Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Kabartma tozu nedir

Evde Kabartma daha erişilebilir hale gelmiştir. Özellikle tüm malzemeyi bu amaçla satın alınabilir beri. Ne şekerleme işinde en önemli? Tabii ki, düzgün hamur pişirilir. Ve böylece sağ tutarlılık olduğunu ve lezzetli hamur işleri gerekli tüm malzemeyi kullanmak gerekir ortaya çıktı. Kabartma tozu birçok çeşit ilave edilir şekerleme. Bu nedenle, en bu madde, özellikleri ve kompozisyon bahsedelim.

kabartma tozu nedir? Basit bir deyişle, bir kabartma tozu. Daha önce, ev kadınları cephanelik pişirme ürünleri iyi değildi zaman, kabartma tozu, sıradan bir kabartma tozu olarak kullanılmaktadır. Şimdi böyle kabartma tozu olarak daha gelişmiş ürünler, kullanmak mümkündür. O pişirme güzel bir renk, iyi tutarlılık verir. Bu eşit yükselir ve muhteşem bir görüntüye sahiptir.

Buna ek olarak, kabartma tozu kullanımı karmaşık değil. Bu sadece un ilave edin ve iyice karıştırın. element Bu ürünün bileşimi. Bu kabartma tozu ve içeren sitrik asit, eşit oranlarda alınan.

iyi iyi bir test kullanımı sadece elenmiş un için Bilindiği gibi. Böylece, oksijenli edilir ve hamur daha havadar. Sürece kabartma tozunu ilave edilmesi tavsiye edilmektedir. Daha sonra, iyice un ile karıştırılmış ve karışım bir elek kullanılarak elenmiştir.

kabartma tozu kullanarak belirgin bir avantajı vardır. Kesinlikle gerekli tüm malzemeyi dayanacak. Sadece tavsiye edilen oranda toz doğru miktarda eklemeniz gerekir.

Nasıl kabartma tozu kullanılır? Gerekirse, bunu ne değiştirebilir? Bunlar üzerinde cevap verecektir sorulardır.

un üreticilerinin, belirli bir miktarı için gereken bir toz miktarı genellikle göstermektedir. Bu nedenle, sadece dikkatli paket üzerindeki talimatları okumak gerekmez. Ama yaklaşık oranlar farklı üreticilerin ürün için aynı bulunması halinde.

un Bir kilogram toz, 10 ila 30 gram almalıdır. Başka bir şekilde, kabartma tozu, 1 onun un yüzde 3 arasında olmalıdır. o kuru formda ihtiyaç duyulan bu iki malzemeyi karıştırın unutmayın.

Yani, biz kabartma tozu olduğunu ve ne olduğunu gördük. El olacak bu ürün değildir Şimdi, bir durum düşünün. Lezzetli hamur hazırlama ertelenmek zorunda mı? yerine kabartma tozu? Bu ürünün bileşimi hatırlayın. Bu soda ve sitrik asit içerir. Bu nedenle, kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Sadece zamanının bu bölümünde geçirmek gerekir.

Evde kabartma tozu yapmak için, sitrik asit, 3 gram sodyum, 5 gram un, 12 gram almak gerekir. Tüm bileşenler test kabartma tozu 20 gram vermek üzere birleştirilmiştir. tümünü hemen toz kullanmayın, daha sonra bir cam kavanoza koyun ve üst kapağı kapatın.

kabartma tozu kullanabilirsiniz yoksa, o zaman bir cami. Avantajları çekişmeli değildir. En önemlisi, hızlı ve iyi hamur artış sağlar. Bu kokusuz ve tatsız ve böylece (soda aksine) Bitmiş ürünün hissedilir etmez. Ile düzgün bir dağılım homojen hamur işleri elde edilir. Bunu yapmak için, un ile iyice karıştırın ve bir elekten elemek yeterlidir. Test yapısı mükemmel elde edilir. Buna ek olarak, kabartma tozu kullanımı, ürünün rengini etkiler. Kabartma tozu ve uygulama ölçüde hazırlama işlemini kolaylaştırır.

Şimdi kabartma tozu nasıl kullanılacağını biliyoruz. senin hamur işleri onun kullanımı ile daha da gür ve güzel olacak. Ve mutfak kreasyonlar ile sevdiklerini sürpriz için bitmiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.