SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Erozyon gastro: tanı, tedavi ve korunma. Erozyon gastro: halk ilaçları tedavisi

Tıbbi raporlara göre, tüm hastalıkların% 80'inden fazlası sindirim sistemi oluşturuyor. En yaygın anormallik bir aşındırıcı gastro olduğunu. Bu nedir? Bu enflamatuar hastalık olan mukozal mide slizistofibrinoznym içeriği ile çok sayıda erozyon ve ülser oluşumu meydana. Buna ek olarak, duodenum etkilenen mukozası. Aynı zamanda beslenme mukozası gözlenen rahatsız anda artan asit mide (salgılanmasının) arasında güçlü bir şişlik var.

gelişmenin Eksojen faktörler

Hastalığın en yaygın nedenleri için aşağıdaki faktörler şunlardır:

- Antibakteriyel ilaçlarla uzun süreli tedavi;

- zararlı gıda (yağlı, baharatlı, yarı-mamul ürün) kötüye kullanılması;

- ağız boşluğu ve yutak enfeksiyonlu hastalıklar;

- Alkol sık tüketimi, sigara;

- bakteri Helicobacter pylori (H. pylori), hemorajik aşındırıcı gastroduodenit (bilimsel gerçek) neden olurlar.

endojen faktörler

olumsuz faktörlerden (safra asit, hidroklorik asit) etkisiyle mide ülserasyonu duvarlarında boy ve yaralar mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin ortaya çıkmasına yol çoğu kez, (uygun tedavi yokluğunda) oluşturulur. Bu patolojinin görünümünü Provoke: Hormonal bozukluklar; olumsuz sinir sistemini etkileyen kalıcı depresyon; Genetik (kalıtsal) yatkınlık. Erozyon gastro da bağışıklık sistemindeki bozukluklara neden olabilir.

sınıflandırma

Sistematizasyon morfolojik değişikliklere (yapısal) ve akım hastalığın süresi dayanmaktadır. Akut (üç ay) ve kronik (altı aydan fazla): Gastro çeşitli formlara ayrılabilir.

adım mavidil mukoza anda imha uğramaz. Görünür şişme, kızarma teşhis zaman. Hastalığın bu şekilde kolay işlenir.

Eritemli gastro kataral şeklinde belirir ve belirgin kızarma ile karakterize edilir.

Eğer kronik bir aşındırıcı iltihabı, genellikle intestinal metaplazi (normalde onlar yok mide mukoza hücrelerinin görünümünü) varsa.

klinik tablo

Hastalık belirtileri ilk aşamada pratik ortaya çıkmaz. Daha sonra hasta, özellikle de bir yemekten sonra nedeniyle yara izi ülser piloroduodenalnoy deformasyon bölgesinin oluşumuna, kramplar işaretli.

hissi şu şekildedir: Erozif gastro belirtileridir mide, içinde ağırlık bulantı, kusma, asit yetersizliği, mide yanması. Cilt ve iştah kaybı İşaretli solukluk. Hasta, ağız boşluğu içinde hoş olmayan bir tat ve stabil olmayan bir dışkı (ishal, kabızlık) şikayet etmektedir.

tanı yöntemleri

Bazı durumlarda, uygulanan fibrogastroscopy (EGD) - Yemek borusu, mide ve onikiparmak bağırsağının muayene modern yöntem. Bu amaçla, özel bir cihaz fibrogastroscopy denir. Bu tıbbi prosedür gastroenterologlar ile iltihabın şiddetinin, boyut ve erozyon oluşumları sayısını belirler.

Fibrogastroscopy güçlü öğürme refleksi ile yürütülen değildir. Böyle insanlar (gerekirse) radyografi, ultrason ve biyopsi önerilir. tanıyı netleştirin, doktor uygun tedaviyi tayin eder. Ek olarak, kan örneği lökositler ve (bir artış patolojisi gösterir) eritrosit sedimentasyon oranı mevcudiyeti için alınır.

aşındırıcı gastro tedavi nasıl ilaç terapisi

Aşağıdaki ilaçlar atandı:

- Antibakteriyel maddeler ( "amoksisilin", "metronidazol"), bakterileri, Helicobacter pylori ortadan kaldırmak;

- bizmut veren araçlar ( "De-nol") - bir sıkıştırıcı etkiye sahip olduğu ve inflamasyonu azaltmak;

- antasitler ( "Almagel", "Maalox") - asitlik azaltmak ve olumsuz faktörlerin agresif bir etkisi azaltır.

Kronik erozif gastro daha muamele edilmiş ve bir elyaflı yapı ve ham lif (kepek ekmek, şalgam, lifli et, turp) ile diyet ürünleri hariç amaçlanmıştır zorunlu diyet içerir. Aynı zamanda herhangi bir alkol, tütün, gazlı içecekler, konserve gıda, kahve, güçlü çay, kızarmış ve tuzlu gıdalar terk tamamen edilmelidir. Gıda sıcak ve termal tedavi olmalıdır.

Pişirme sırasında baharat alımını sınırlamak için gereklidir. Gıda küçük porsiyonlarda yemek her 2-3 saatte önerilir. şöyle Bağlanma ürünleri şunlardır: buhar köftesi, köfte, yulaf parçacıkları ve tahıl, mukoza çorbalar, jöleler, omlet, yağsız ekşi krema, az yağlı sert peynir çeşidi, pastörize süt. Bu gıdaların Bütün bir antiasit etkiye sahiptir.

Terapi halk ilaçları kullanan

Otlar hastanın durumunu hafifletmek ve hatta aşındırıcı gastro iyileştirebilir. tedavinin geleneksel yöntemler ile birlikte halk ilaçları tedavisi iyi sonuçlar göstermektedir:

- Aziz sarı kantaron, civanperçemi, papatya çiçekleri kırlangıçotu bir parçası ile karışık bitki ikisi. Kahve makinesinin tüm bileşenleri, bir toza öğütülmüştür vakumlu bir şişeye döküldü ve kaynar su 500 ml doldurmak. o gece demlemek ve bir yemek 1/3 fincan önce alınması edelim. Tedavi süresi - 1,5 aydır.

- sarı kantaron, ayı üzümü yapraklarından, bir kısmı hindiba, kantaron iki parça ve dymyanki çim dört bölümden ile karışık kuşburnu. Bitki tozu yapın. İki büyük kaşık kaynar su, gece 500 ml dökün ve yemeden önce ¼ fincan bir kaynatma içilir.

- kimyon meyvesi üç adet Grind, Aziz sarı kantaron, muz, cudweed sekiz parça, madımak, kantaron dört, rizom, nane ve ortak civanperçemi bir kısım iki adet. Sıcak su, bir gece boyunca demleme ve içme çeyrek kap 500 ml iki kaşık toplam ağırlığı Brew.

deniz topalak yağı ve bal iyi anti-inflamatuar özelliklere sahip. diyet bu malzemeyi birleştirin. Bazı otlar olumsuz reaksiyonlara neden olabilir Fakat kullanmadan önce bitkisel karışımlar, bir doktor ile bir istişare önerilir. bu hastalıktan kendilerini korumak için, düzgün ve düzenli olarak kontrol yiyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.