HobiDikiş

Ne elleri ile kabak tohumu el sanatları yapmalı?

Herhangi ebeveyn çocuk maksimum fayda ile iletişimde yatırım yapmak istiyor. küçük öğelerin onunla İmalat zanaat bebeğinizi uzak taşıyacak kalmaz, hatta bu etkinlik, çocukların elleri ve ince motor becerilerinin gelişimini arttırır.

Anne mutfakta her zaman tahıl ve hububat her türlü vardır. Bu nedenle elleriyle tahıl ve tohumlardan el sanatları çocuk için ve ebeveynleri kurtuluşu için çok eğlenceli olacak. Nasıl yapmalı? Şimdi anlatacağım.

zikzak yapmak

Eğer kabak çekirdeği basit el sanatları ile başlayabilir, bu heyecan verici bir deneyim için alınıyor. Balıksırtı oldukça kolay yapılır. kova, sap ve kilden çubuk üzerinde uygun kapak çalışmak. Önce "toprak" hazırlamalıyız. Bunun için ince ve eşit kil kapağın yüzeyi üzerinde smear. Şimdi bagajı yapmak zorunda. Bunu yapmak için, kapağın ortasına sıkışmış kil küçük top, bu çubuğun sabit ve üzerinde kil katmanları neden olmaktadır. Daha sonra, gövde hafifçe iyileştirilmelidir. bir daire içinde baz macunu hazırlandı ve iğneler bağlı ince şeritler, alt tohum başlar. Tutkal neredeyse iğneleri aşağı bırakarak, sendeledi. Tüm Noel ağacı hazırdır. Bu yeşil bir ayçiçeği boyamak için sadece kalır.

buket

Başka ne elleriyle kabak tohumlarından el sanatları yapabilirim? Örneğin, bir buket çiçek. Bu kesmek yapmak için, tohum, yapıştırıcı, yaprak deseni, makas, daire desen, kuru dallar, çuval almak zorunda. Altı santimetre bir çapa sahip olan karton dairenin kesip, kenarında yapıştırıcı tutkal kabağı boşaltılmış. ilk satır hazır olduğunda, biz ikinci, üçüncü ve dördüncü yürütün. Seredinku küçük bir delik yapmak ve bezelye süslemek merkezinde mühür değil. Daha sonra, ön form dönerek, diğer tarafta tohum sayısı tutkal. yelpazesini kapattıktan sonra kaba çuval bezi önceden kesilmiş. yaprakları süslemeleri gereken, kök olacaktır Kuru dal, aynı çuval bezi kesip. Bu şekilde yapılan çeşitli çiçekler, güzel bir buket olun.

Yaprakları bitkiler üç farklı şekilde yapıştırılmış olabilir. Birinci düzenleme, yukarıda tarif edilen. İkinci tur tohumlarda dışarı doğru sonuna yerleştirilir. içeri doğru kenar, ya da tam tersi o zaman ilk üç sıra ucu üzerinden yapıştırılır ve aşağıdaki gibidir: Bir üçüncü düzenlemede, bir kombinasyonudur. Her seferinde bir çiçek alışılmadık şekli kazanacaklardır.

meyve tabak

elleri ile hububat ve tohumlardan El odanın orijinal dekorasyon olacaktır. salatalık ve elma tohumlarının bir model plakası - Burada bu tür bir ürünün bir örnektir. tek kullanımlık bir kağıt plakasında, örneğin büyük öğeleri, anahat kaz ile şekillendirilmiştir. Tutkal kuyruk başlayarak uygulanır, ve dikkatli bir şekilde tohum yapıştırıcıdır. Şekil çamurluklar elma tohumu yapılır. Biz kafa ulaşır. Gaga ve bacaklar tohumlarını yaymak, kırmızı boyalı. Bu arka plan yapmak için kalır. Bu yayma için bir tabak tutkal ve istenen görüntüyü yükleyerek gouache boyanmış, irmik serpin. Böyle bir ürün harika dekorasyon olacaktır.

"Baykuş"

Bir çalışmalarında boya, kumaş ve diğer kullanışlı araçlar birleştirirseniz elleriyle kabak çekirdeği mamuller, gerçek bir başyapıt haline gelebilir. Böyle bir örnek hizmet edebilir aplike "OWL". ahşap çerçeve, kumaş, mukavva, kabak çekirdeği, dallar, boya, tutkal, kil, kürdan fırça: aşağıdaki malzemelerin hazırlanması için gerekli olan çalışma. Şimdi işi gerçekleştirmek için başlayabilir. ve karton üzerinde çerçeve içinde kumaş parçasını uzanır. tutkal yardımıyla bir ağaç dalına taklit, bir kaç dal ekleyin. tek lay baykuş figürü üzerinde gözleri ve gagası ekleyin.

Kalan dallar ayrı tutkal , kabak çekirdeği yapraklar gibi düzenleyerek. Bir gece baykuş oturduğu Aşağı dallar, üç tohum tutkal: bunlar kuyruk olacak. ayakları üzerinde siyah kil ekleyin: o pençeleri olacak. Artık aplikesini süslemek için sadece kalır. Boyama tüyler beyaz baykuş turuncu - renk, gaga. Tohumlar-yapraklar yeşil boya. Ve baykuş hazır. Bu resim çocuk odası dekore edebilirsiniz.

Sonuç

sonbaharda hakkında elleriyle kabak çekirdeği mamuller çocuğun hayal gücünün tüm gösterebilirler. Yılın bu zamanında tüm güzellik ürünü uygulanması büyüleyici süreci zevk sağlayacaktır. Bu tema üzerinde tablolar yaratan çocuk öğrenir ve güzellik kavramaya öğrenir.

Buna ek olarak, yukarıda belirtildiği gibi, eldeki ince malzeme ile çalışan herhangi bir çalışma performansı bebek özen ve doğruluk trenler. Ve elleri ile kabak tohumu dışarı işlerini yaparak, çocuk biriyle iş yapmak ve onların çalışmalarının sonuçlarını takdir öğrenir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.