FormasyonBilim

Bazı bitki ve hayvan Örneğin biyolojik regresyon

Paleontoloji geçmiş türlerin birçoğu tamamen kaybolduğunu göstermiştir.

Doğada İlerleme ve gerilemeler - karşıtların kavramı. İlk durumda gezegen üzerindeki geliştirme ve türlerinin dağılımı aşağıdaki gibidir. Biyolojik regresyon yaşam azaltılması ile karakterize edilen bir evrimsel hareketi nedeniyle uyumsuzluğun bireylerin sayısı azalmaktadır. Bu işlem nedeniyle, diğer üzerlerinde baskı, hem de türlerin yok olmasına türlerinin bir grup miktarında bir azalma eşlik eder.

Biyolojik regresyon değişen ortama adapte etmek organizmaların yeteneğinin kaybı kaynaklanmaktadır.

Bu hareket hala mağaralarda veya yeraltında yaşayan parazit organizmalar, kuşlar ve yaratıkların özelliğidir.

Biyolojik regresyon parazitlerin bir örnek olarak kabul edilebilir - flatworms. Ters gelişim sürecinde duyu organları, sindirim sistemi, sinir sistemi basitleştirilmiş var. Aynı zamanda farklı cihazlar (sallama, vantuz, vs.) bağırsaklarında ev sahibi tutmak için gerekli vardır. Örneğin, dişi kabuklular, bir yaşam parazitik öncülük tamamen yumurtalarını bırakması sadece işlevini koruyarak eklembacaklıların tüm işaretlere kaybetti. İnsan vücudunda Paraziter sığır tenya konak vücut koruma sağlar yaklaşık 11000000000 yumurta, üretebilmektedir. Bu nedenle, bu en üretken solucanları kabul edilir.

Biyolojik regresyon ve kendine özgü bitkiler. Sadece canlı organizmalarda olduğu gibi, bunların ters gelişim yakından asalaklıklarına ilişkilidir. Örneğin, bitki vardır canavar otu. Bu ayçiçeği, yonca, kenevir kök sistemine asalak olduğunu. Canavar otu esmer sapları vardır ve ölçek benzeri yaprakları klorofil içermezler. Onlar vantuz yardımıyla başka bitkinin sapı içine ve besin vücut konak dışarı emmek edilir.

hayatı boyunca durgunluk koruyucu hayvan, vücut hareketleri larva aşamasında tamamen. Onların düşük bir Akor. brahiata özel bir tip temsil eden - Bu organizmalar, özellikle, Pogonophora ilişkindir. Bu kişiler gerçekten hayvanları sevmem. Onlar deniz yatağında yaşayan ve hala yaşıyor. Pogonophora kalp ve beyin Ancak mide vardır ve ağzı azalır. dokunaçlar solunum organlardır. İçeride, kan damarları ile donatılmış uzun tüyleri vardır. Bunlar yavaş yavaş mikroorganizmaları birikir. bunlar (mikroorganizmalar) olduğunda çok Pogonophora kıllar içinde çeker. özel enzimlerin etkisiyle, mikroorganizmalar sindirilir ve iç büyümeleri emilir. Embriyonik bağırsak varlığı ataları pogonophores bu gövdenin varlığını kanıtlar. Ama nedeniyle sindirim süreci vücut dışında gerçekleşir olması nedeniyle, gastrointestinal organlar azaldı.

yeraltı veya mağaralarda yaşayan hayvanların regresyon, biz Proteus örneğini düşünebiliriz. Bu semenderde gibi amfibi sınıfının temsilci vardır. Bu hayvan mağaralarda yaşar. her iki tarafta kafada dış solungaçları vardır. Proteus suda hem karada ve nefes alabilir. Işığı - Birinci durumda, solungaçları ve ikinci kullanır. Proteus derin mağaralarda yaşıyor beri kıvrımlı bir şekle sahip. Vücudu renksiz, şeffaf olan, herhangi bir pigment vardır. Yetişkinlerde, temsilcileri görme organlarının deri kaplı, larva ilkel gözlerin var. Bu gövde ve Proteus gelişmemiş bacaklarda iki çift bulunmaktadır.

örgütsel düzeyde basitleştirilmesi yol açan evrimsel değişikliklerin genetik temeli olduğu gibi, mutasyon davranır.

Organik dünyasının gelişmede üç alanı vurgulamıştır. Aromorphosis organizmaların organizasyonun seviyesindeki artış karakterize etmektedir. Idioadaptation biyolojik yapısındaki herhangi bir temel değişiklik olmadan çevreye bir uyarlamasıdır. genel dejenerasyon canlıların örgütlenme düzeyinde bir basitleştirme olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.