Kendini yetiştirmeOratoskoe sanat

Yetkili konuşma - eğitimli ve kültürlü adamın ilk işareti

bugün paradoks olduğunu görevde bilim ve teknoloji, toplumun gelişiminde dev bir adım aynı çarçabuk eğitim ve genel okuryazarlık geriye taşırken. Bunu yapmak için, objektif ve sübjektif nedenler vardır. Eski yeniden şekillendirilmesi müfredat ile deneyler, içinde bütünlüğü bulunmaması müfredat "Eğitim ödenir: Kötü şekil, sınavlarına genel eğitim ve öğrenci oluşumu, daha sonra öğrenci ve kalıcı klişe prestij düşen deneklerin ve çalışmanın ders kitapları. Ödenen. Ben bunun için yalnız zaten değerlendirmesini koymak zorunda kaldı. Özellikle, bu rüşvet gereklidir, yani Çift tarife ödeme. Bu nedenle, ders kitapları ve konular üzerinde gözenek hiçbir mantıklı! "

İkincisi için - Öncelikle, kurgu okuma kitaplarında ilginin azalması. Ve işin garibi, farklı forumlarda çeşitli sohbet odalarında SMS yoluyla iletişim. Anonimlik, gayri ortamı ve onun mesajları ve mesajların yapının içinden düşünerek noktalama işaretlerini görmezden yazışma nedeni insanların hız, "filtrasyon" kelimeleri kullanılır. Ve bazen ünlü "af yürütemediğinden" için çok uygundur, bir durum yoktur.

okuryazar konuşmanın temel özellikleri

Yani, her şeyden önce, biz hatırlamak ve anlamak gerekir: kamu yaşamının ya da aile içi çatışma çözümü yakıcı konuları görüşmek üzere, Patronla bir konuşma olup olmadığını, belirli bir duruma yetkin bir birlik ve başarılı görmemizi sağlar. Hiçbir anlayış varsa insanlar farklı dilleri konuşan isterseniz, ortak bir payda gelmek olmaz. dolu bir beceriksiz konuşma üslup hataları edebilmek için "hayır", hatta en dikkatli çaba getirmek.

  • kelime-arınmış Yetkili konuşma "parazitler". Küçük bir kelime olan insanlar, onlar çok yaygındır ve bir kişinin doğru kelime veya kelime bulmaya çalışıyor sırasında bir duraklama, doldurmak için kullanılır. Bu tip kelimelerin tarafından "iyi" ve benzerleri, "tür", "e", "böyle" ünlü bulunur.
  • Kirli sözlerle biraz uyumlu daha küfürlü Yetkili konuşma. Ne olursa olsun iyi giyimli adam, ancak saygın, o olursa olsun konuşmasına özgürce mat serpiyor ve kelimeler bağ için bir frank azar kullanıyorsa, ancak yüce neyin önemli değil neden bakmak ve vermedi nasıl - rolünü entelektüel, kültürel, o almıyor. Tabii ki, kelime normalize ve yer değildir durumlar vardır, ancak bunlar neyse oldukça nadirdir. Günlük yaşamda biz yetkili sözlü ve kir uyumsuzdur vardır.
  • Jargon Dil tıkayabilir olmamalıdır. Bunun bir istisnası profesyonel için sadece yapılmış gerektiğinde terminoloji ve iletişimi kolaylaştırır edilir. Diğer durumlarda takma ad ile temasa geçilmesi gerekir.
  • Her zaman Çehov'un kısa ve yetenek deyişini hatırlıyorum. Okuma yazma konuşmasının ardından - diğer şeylerin yanı sıra, ve kelimelerin bir ustalık, en doğru ve net ifadesini seçmek için durum açıktır söylemek yeteneği.
  • Onun kelime zenginliğine değil, aynı zamanda değil sadece dikkat konuşma kültürü görgü. cümleler ve ifadeler değildir inşa çalışın "nasıl olsa" ve norm ve noktalama kurallarına ve uygun Rus dilinin biçem, onunla konuşursanız veya iletişim olan, herhangi bir başka.
  • Konuşmanın doğru formülasyon düşme ve önerileri, tonlama gözlemlemek, mantıksal ve tonlama duraklama dayanma gücü farklı bölgelerinde yükselen sesleri, stres kurallarına uyumun içerir. Aslında, bu hitabet olduğunu ve her Kendisine saygısı adam should sahiptir.

sonsöz

Kendine üzerinde çalışma - bunun bir hatların uyumu veya bir yabancı dil öğrenme olsun, her zaman zordur. Hayır daha az zor mükemmellik konuşma kullanmayı öğrenmek için. Ama mümkün! Ne istiyorsun? Tabii ki, okumak ve bütün Rus klasikleri yukarıda. senin el kitapları tek dilli sözlükleri ve yazım, ifade tarzı, eş anlamlı, zıt, diğer referans kitapları sözlükleri olun. Sürekli kelime oluşumu yapan. sözlü anlatım biçimlerine kendilerini kontrol edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.