SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Yüksek asit ile gastrit tedavisi

Gastrit - mide mukozası iltihaplı olduğu bir acı hastalığı. Iltihap genellikle patojen, Helicobacter pylori tarafından tetiklenen olduğu tespit edilmiştir, fakat hastalık sadece olumsuz faktörlerin arka planı geliştirir. Bunlar arasında:

• dengesiz veya yanlış beslenme: atıştırmalıklar, fast food, soda, çok baharatlı ya da çok baharatlı gıdalar, aşırı yemek veya açlık vs.

ilaç • Uzun süreli kullanım

• Fiziksel veya zihinsel stres, stres

• huzur kaybı

Gastrit, akut olabilir. Bunlar çok hızlı bir şekilde ilk, aniden ortaya uzun sürmez, ama. Kronik saldırılar seyrek ama düzenli tekrarlanabilir. Tedavi edilmemiş akut bir şekilde her zaman kronik hale gelir.

Gastrit - Midenin en yaygın hastalığı. dünya nüfusunun yarısı bunlara aşina.

gastrit tedavisinde gecikmeler yüksek asidite mide veya mide kanaması kansere yol açabilir.

Gastrit, yetersiz ya da tersine, yüksek asit arka planı ortaya çıkabilir. Yüksek asitlik isimli karakterize tarafından "aç" acı ortaya çıkması halinde, bir kişi markaları çok uzun sonları arasındaki yemekler. Genellikle ağrı birinin hasta olmayı ya da yakın bir lokma yemek için sadece sahiptir, daha az ya da hiç çalışır hale gelir. Daha ciddi durumlarda mukozası bulantı, geğirme ile hoş olmayan, keskin koku, mide ekşimesi neden olabilir. zamanında ise kronik gastrit tedavisinde yüksek asit ile geciktirilir, bu kusma, kabızlık, zayıflık neden olabilir. Bazen bu durum basıncında ani değişiklik açar ve şiddetli ağrı bayılmaya neden olabilir.

Yüksek asit ile gastrit tedavisi diyet yapmadan imkansızdır. Bu bir gastroenterolog sunmalıdır ilk öneri vardır. Bu gastroenterologların hastalığa sırasında tavsiye edilir:

• Güçlü kızarmış diyet kaldırmak

• baharatlı yemek yemeyin: silinen çeşniler, baharatlar, et, tuz

• Suyu kalın Cook çorba değildi herhangi ürünlerden, ama böylece

• Haşlanmış gıdalar yiyin ve en iyi onları püresi hazırlamak

• Güçlü alkol, taze hamur işleri hariç

• derileri ile meyve ve sebze yemeyin

• asiditeyi yükselterek, turp, turp, soğan, üzüm ve diğer yiyecekleri reddetme

• saat dördü aşan öğün aralarında boşluklar kaçınarak, düzenli yiyin

asit ile gastrit tedavi vücutta fazla olan hidroklorik asidi tarafsız hale düşürüldü. Hastalığın erken evrelerinde doktor asiditeyi azaltmak ve mide ekşimesi ile geğirme durdurdu Maalox, Alüminyum fosfat jeli öngörmektedir. Motor artırmak için , mide işlevini öngörülen motilium, gastrofarm, karnitin, ya da diğer ilaçlar olabilir. Için şifa ülserleri, parçalanmalar meydana sırasında uzun dönemli bir süreç içinde hastalık o olabilmesidir tavsiye edilen kullanım solcoseryl.

Ilaçların bağımsız seçim bir bozulmaya yol açabilir hatırlamak önemlidir.

Yüksek asit ile gastrit tedavisi stresli durumlarla, uyum rejimi ortadan kaldırmak, barış için saygı olmadan imkansızdır.

düşük asit gastrit tedavisi asitliğini arttırmaya yönelik ilaçlar ve gıda, uygulanmasını içerir. Bu nedenle, bu tür sapma ile diyet farklı olacaktır. Bu tip hastalar yemek tavsiye edilir:

• Çorba ile tahıllar, sebzeler, pişmiş zayıf et suları

• ekşi sütten Ürünler

• kurutulmuş ekmek ve hamur işleri

• yağ ve kabuk olmadan az miktarda gıdalar Kızarmış

Bağlılık Bu hastalar için önemlidir.

Atrofik gastrit düşük asit - otoimmün hastalık olan vücut değil zararlı bakterileri ve vücudun kendi hücrelerine hücum etmeye başlar. Sonuç olarak, papilla salgılar o mide suyu, can tamamen atrofi. midede bir yemek hoş olmayan hisler yol açar sonra ( "midede taş"), şişkinlik, kusma, ishal, çürümüş koku ağızda, geğirme olabilir. Çoğu zaman, baş ağrısı, yorgunluk, taşikardi, baş dönmesi vardır. Hastalığı etkiler tırnaklar ve saçlar, yapma onları kırılgan, donuk ve cilt - Kuru ve ağrılı. Böyle bir durum acil tanı ve tedavi gerektirir.

Bir tanı koymak amacıyla, fibrogastroscopy gastroenterologları, özofagogastroduodenoskopi, röntgen veya ultrason yardımıyla midenin muayene reçete. ayarlamak için Gastrit türünü, mide salgısının analizler yapılmış ve kronik ders önerilir mide biyopsi veya üreaz nefes için en son invaziv olmayan testi.

Gastrit - Bir sayıda hastalıkları için İşlenmiş uzun ve zor ve onun uyarı mu değil gerektiren kadar emek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.