MaliKredi

Özellikler, özellikleri, Rusya'da finans kredi kuruluşlarının organizasyonu

Parasal ilişkilerin Kredi küre vardır ayırt edici özelliklerini operasyonun doğası. işleme konu fonları kullanma hakkını vermektedir. Basit bir ifadeyle, zaman belirli bir süre için para ustası değişen. Bu nedenle, finans kredi kuruluşlarının kuruluş kendi özellikleri vardır.

ikilik

Finans kredi kurumları, bir taraftan kar için kullanılabilir, diğer yandan - makroekonomik etkileri vardır. Böyle kurumların faaliyetleri ekonomik birimlerin istikrarı sağlamak, ekonomideki fon ciro ile ilgilidir. Bu ikilik finans kredi kurumlarından bazı özellikleri yol açmaktadır.

yasal dayanağı

Rusya'da Finans kredi kuruluşlarının "Bankalar ve Bankacılık Aktivite Üzerine" Federal Kanunun temelinde oluşturulur. Kredi kurumu Merkez Bankası lisansının operasyonların bir dizi uygulayarak bir kar elde etmek olan bir tüzel kişidir. mülkiyet biçimi herhangi biri olabilir.

bankalar ve banka dışı kurumlar: hukuk örgütleri iki tip yaratılması için sağlar. Banka böylece, ödeme ve geri ödeme şartları üzerinde kaynak ayırmaya hesaplarını korumak, satın alma ve menkul kıymet satış işlemlerini yapmak ve kamu ve tüzel kişilerden mevduat çekmeye münhasır hakka sahiptir. D. Banka dışı örgüt yukarıdaki işlemlerin sadece bir kısmını yürütmek hakkına sahiptir.

Devlet düzenlemesi

Yasa tescil başvurusunun yapıldığı tarihte bankanın yetkili asgari sermaye büyüklüğü kurdu. O 300 milyon ruble olduğunu. Rusya Merkez Bankası da parasal olmayan katkıların maksimum boyutunu ve yetkili sermayeye katkı edilebilir varlıkların bir listesini düzenler. Özellikle, bankanın sermaye diğer kuruluşlardan krediler pahasına kurulamaz. Ortaklık yapısı operasyonun ilk üç yılında değişmeden kalmalıdır. Merkez Bankası da tüm piyasa katılımcıları için zorunlu standartların bir dizi geliştirdi. Bu asgari miktarda tabidir kendi kaynaklarıyla, ödeme gücü ve likidite seviyesine.

Kaynakların yeniden tahsis

Makro ve mikro düzeyde kaynakların yeniden dağıtılması katılan Finans finans kredi kurumu. Bankalar kişi ve iş kurumlardan fon ve sonra mali piyasada işlem yapma bunları kullanın.

hüküm

Bankalar Tüzel kişiler ve devlet fonları tutun. Kriz zamanlarında bile finansal sistemin yaşayacaktır. Bu nedenle, Merkez Bankası ile işlemlerde teminat karşılığında kredi bankalar formu rezervleri hesap denetleyiciye devredilir.

finans kredi kurumlarından belirtileri

  • yasal sınırlar içinde varlıkların serbest bertaraf.
  • Olgunluk ve geri ödeme - fonların belli bir süre için geçici kullanım için verilmiştir.
  • Ücretli - faiz ödemek için gerekli sermayenin kullanımı için.
  • Riskiness - uzun vadeli sonuçlar getireceğini minimum riskle ile ameliyat tercih edilir.
  • Kredi kurumların istikrarını yöneten geliştirilen düzenlemelere Zorunlu uyum.

finans kredi kuruluşlarının özelliklerini göz önüne alındığında, para ilişkileri iki gruba ayrılabilir. Bir bütün olarak sistemin özellikleri ile - Ticari kuruluşlar (bankacılık hizmetleri) ve ikinci ile faaliyetlerini sürdürürken İlkinde. bankalar para tuttu, onlar devlet ve nüfus arasında aracılık görevi, hem de menkul kıymetler piyasası faaliyetlerine katılan.

sistemi organizasyonu

Rusya, iki kademeli bir bankacılık sisteminde. Finans kredi kuruluşları dağıtılmış bulunmaktadır. Bu pazar ilişkilerinin doğası nedeniyle. Serbest girişim kredi kuruluşlarının aracılığıyla kaynakların tahsisini sağlar. Ve bu süreç bankaların sadece kendi kullandıkları için, kontrollü, aynı zamanda hükümetten dahil fon yükseltilmelidir. Tüm dünyada merkez bankaları devlet ve ekonomi arasındaki aracılık ettiği görülebilir. Bunlar kredi kurumları ve devlet kurumları özelliklerini birleştirir.

Rusya Merkez Bankası çalışma prensipleri

Anayasada kurulan yasal statüsü ve aynı adı taşıyan federal yasa Merkez Bankası. Anayasal düzeyde, regülatör temel görevi ulusal para biriminin istikrarını sağlamaktır. federal yasa kar nihai amaç değildir, çünkü kontrol faaliyetleri, kar amacı gütmeyen ilgili öngörmektedir.

Regülatör güçler iki gruba ayrılır. İlk halka açık fonksiyonlarının performansı (para politikasının kontrolü) ve ikinci ile bağlı - Bankacılık işlemlerinin uygulanması ile. İlk serbest çalıştırın ve ikinci - kurulan oranda.

Sermaye ve Rusya Merkez Bankası tüm mülkiyet federal hükümetin bir parçası olmakla birlikte, örgütün kendisi yasal ve mali açıdan bağımsız olarak kabul edilir. İlk koşul yönetimi için gerekli olan para politikasının. Mali bağımsızlık Rusya'nın Bankası devletin yükümlülükleri ve operasyonların tüm bağımsız finanse ediliyor sorumlu olmayacaktır olmasıdır.

federal bütçeden aktarılan banka karlarının yıllık hesapları yarısında onaylanmasından sonra. Kalan kısım sağlama ve temelleri yöneliktir. işlemlerin Vergi devlet düzenlemesi ile ilişkili olanlar dışında, NC uygun olarak gerçekleştirilmiştir.

kredi kurumları Finans Kuruluşu

Bir piyasa ekonomisine geçiş değişti sermaye yapısını finansal kurumların. Bugün, iyilik içinde ana fon kaynağını eşitlik, mali piyasadan çekti. idari-komuta ekonomide, bankaların sermaye devlet kaynaklarının pahasına kuruldu. Zamanla, sunulan ürünlerin sayısını artırdı. Bankalar metaller, para, leasing, factoring, forfaiting işlemleri ile operasyonlardan da RZB gelir elde etmeye başladı.

finans kredi kurumlarından organizasyonu geçici serbest fon çekmek ve aynı zamanda nüfus ve ekonomik varlıkların kaynak ihtiyaçlarının karşılanması etmektir. Bu nedenle, banka kaynaklarının yapısında ayırt edilebilir:

  • özkaynak: sermaye, yedekler, özel fonlar ve karlar;
  • yükümlülükler - Aktif işlemleri (borç verme) yürütmek için pasif operasyonlar (müşteri mevduatı) den para toplandı olduğunu.

bankanın karı

Bir kuruluşun kaynaklarının değeri işlemlerinin hacmini etkiler. pazar ekonomisine geçiş ile sermayenin kalitesini değişti. finans kredi kurumlarından organizasyonu kar artık nihai hedefi, aynı zamanda önemli bir sosyal gösterge sadece olmasıdır. Onun varlığı ve büyüklüğü tüketicilerin farklı grupların ilgi ilgili:

  • hissedarlar için kâr karlılık esas göstergesidir;
  • çalışanları için - fırsat kalite çalışmaları için ödüllendirilmek;
  • borçlular kazanç büyümesi için kaynak tabanının genişletilmesi ve daha elverişli koşullarda bir kredi alma imkanı vardır.

bankanın karı faaliyetlerden gelir arasındaki fark ve bunların uygulanmasının maliyet içerik yönetim aparatı olarak hesaplanır. Gelir, özellikle, nakit çözüme krediler, ücretler üzerindeki faiz, vb menkul, döviz, kıymetli madenler, garanti işlemleri, varlık yönetimi, leasing, danışmanlık hizmetleri ve de işlem gelir. D.

Harcamaya göre operasyonlar vergilerin bütçeye ödenen maliyetleri, mevduat faizi, komisyon dahil bankalararası krediler, ödeme hizmetleri muhabirlerine, menkul, döviz, kıymetli metaller işlemlerin maliyetini rezervlerinin oluşumu, içerik yönetim aygıtı.

yönetim

finans kuruluşları kaynak kullanımının iki şekli vardır. Hedeflenen finansman (fon) hissedarlar fonların hareketi üzerinde kontrol sahibi olma tanır. Nedeniyle kaynakların hiçbir stok, bankalar sadaka girişme çalışanları teşvik etmek OS almak için şube ağını genişletebilirsiniz.

herhangi bir ticari kuruluşun kaynaklarının artış gelirleri ve maliyetlerin azaltılması bir artış elde etti. Bu ilke asıl faaliyet ihracı ve kredilerin geri ödeme olan bankalar için geçerli değildir. onun kâr hacmi verilen miktar ve onlara faiz oranının büyüklüğüne bağlıdır. Bu nedenle, finansal kaynakların yönetimi ana çalışma özkaynakların miktarını arttırmaktır.

Bu hedefe en kolay yolu - yetkili sermaye artırım. Sermaye genişleme borçlu başına kredilerin azami miktarını artırmak ve uzun vadeli yatırımlara odaklanacağız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.