MaliPara

Euro - Avrupa Birliği para birimi. Elbette Tarihi. para giriş

Bugüne kadar, on dokuz Avrupa ülkesinin topraklarında resmi para birimi olarak Euro'yu kullanırlar. Avrupa Birliği (AB) - Bu para genel politik ve ekonomik ittifak kurdu ülkelerde tedavüle konulmuştur. Bu ülkelerde resmi para birimi sadece euro. Diğer banka notlarına o paraya göre tarih istikrar ve istikrarsızlık noktalarının dönemleri olarak bilir.

Euro'nun geçmişi

AB entegrasyon dernek oluşturulması önce, her Avrupa devleti kendisi yürütülen para emisyonunu ve kendi para biriminin seyrini belirler. Bu prosedür belirgin ülkeler arasında işbirliği ve daha karmaşık yapılmış hesaplanan operasyonu inhibe. Ortak para prototipi 1979 1998 yılları döneminde kullanılan ECU (eng. Avrupa Para Birimi ECU), oldu. Bu para gayrinakdi şeklinde yerleşim sürecine katılan ve Hazine bağları ile ihraç kullanılmıştır.

Avrupa Topluluğunda 2002 1999 itibaren ulusal para birimi ve ortak bir eşzamanlı kullanımı olmuştur para, euro, geri Ocak 1999 tarihleri geçmiş tabii. Birçok Avrupa devletlerinin topraklarında Şubat 2002 tarihinden bu yana özel ödeme araçları Euro olur. Elbette Tarihi, o noktadan itibaren banknot ve madeni paralar meselesi yetkisi içinde olan Avrupa Merkez Bankası. Bu ülkeler başlangıçta Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Hollanda tedavi. Buna ek olarak, yeni bir banknot hemen Portekiz, Belçika, İspanya, İrlanda, Lüksemburg ve Finlandiya tedavüle konulmuştur.

Diğer Avrupa Birliği ülkeleri sonradan ortak para birimine hesaplamalara gitme fırsatım oldu. Bunu yapmak için, onlar Maastricht anlaşmasının şartlarını yerine getirmek için gerekli. Baltık Devletleri ortak bir para birimi alanının kullanımı dahil son arasındaydı. Böylece, Estonya 2015 yılında, 2011 yılında 2014 yılında Letonya ve Litvanya bunu tanıttı. Kıbrıs ve Malta, Slovakya ve Slovenya, yanı sıra Yunanistan gibi ülkelerin topraklarında, Euro biraz daha erken kullanılmaya başlandı.

Rus rublesi karşısında euro geçmişi

tüm tarihinin Euro'nun yüksek oran 22 Ocak 2016 tarihinde kaydedilmiştir. Rus rublesi ile ilgili olarak bu güne tırnak üzerinde 91.1814 1 ila ulaştı. Euro ve moloz tarihi bağıl stabilitesi bir süre içinde. Örneğin, 28 Ekim 2008, alıntıların 34.0844 kadar 1. düzeyde idi. Bu tarihte Rus rublesi karşısında Euro düşük oranıdır. Euro ve Ruble ortalama oranı 1 belirli bir süre boyunca 46,6238 etmektir.

tedavüle Euro'nun resmi tanıtımı

dolaşıma ve kullanıma Euro'nun Lansman dönemlerinde ortaya çıkar. Yani, ilk para nakitsiz ödemeler tanıtıldı ve ancak daha sonra kağıt notlar ve metal paraların konu aldı.

ortak bir para biriminin kullanılması başladığı resmi gün 1999 yılının ilk günü olarak kabul edilir. Avrupa Ekonomik ve Parasal Birliği veya DAÜ gece yarısı Avrupa zamanlı üye devletler de 1 Ocak genel yeni para moduna - euro. Bu para birimi tarihi bu anda başlar.

Yukarıda belirtilen birliğin bir parçası olan devletlerin Ulusal banknotlar sıkıca bağımsız ve tam ödeme araçlarını haline euro, bağlandılar. O zaman, yeni para ve ulusal banknotlar eş zamanlı kullanıldı. İlk döviz ticareti euro kapsayan 4 Ocak 1999 gerçekleştirildi.

ulusal para birimlerinin alıntılar ve dönüşüm için Euro

açık artırma sırasında yeni ortak para birimine bazı ulusal para birimlerinin tutum olarak ayarlandı. Yani, için dönüşüm bir euro 1,956 DM, 6,660 FRF FIM 5,946, 0,788 İrlanda lira olarak tahmin edilmiştir. Buna ek olarak, tırnak diğer para birimleri karşısında hareket: 1 € = 1936,21 lire, 1 € = 166,39 pesetam 1 € = 200,48 Portekizli escudos, 1 € = 40,34 Belçika ve Lüksemburg frank, 1 € = 2204 Hollandalı Gilderi ve 1 € = 13,760 Avusturya şilin.

Yıllardır son yıllarda zemin kaybediyor, büyük dünya para birimleri karşısında kararlı Euro geçmişi kursu. Bugün Avrupa ortak para birimine karşı ABD doları güçlendirmek için bir eğilim vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.