Tarım

Cins çoğu yumurtlama tavuklar: adı nedir?

Damızlık tavuklar farklı hedeflerin peşinde başlattık: diyet et ve yumurtanın elde etmek. birçok önemli günlük üretim yumurta için cins çoğu yumurta tavuklarm. Ne denir ve görünüyor, makaleyi okuyun.

genel bakış

Irk yumurtlama tavuklar farklıdır. Ama bütün ortak olan işaretler vardır.

Böylece, cins en yumurtlayan tavuklar, bunun uygun bir bakım organize etmenize yardımcı olacaktır gelecekte hangi açıklanması şu farkları vardır:

 • Sahne yumurta çorap erken gelir. Tavukların doğumdan sonra dört ya da beş ay sonra zaten yumurta var.
 • Üç ya da dört yıl: Uzun yüksek yumurta korur.
 • Tavuklar yüksek dokunulmazlıkları vardır.
 • Yurtiçi kuşlar, küçük iki üç kilo.
 • Tavuklar iyi gelişmiş tarak, küpe ve tüylü olan, mobil yak.
 • Yumurta günde bir kez bulunmaktadır.
 • yumurta yumurtlayan tavukların özelliği - civciv yumurtadan son derece nadirdir.
 • Kabuk tavuk oluşumu için günlük alması gereken kalsiyum, gerekir.
 • İştah iyi. özgür aralığı izin verirseniz, yumurtlama tavuklar kendi başlarına yiyecek elli yüzde üretebilir.

Tipik haliyle, yumurta bırakan tavukların ırkları etleri için yetiştirilen değildir. Bu sadece karlı ve tatsız değil, bu yüzden kuş vücudu sırım, küçük ağırlığında ve et lezzetleri yemek pişirmek için uygun değildir.

Çoğu yumurtlama cins tavuklar - dış görünüş açısından iyi manzaralı fotoğraf - birçok isim var. Yetiştirici farklı cins derece verimli melezler (çarpılar) getirdi. Bu, Beyaz baskın Rusça, Minorka, Rhode Island, Lohman Brown ve diğerleri LegHorn.

Irk tavuklar Beyaz Legorn

"Ne tavuk ırkı yumurta bırakma nedir?" - Tavukları satın alırken her damızlık kuşları sorar. Orada çoktur, ama özel saygıyı beyaz LegHorn hak ediyor. Bu cins tavuk ülkemizde en popüler. Bu nüfus satın alıyor kuşların büyük sayıda bir ticari ölçekli kanatlı çiftliklerinde yetiştirilir.

tavuk yumurtası üretiminin cins nedir? Beyaz Düdüğü - en üretken ırkların biri, yıl giyilebilirlik yumurta başına üçyüz adet ve daha fazlasıdır. Yaşamın ilk yılı Katmanlar yüksek verimliliğe sahip. büyük yumurta. Bu çok kolay tavuk olduğunu. yaklaşık üç - Döşeme tavuk yaklaşık iki kilogram ve horoz ağırlığındadır.

Düdüğü - gururlu yatak ve güzel fiziği ile bir kuş. Kafa tavuklarda küçüktür. Kırmızı tarak ifade, dik musluklar ve tavuklar bir yana eğik var. tavuklar gözler rengini değiştirmek için yeteneği var. Genç kuşlar parlak turuncu bulunmaktadır. Renk pençe da değişiyor. Birincisi, bunlar altın hafiftir ve sonunda - mavi soluk. Sarı - Yalnızca küpe hep beyaz ve gaga vardır.

Lohman Brown tavuklar

Tavuklar kıskanılacak üretkenlik ve farklı bir iklime adapte benzersiz bir yeteneğe sahiptir. Bu melezler iyi sağlık ve enfeksiyonlara ve hastalıklara biraz duyarlı sahiptirler. Eğer cins çoğu yumurta bırakan tavukların yaklaşık adını sorarsan, cevap basit: kahverengi kırar. Bu cins artık Rusya ve Avrupa'nın en büyük tirajı.

kahverengi (Lohmann Brown Klasik) ve ışık (beyaz Lohman): Yetiştirici iki renk tüyler erkeklerin türlü ırkı getirdi. Hen tüyler hep koyu kahverengi. tüy rengine haricinde önemli bir fark vardı, bunlar hiçbir alt türleridir. görünüm tavuklarda zihni ne olduklarını yaş belirleyebilir. küpe ve bir tarak parlak ve ayaklarda deri altın rengi ile ince, hafif, genç tavukları ise. Eski tavuklar ise başka kriter yaşı belirlemek için, bu gaga bu. O azgın katmanla sağlam.

Rus kümes çiftliği böyle Sibirya olarak sert ortamlarda büyümek için bu cins tavuklar yeteneği ilgi vardır. 320-340 yumurta yılda: hatta şiddetli soğukta yumurta çorap döşeme hızını korumaya yüksek enerjili gıda varlığında.

Açıklama görünüm Lohman Brown

cins en yumurtlama tavuklar aşağıdaki değerlendirme kriterleri var

 • pürüzsüz, hoşsohbet karakterin varlığı sayesinde yeni konuma uyum ile hiçbir komplikasyon olması dikkat çekmektedir.
 • Er üç buçuk ay sonra, tavuk ilk yumurtayı getiren, ergenlik sırasında ortaya çıkar. bundan sonra bir ay - Yılda üç yüz yirmi yumurta.
 • obeziteye yok yatkınlık.
 • İki kilograma bir buçuk: Kolayca çünkü ağır olmamasına sahiptir.
 • Güçlü bir vücut ve bir tarak büyük bir boyuta sahiptir.
 • Kanatlar iyi gelişmiştir.

Rus padişah

Bu cins Rusya'da en yumurtlama tavuklar olduğunu. Bu nedenle, daha sık yetiştirilir ve yumurta - satmak. cins geçen yüzyılın ellili geliştirilmiştir ve 1965 kadar ülkemizde en yumurta üretimini kabul edildi. Verimlilik her biri 60 gram ağırlığında, yılda 190 yumurta, yüksekti. yabancı beyaz tavuklar Rus rekabetçi olduğu gibi Ancak zamanla, büyük ölçekte bu türlerin ekimi, bir kârsız iş haline gelmiştir. Bu nedenle, Rusya'da beyaz tavuk ırkı sayısı azaldı. Şu anda, eski beyaz tavuk nüfus Eski Sovyetler Birliği'nin Orta Asya cumhuriyetlerinin çiftliklerde kalmıştır.

beyaz tavuklar cins Açıklaması

Bu cins en yumurtlama tavuklar hep aynı işareti ile boyanır. onun ıslahında yabancı kökenli ve safkan tavukların beyaz LegHorn katıldı. neoplazma adlandırılır mikroorganizmalar, dirençli beyaz tavuk. Bu nedenle, bu cins tavuklar biyoloji gibi bir bilime ilgi olduğunu. Bilim adamları, güvenli ilaçlar geliştirmek ve sektör bunları üretir.

Bu cins bilgi tavuklar tarafından tarif edilebilir:

 • orta büyüklükte zarif başkanı.
 • erkeklerde beş dişleriyle büyük boyutunu Tarak. O bir yaprağın şeklini andırır. tavuk, bu biraz bir yana eğik, küçük.
 • Sarı boyalı, sağlam Gaga.
 • konveks - gövde dikdörtgen bir şekil, ve göğüs sahiptir.
 • Baş, kanatlar ve kuyruk iyi gelişmiştir.
 • Sarı bacaklar hiçbir kuyruk üzerinde.
 • Kuyruk bir ortalama uzunluğa sahiptir.
 • tavuklarda yaşamın bir gün cilt sarı zabıta ile kaplıdır. Biz beyaz tüyler çocuklar pooh değişikliği büyümüş.
 • Beyaz Rus - yumurtlama cins tavuk. Büyük yumurta beyaz boyalı, altmış gram kadar ağırlığındadır.

iddiasız ama çok üretken Breed - 240 yumurta yılda up.

Minorka cins tavuklar: description

Bu cins kuşlar sadece yüksek yumurta üretimi ile karakterize, ancak ev sahibi gözün güzelliğini de hoş değil. Bu tavuklar koyu yeşil bakışlar görülen yüzgeçleri, siyah bir renge sahip olabilir. Onlar da gümüş beyazı rengi ile karakterizedir. Böylece Minorka tavuk ve boyutları farklı olabilir: diğerleri bir kilogram toplam ağırlığına ulaşmak süre, bazı iki ya da üç buçuk kg ağırlığında.

Tavuk Minorka karakteristik tepe yaprak şeklinde. morfolojik yapısı ile ilgili olarak, bu türün temsilcileri küçük kafaları zarif ve oldukça görkemli tüylere sahiptir.

Bu cins en yumurtlama tavuklar olduğunu İlk Minorca İspanyol adasında ortaya çıktı. Bu orijinal habitat onuruna adını aldı. Tavuklar boyutu çok büyük değil, ama yetiştiricileri, bilim adamları kendi genotipinde müdahale ederek yumurta Minorca kalitesini düşürebilir korktular. Şu anda, tavukların nüfusu neredeyse kayboldu ve onu dikkatle ülkede korudu. Rusya'da, bu kuş 1880-beşinci yılında ülkemize onu tanıştırmıştı Türk Khan, sayesinde ortaya çıktı.

Minorka cins tavukların Artıları ve eksileri

korumalı kuşlar olmak, tavuklar lezzetli bir et var ve beş ay yaşından beri, yetmiş seksen kadar gram ağırlığında büyük yumurta, taşırlar. En iyi yumurtlama tavuklar doğurmak ne hakkında konuşmak Minorka denir rock, söz değil, (yukarıdaki fotoğraftan, onların görünüşü hakkında bilgi alabilirsiniz). Onlar 150 ila 200 yumurta olan yılda olması. Bu durumda, bunların her birinin kabuk çok düzgün ve parlak ve ürünün kendisi - besleyici. Et minorok parlak, çok lezzetli ve oldukça ihale, neredeyse beyaz.

Ancak, bu cins tavuklar yumurta yumurtadan yoktur ve üreme tavuk kuluçka oluşur. Bu nedenle, onun çiftlik tavuk ırkı Minorka almak için karar verdi bir çiftçi, bunun büyüyen tavuklar için kuluçka kullanılabilirliğini sağlamak ve bu tavukların popülasyonları artırmak için gerekli olacaktır anlaşılmaktadır.

Irk tavuklar Rhode Island

Bunlar yerli kuşlar kafa orta büyüklükte olduğunu. Tarak pembe, dik, geliştirilen gövde, göğüs ve sırt genişliğindedir. Onların uzunluğu boyunca tüy rengi farklıdır: altta - kırmızı, orta - kahverengi-kırmızı, ve ipuçları koyu renkte boyanır. tüyleri koyu kenarların bulunması yavrulara iletilir safkan genleri göstermektedir. Bu özellik sayesinde kolayca zemin tavukları belirlenir. erkekler yok ederken onlar, başın arkasında, dişiler açıkça görülebilir nokta sadece bir gün olsaydı.

yumurta bırakma tavuklarm ne cins? yüksek verimlilik ile tavukları doğurmak için Rhode Island ilgilidir. yumurta tavuğu, birinci yıl kolayca ikiyüz yumurta yılda ve daha fazlasını verir.

tavuklar dominantlara Breed

tavuk yumurtası üretiminin cins nedir? onun görüntüsü ile resmi aşağıya bakın. Bu kümes birçok avantajı vardır. Bu, cesur bir sağlık kayıpsız soğuk kışlar ve kuraklık tolere. besleme bileşimine mütevazi. şüpheli kalitesinde herhangi bir karışımı yeteneğine sahip kendileri için faydalı olan bir malzeme elde etmek için. Bu yüksek koruma ile çok güçlü bir tavuk olduğunu. Nadiren hasta, ama olur eğer onlar iyi yem ise, çabuk, bir hastalık sonrası iyileşme.

Katmanlar 70 gram her ağırlığında, 320 adet kadar, birinci sınıf yumurta bir sürü getirmek. Yem düzenli kalsiyum ve protein eklerseniz yumurtacı tavuklarda yumurta artırır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.