SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Yüksek kan basıncı - uyarmaya biliyorum!

Yüksek tansiyon - yirminci yüzyılın insanların belası. Ne yazık ki, dünyada tek bir kişi hipertansiyon ölür her on beş dakika (bu bilimsel olarak basınç artışı denir) ve yaşlılık neredeyse tüm insanları etkiler.

yüksek tansiyon belirtileri hemen yapabilirsiniz. Hatta genç yaşta, insanlar genellikle yüksek kan basıncı soluk belirtileri fark yoktur ve hızla harcanan yorgunluk, kısa vadeli stres, suçladı. Ve bu yaşam yanlış yol genellikle gelecekteki kan basıncındaki artışın nedenidir oldu. Belirtileri yüksek tansiyon doktora ve vücudunuzun bu hastalık ile baş yardımcı olmak için zaman içinde, hastalığın başlamasından önce bilinmesi önemlidir. Yani, yüksek tansiyon ilk belirtileri - kalp, mide bulantısı, halsizlik, görme bozuklukları ve işitme içinde baş dönmesi, acıdır.

Zaten bu semptomlar ortaya çıkmasıyla yüksek düşünmeyin tansiyon, ve, ideal olarak, bir kardiyolog ziyaret etmek ve tam bir inceleme yapmak gerekir. nesnel bir ihtiyaç kalite tanısına iki gün anket oldu. Ne yazık ki, tüm klinikler Araştırma yapmaya yeteneği övünebilir, yani bazen özel kurumun hizmetlerine başvurmak zorunda. Ilk şey doktorlar, do - Bir gün rahatlatmak basıncı ve elektrokardiyogram parametreler için. norm sapmayı fark edip doğru nitelemek mümkün olacak doktor olmalıdır hastaya yakın aynı zamanda. Doğru tanı hastalığın tedavisinde yüzde doksan başarı oranını bağlıdır.

Hastalık özelliği yüksek tansiyon tutulur gerçeği yatıyor böyle bir istikrarlı, sadece zaman zaman normale geliyor. Bu durum, doğrudan doğa amaçlanan sürecine karşı çıkıyor. Normalde, bir kişinin basıncını artırır sadece stres halindedir. Yüksek tansiyon - düzensiz bir durumda bir kişi neden savunma reaksiyonu şeklinde, tüm güçlerini toplamak ve stres dayanacak. Aksi takdirde insanlar sadece hayatta olmaz. durum normale döner ve uyarıcı kaldırıldığında hızla normalize edilir - Ancak bu basınç artışı tamamen haklı. Ama sürekli yüksek tansiyon olumlu sonuçlara yol açmaz. Bu basınç seviyesi bir noktada çıkan yüke karşılık gelmez demektir. Ama bir yük olmadan, uyku halindedir, vücut yüksek tansiyon kurtulmak edemez, bu nedenle bu durumun insanlar için çok tehlikelidir.

Bazen yüksek tansiyon kendi içinde meydana gelen bir ikincil fenomen olduğu, ancak bazı patolojinin bir komplikasyonu olarak olabilir. Örneğin, doktorlar vb böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları ve muzdarip kişilerde yüksek tansiyon teşhis.

Yüksek kan basıncının Özel tehlike felce ve miyokard infarktüsü neden olabilir. Bu durumda, bir kişinin ölür veya devre dışı kalabilir. Ama belirtilerin ise hipertansiyon beyin, kalp, kan damarları - ve içine kapanık ilaçlar, bu hastalık hala hayati organları etkiler olduğunu hatırlamakta yarar var.

Bu sinsi hastalık için kanca yakalanma ihtimalini önemli ölçüde yüksek tansiyon olasılığını arttıran risk faktörlerini önlemek için. Bu faktörler yüksek kolesterol, sigara, stres, diyabet, aşırı kilolu, hareketsiz yaşam tarzı oluşturuyor. Bu faktörler adam tarafından düzeltilebilir.

Ne yazık ki, kişi tüm üzerinde hiçbir kontrolü yoktur hipertansiyon nedenleri. Bu nedenle, önleme amacıyla ailede birinin bu hastalığa sahip, özellikle eğer kırk beş yıldır her yıl sayılan değer. Bütün, yüksek tansiyon sonra tedavi bir hastalığı çalışan çok daha kolay ortadan kaldırmak için, mümkün olduğu kadar erken başlatılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.