FormasyonBilim

Manyetik sıvı - Su yukarı doğru akan

Manyetik sıvı - Benzersiz insan yapımı mucize, teknik ilerleme ve yirminci yüzyılın bilimsel düşüncenin oluşturulması. güçlü manyetik özelliklere sahip insan dehasının, böyle bir sıvı madde, buluşlar çoğunluğunun aksine, doğada analogları yoktur. Teknolojinin hızla gelişmesi ile, çağımızın karakteristik, bu sıradışı özelliklere sahip maddeler daha fazla uygulama olduğunu.

Manyetik sıvı, diğer bir deyişle ince bir süspansiyon, bir kolloidal çözelti olarak da normal su ve hidrokarbonlar ve silikon veya organoflorin maddeleri hizmet edebilir, geleneksel bir sıvı ortam içinde ve ferro manyetik malzemeden. Uzun süre böyle olağandışı bir madde vardı. Geri onlar neredeyse aynı anda ABD ve Sovyetler Birliği sentezlendi altmışlı yılların ortalarında.

İki süper güç yoğun yürütülen çeşitli uzay programlarında kullanılan manyetik sıvı iken. bilim dünyasında daha geniş dizisi bu sıradışı maddeler son zamanlarda kullanılabilir hale gelmiştir. Japonya, Fransa, Almanya, İngiltere ve diğerleri: Artık manyetik sıvı yüksek bilimsel potansiyele sahip en gelişmiş ülkeler tarafından kapsamlı olarak araştırılmıştır.

Benzersiz Bu şaşırtıcı madde olağanüstü manyetik özelliklere sahip yüksek akma mukavemeti ve üstün bir kombinasyonu üzerinde bilinen sıvılar arasında herhangi bir daha yüksek büyüklükte onbinlerce emirleri. Gizli bir boyut on nanometre aşmayan dağılmış ferromanyetik malzemeler olağanüstü bir manyetizasyon ve sıradan bir sıvı ortam içine sokulmasıyla elde edilebilir.

Bu nedenle, mükemmel bir akışkanlığa sahip bir madde, başlangıçta güçlü bir minyatür düşünülemez sayısı doymuş kalıcı mıknatıs küre şeklinde. Her bir nanoparçacık birbirine yapışmasını önleyen koruyucu-itici film kaplanır. küçük mıknatıs termal hareket böylece alt parçacıkların çökmesini önler maddenin hacmi boyunca dağıtır. Sonuç olarak, manyetik sıvı yıllardır kendine özgü kalite ve performansı korumak için yapabiliyor.

Her bir mikroskopik mıknatıs rasgele etkisi altında sıvı sirküle ısı. Harici manyetik alan, belirli bir şekilde yönlendirilmiş manyetik momentlerini koloidal çözelti, optik reolojik ve manyetik özelliklerinde değişikliklere neden mikro. Sonuç olarak, dış bulamaç hassasiyetinin yüksek düzeyde manyetik alan kaynağı davranışlarını ayarlamak için yeteneği sağlar. Bu durumda, kontrol edilebilirlik ve manyetik sıvı kendisi, geniş bir uygulama yelpazesi için mümkün hale gelir kullanımını elde eder.

Ferromanyetik süspansiyon zaten dışarıdan yabancı madde girişini önlemek için dönen mile uygulanan sabit disklerin, üretiminde kullanılan. Böyle süspansiyonlar aynı zamanda yüksek frekanslı uzay ve savunma sanayinde hoparlörler, optik ve tıp, elektronik ve enstrüman yapım endüstrisinde imalatında kullanılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.