Kendini yetiştirmeOratoskoe sanat

Vokal adım: o

Eğer bir şarkıcı olmak, ya da sadece iyi bu geminin birçok inceliklerini keşfetmek zorunda kalacak ile başlayacak, kendiniz veya insanların dar bir daire için şarkı olmasını istiyorsanız. Bu rüya olmasa bile Ama, yani genel gelişimi için, konuşmayı bilmeli, insan sesinin aralığı nedir ve ana türleri nelerdir. Onların nasıl ölçüldüğünü bilmek ve gerekiyor ve bunların nasıl geliştirilebilir.

"Aralık" ve "Kayıt" gibi kavramları göz önünde bulundurun. Menzil - Bu, basit terimlerle, ses düzeyi. Sanatçı ya o müziğin vesileyle kabul edilebilir. Doğumdan itibaren, tüm insanların belli aralığı vardır. Gerekirse, bu eğitim yoluyla çeşitli tonları uzatılabilir.

Doğal olarak, frekans aralığı ses kadınlar erkeklerin aralık farklıdır. Bu da basit bir konuşma görülebilir. Onlar doğuştan var çünkü erkek sesi sert, vokal kadınlardan daha kalın kıvrımlar. şan erkek ve dişi yetenekleri çok farklı türlerde olabilir.

Kayıt - belirli bir alan dizi, yani ses hacmini. Bu alt, orta ve üst ve bağımsız bir ölçme özelliği ses ve ses verileri olarak kullanılır. Düşük kayıtları ile karakterize erkekler için, onlar bas, tenor ve bariton öznitelik karar verdi. - Kadın bir sesi en yüksek ayırt edilir soprano, mezzo-soprano ve contralto.

Nasıl seslerin bir dizi bulabilirim? Bunu yapmak için, bu tür şarkı aralığı ve sesli aralık gibi kavramları birbirinden ayırt edilmelidir. Günlük hayatta, insanlar neşe ve mutluluk ve fısıltı ile biten bir büyük feryat gelen seslerin her türlü yayınlayabilirsiniz. Böyle düşük veya aksine, yüksek şarkı içinde tekrarlamak olası geliyor. Kilitlenmediyse olarak, sesli aralığının en düşük sicil ve en yüksek, svistkovy.

Yani, kendi vokal yeteneklerini sınırlarını belirlemek için, şüphesiz, evde uygulayabileceğiniz çeşitli yolları vardır. Sadece bir müzik aleti, örneğin, piyano gerektirir. Onu Yaklaşıyor yalnızca sırayla, tekrarlayabilirsiniz her notu çoğaltmak, yani enstrüman sesi (veya daha düşük) iyileştirilmesi için ısınmak başlatın. artık daha yüksek veya düşük söyleyebilir zaman - sesinizin sınır tarihine özellikleri olduğunu. Bilgi vokal aralığı da doktor phoniatrics ziyaret edilebilir. Bir uzman tam bir danışma yürütecek ve kendi ses veya değil olanaklarını genişletmek için mantıklı olmadığını bilecek, daha güvenilir ve emniyetli yoldur ve varsa alt veya üst durumunda yönünde.

Petersburg şarkıcı Tatyana Dolgopolov de seslerinden büyük aralığı, dünyanın seçkin sesin sahibi olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na düştü.

onun olanaklarını aşan bir kişi yok denecek kadar az. 5 oktav ve 1 tonu - Tatiana yani inanılmaz bir vokal yelpazesine sahiptir. Karşılaştırma için: Modern şarkıcılar ortalama 2 oktav aralığı ve sahnede çalışmaları tamamlamak için yeterli olduğunu ve bu çubuğun sesine geliştirilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.