KanunDevlet ve hukuk

Tahkim mahkemesinde uyuşmazlıkların Çözünürlük

tahkim uyuşmazlıkların Çözünürlük ile başlar iddia açıklamada. Bu davacı veya onun temsilcisi tarafından imzalanır. kayıt ücretini yatırdıktan sonra başvuru tahkime sunulur. vaka olarak kabul edilir ve kararlar şikayetin alınmasından itibaren en fazla iki ay içinde alınmalıdır.

Uygun bir tanımını çıkarıldı yargılamanın hazırlanması üzerinde. İçinde Hakim işitme eğitimi, randevu işlemlerini yanı sıra zaman ve yer öncesinde eylemleri düzeltir.

incelenmekte olan eğitim sürecinde üçüncü bir taraf veya diğer davalı denir. Taraflar, mahkeme bu veya diğer kanıtlar belgeler sunmak önerebilir.

Dava dilekçesi düzgün yürütmek APC 102. maddesi verilmektedir gerekli tüm ayrıntıları dahil edilmesi gereklidir. Buna ek olarak, yaptığı açıklamada, herhangi bir başka bilgi gereksinimlerini haklı olan belirtilebilir. bir dava olarak birbirleri ile iç içe olan çeşitli gereksinimleri belirtebilirsiniz.

kanunla belirlenen süreler dahilinde başvurusunun yapılması zamanaşımı tabidir.

AIC 89. maddesi uyarınca, tahkim olarak çözümlenmesini mahkeme masraflarının ödenmesini gerektirir. giderlerin miktarı dahil devlet ücreti İnceleme sırasında ve giderleri. Bu maliyetler eşzamanlı şartı ile ele alınmaktadır durumunda eşit parçaya ilgili gereksinimleri veya paydaşları beyan tarafça önceden yapılır.

tahkim olarak çözümlenmesini (karar ayrı ayrı yapıldığı üretimler için hariç) 3 hâkim oluşan gerçekleştirilir. Tüm görevliler konularda eşittir.

tahkim uyuşmazlıkların Çözünürlük taraflar arasındaki anlaşmayı gerektirir. o yasaya aykırı hak ve üçüncü kişilerin çıkarları değil, ihlal etmiyorsa, bu durumda, bir anlaşmaya karar uyarınca.

tahkim uyuşmazlıkların Çözünürlük ve imzalanmasını öngörmektedir arasında bir anlaşmaya. Onun açıklık yazılı gerçekleştirilir. yerleşme anlaşmasının sonuca üzerinde uygun bir tanım koydu. mahkemenin belirlenmesi davasının sonlandırılmasına gösterir.

o meydan değilse toplantısında yapılan bir karar, bir ay yürürlüğe girer.

Mahkeme duruşmada, baş yargıç bulunur. Bu son derece komple çatışmanın her koşulda aydınlatılmasını yanı sıra görev ve tüm tarafların haklarının güvenliğini sağlar. Bu amaçla, yargıç duruşma sırası, katılımcıların sorumlulukları ve hakları açıkladı belirler. Buna ek olarak, yetkili kişi, tarafların haklarının uygulanmasında yardımcı ve toplantıda düzeni sağlamak için adımlar alır.

Gözönünde katılımıyla oluşur paydaşların diğer kişi ve temsilcileri. davacı ve davalı veya diğer temsilcileri, uzmanlar ve işitme katılan diğer kişiler tarafından duyulabilir toplantıda. Böylece yardım taraflar arasında bir anlaşma elde etmek için yapılır. Toplantıda dakika.

yargılamanın sonunda, baş yargıç karar verir. Bir yetkili , sadece ameliyat kısmını beyan etme hakkına sahiptir.

Karar verirken, mahkeme, bazı durumlarda, istem ötesine cezası miktarını azaltmak hakkına sahiptir (ceza, cezalar), el yükümlülüğünü ihlal vatandaş-girişimci veya kuruluşun talebi üzerine cezası tabi. Buna ek olarak, aynı zamanda Taksitle ödenmesi izin verebilir veya kararının uygulanmasının erteleme.

Uygulamada görüldüğü, bugün itibariyle tahkim mahkemelerinde vergi uyuşmazlıkları en yaygın hukuki çatışmaları kabul edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.