerilen pişirme süresi. Bir bisküvi tamamen pişirilir ve bu süre içinde bir kural olarak, gür ve çok lezzetli.

Nasıl misafirler uygulamak için?

kek yumurta olmadan pişmiş sonra, Multivarki ve serin çıkarılmalıdır. Gelecekte, kek parçalar halinde kesilmeli ve sıcak çikolata veya çay ile birlikte misafirlere hizmet etti.

kefir temelinde bir zencefilli bisküvi yapın

Bir maden suyu ve gazlı yoğurt kullanılarak hazırlananlara göre daha kefir daha gür ve yumuşak edilen yumurtaların olmadan Bisküvi. Evde bu pastayı hazırlamak için, aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

 • beyaz un elenmiş - yaklaşık 2 bardak;
 • sıradan bir şeker - Cam;
 • % 1 yağ ile hırsız yoğurt - bir bardak;
 • ayçiçeği yağı ya da bitkisel rafine - yaklaşık 6 büyük kaşık;
 • Tarçın - küçük kaşık ½;
 • vanilin - Yarım küçük kaşık;
 • Soda - Lam olmadan tatlı kaşığı.

hamur yoğurmak

Kefir pandispanya için hamur çok kolaydır yoğurun. Bunu yapmak için, bir kapta ekşi süt içeceği dökün ve ısının bir kısmını. Dahası, çorba kaşığı kabartma tozu ödemek ve sonra çözülmesi için gerekli olanın şeker. tatlı sonunda ve bitkisel yağ, vanilya, tarçın ve elenmiş unu ilave etmek kefir gerek genişletmiştir. Sonuç olarak, bir viskoz ve kokulu hamur almalısınız.

fırında pişirme

fırında (yumurta eklenmeden) bisküvi Pişirme bahsedilen bileşenin uygulaması ile konvansiyonel kek tam olarak aynı olmalıdır. Bunu yapmak için, yağ formunu yağlamak ve sonra içine tüm hamur koymak gerekir. Ayrıca yemekleri ile dolu sıcak bir fırına yerleştirilecek. 200 derece arasındaki bir sıcaklıkta bisküvi fırında bir saat boyunca arzu edilir. kek hazır bir İçinde kürdan ya da sıradan bir maç yapıştırma suretiyle belirlenebilir.

Nasıl ev uygulamak için?

kefir dayalı Fırında bisküvi her zaman çok gür yumuşak ve hafif gevşek verir. Onun ev kahve ya da başka içecek ile soğutulmuş olmalı servis edin. Arzu edildiği takdirde, ilave olarak, şeker tutam olabilir ya da çikolata kaplama dökün.

Klasik varyant hazırlama bisküvi

Çikolata pandispanya - lezzetli ve ihale ev yapımı kekler için mükemmel bir üs. baz kakao sadece belirli bir miktar ekleyerek, oldukça kolay hale getirin. Yumurta ile klasik bir pasta almak gerekiyorsa, size tarifi kullanmanız önerilir. Onun için, biz gerekir:

 • elenmiş beyaz un - cam dolu;
 • sıradan bir şeker - Cam;
 • Taze yumurta - 3 adet;.
 • Kaplarındaki yağlanması için - ayçiçek yağı ya da herhangi bir bitkisel rafine
 • kakao - 3 büyük kaşık;
 • vanilin - Yarım küçük kaşık;
 • Soda - Lam olmadan tatlı kaşığı (elma sirkesi söndürmek üzere).

hamur hazırlama

daha sonra birinci bileşenin fırçalamak, muhteşem bir pandispanya bölünmelidir beyazlar ve sarısı yapmak için stabil köpük ve ikinci - beyaz kadar şeker ve ovmak ekleyin. Bundan sonra her iki tarafın bağlamak ve iyi tekrar karıştırın, sönmüş sirke ile vanilya ve kabartma tozu eklemeniz gerekir. hamur sonunda elenmiş un ve kakaoyu eklemeniz gerekir. Sonuç olarak, çikolata kütlesi homojen almalısınız.

pişirme işlemi

Çikolata kek, 60 dakika için bir fırın ya da multivarka pişirilir. o cihaza yerleştirilir önce, düzgün tereyağı formunu yağlanması gerekir, sonra tüm önceden pişirilmiş hamur dökün. Isıl işlem sonucunda, güvenle oluşumu için kullanılabilecek bir gür ve yumuşak sünger kek, almak gerekir lezzetli çikolatalı kek.

Nasıl masaya getirmek gerekir?

hazırladıktan sonra klasik bisküvi tavuk yumurta ile, tamamen serin ve daha sonra parçalar halinde kesilmiş olmalıdır. masaya servis yapın sıcak çikolata ve diğer içecekler ile birlikte tavsiye edilir. fırında pişirilmiş mamul bir pasta üretimi için kullanıldığı takdirde, bu uzunlamasına ikiye kesilmiş, ve daha sonra bolca bir krem (örneğin, kalınlaştırılmış yağ) yağlanması gerekir. kek yüzey Ganache ya da sıradan bir çikolata kaplanacak. Sonuç olarak, herhangi bir tatil veya günlük tablo için kolayca bulunabilir lezzetli ve güzel ev yapımı kek, almalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.