ÇirkinlikInşaat

Su temini için genleşme tankı: Nedir ve bunun için ne var?

Bireysel sıcak su sağlama ve ısıtma sistemi bugün neredeyse her ülkenin kır evinde bulunmaktadır. Tek dezavantajı, pillerin havayı tamamen kurması, ancak odaya küçük bir akvaryum veya başka bir su kabı koyarak baş edebilmesidir.

Buna ek olarak, bu sistem oldukça güvenilir ve bakım ve onarıma sık sık ihtiyaç duymuyor. Dikkat edilecek tek unsur su temini için bir genleşme deposudur. Yanlış seçerseniz veya takarsanız ciddi sorunlardan kaçınamazsınız. Kışın ortasında ısıtmadan kalmak istemez misin?

Ne oldu

Bu arada, bu nasıl bir tank? Bu, su sıcaklığı yükseldiğinde gerçekleşen aşırı basınç seviyesini dengelemek için tasarlanmış özel bir kaptır.

Buna ek olarak, ikinci "sorumluluk" sistemi içinde optimum basınç sağlamaktır. Büyük bir ısıtma sistemine veya bir sıcak su sistemine ihtiyacınız varsa, bunların satın alınması kaçınılmazdır.

Nasıllar hoşlanıyor?

  • Sıklıkla karşılaşabilirsin Sıcak su temini için genleşme tankı.
  • Isıtma devresi modelleri.

Çalışma prensibi

Sistemdeki suyun belli bir sıcaklığa kadar ısınmasıyla, su genişler ve fazla su tankını terk eder. Soğutma sırasında sıvı borulara geri akar. Su besleme sistemleri için genleşme tankının suyun duvarların iç yüzeyi ile temas etmeyecek şekilde tasarlandığını unutmayın. Bunun için kauçuk esaslı özel bir malzeme ile kaplanmıştır. Tank duvarı kalınlaştıkça servis ömrü uzar.

Ek Özellikler

Genellikle, su temini için genleşme tankının sadece adından doğrudan doğruya geçen işlevleri yerine getirdiğine inanılmaktadır. Ancak mühendisler, böyle bir su miktarı kapalı bir boru sistemi vasıtasıyla dolaşımda kullanılıyorsa kendilerini affetmez.

Bunların çok önemli fonksiyonu, tüm yapıyı olası hidrolik darbelerden korumaktır . Genellikle bir yangın söndürme tankının ve bir tankın rolünü bir su kaynağı ile birleştirirler. Bu, toplumsal hizmetlerin bir şeylerin bağlantısını kesmeyi sevdiği ülkemizin enginliğinde kesinlikle kullanışlı olacaktır.

Kurulum notları

Gerekli tüm hesaplamaları yapmaksızın, su temini için bir genleşme tankı alıp monte etmeyi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu, yalnızca tüm sistemin başarısızlığına neden olmakla kalmaz, aynı zamanda kazalara neden olabilir.

Kural iki: kurulum sadece sertifikalı bir uzman tarafından yapılmalıdır ve tankın kendisi mümkün olduğunca güvenli bir şekilde betonlanmış bir tabana sabitlenmelidir.

Su beslemesi için bir süspansiyonlu genleşme deposu kullanılıyorsa, 30 kilogramdan daha fazla bir cihaz ağırlığı ile yalnızca özel olarak tasarlanmış ve düzgün takviyeli çerçeveye takılabilir.

Buna ek olarak, içerisindeki basınç tüm sınır değerlerini aşarsa sistemi tamamen kapatabilen özel bir sigorta sınırlayıcıyı takmanız önemle tavsiye edilir.

Bununla birlikte, modern cihazların güvenilirliği ne kadar önemli olursa olsun, arızalarının riski daima unutulmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.