Sanat ve EğlenceLiteratür

Yazar Veresaev Vikentiy Vikentevich: biyografi, kitap, özellikle sanat ve değerlendirme listesi

Rus yazar Veresaev Vikentiy Vikentevich (Smidovich) Rus düzyazı yazarlarının galakside özel bir yere sahiptir. Bugün, onun belirgin çağdaşlarının L. N. Tolstogo, Saltıkov-Shchedrin, Çehov, Gorki, Bunin, Sholokhov arka planında kaybetti ama o kendi tarzını, Rus edebiyatına olan en yüksek değer taşıyor ve mükemmel bir dizi yapıt.

Aile ve Çocukluk

kimin biyografi iki meslek ile ilişkili bulunmuştur Doğum Veresaev Vikentiy Vikentevich: doktor ve yazar 4 Ocak 1867 Tula. Gelecekteki yazar aile bir çok şey karışık milliyetler vardır oldu. Ebeveynler anneler Mirgorodsky Ukrayna ve Yunan idi, baba ailesi tarafından Almanlar ve Polonyalılar vardı. yazarın jenerik ismi - Smidovich, antik Polonyalı soylu ailesine aitti. Babası o Tula kentinde ilk hastaneyi kurdu şehir doktorların Tula toplumun kökenleri durdu sıhhi komisyon kurulmasını başlattı, bir doktordu. Vincent'ın annesi evinin anaokulunda açılan şehir ve daha sonra ilkokul birinci olurken, oldukça eğitimli soylu kadın oldu. aile 11 çocuk, üç çocukluk öldü vardı. Bütün çocuklar sürekli yerel aydınların temsilcileri tarafından ziyaret ediliyor evde kaliteli bir eğitim verildi, siyaset sanatının, ülkenin akıbeti hakkında konuşmaları vardı. Bu atmosferde ve çocuk ileride o eğitimli Rus soylularının seçkin temsilcisi olacak olan büyüyordu. Çocukluğundan beri, Vincent özellikle sevdiği macera tür, özellikle Mayne Reid ve oldu, kitap okuyordu Gyustav Emar. , Çiftçilik, biçme saman çekti, bu nedenle tarımsal işin ciddiyeti elden biliyordu: Ergenlik, her yaz aktif aileyi yardımcı gelecekteki yazar, o köylülerle birlikte çalıştı.

öğrenme

Vincent Veresaev eğitim herkes için zorunlu bir ailede büyüdü. Çocuğun ebeveynleri kendileri insanları eğitimli, biz mükemmel bir kütüphane ve aşılanan çocukların öğrenme aşkını vardı. büyük bellek, dil ve tarih ilgi: Veresaeva olarak çok iyi doğal insan eğilimleri vardı. Lisedeyken, o çok özenle inceledi ve her sınıf birinci müritlerinden verilmesi ile sona erer, o eski dil bilgisi çok başarı elde ve zaten 13 yıllık çeviri okumaya başladı. Veresaev gümüş madalya ile liseden mezun. 1884 yılında tarihsel bilimler adayın derece ile mezun Petersburg Üniversitesi tarihsel-filoloji fakültesini girdi. Ama halkçılık fikirler için coşku, Dmitri Pisarev ve N. Mikhailovsky görüşleri etkisi Tıp Fakültesi Dorpat Üniversitesi (Tartu) de 1888 yılında kayıt onu istenir. Gençler haklı olarak tıp mesleğinin ona "insanlara gidin" ve ona bir iyilik getirmesini sağlar inanıyordu. henüz öğrenci iken, 1892 yılında o kolera salgını sırasında çalışmış eyaleti, sıhhi barakaların başını Ekaterinoslav'a gitti.

hayatın iniş çıkışlar

1894 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra, Veresaev o bir doktor olarak çalışmaya başladı Tula, geri döndü. kimin biyografisi şimdi onun tıbbi uygulamalar sırasında, ilaç ile ilişkili Vincent Veresaev, insanların hayatlarını izliyor ve ardından edebi eserler haline notlar, almıştır. Yani hayatında yaşamın en önemli iki şey iç içe. İki yıl sonra Veresaev Petersburg'a taşındı o derece bulaşıcı hastalara (gelecekteki Botkin) hastane St. Petersburg çalışmaya Tıp Fakültesi iyi mezunlarının biri olarak baraka davet edildi. Beş yıl boyunca o kütüphanenin stajyer ve başkanı olarak çalıştı. 1901 yılında Rusya ve Avrupa'da seyahat bir sürü gitti, o insanların yaşamlarını izlerken zamanın önde gelen edebi figürleri ile çok konuşur. 1903 yılında o kendini edebiyata adamak niyetinde Moskova'ya taşındı. Rus-Japon savaşının başlangıcı Vikentiya Vikentevicha doktor olarak harekete ve o Mançurya'daki mobil sahra hastanesinde en genç sakinleri zor hale gelmiştir. zamanın Gösterimler sonradan eserlerinin birkaç konu olacaktı. Kolomna bir askeri hekim Birinci Dünya Savaşı sırasında ve oldu, Moskova askeri tıp ünitesinin organizasyonu yapan edildi.

Aşamalı fikirli Veresaev o ülke için fayda gördüğü hem Rus Devrimi'ni aldı. Ekim Devrimi Moskova'da İşçi Temsilcileri Konseyi Sanat ve eğitim komitesi başkanı olduktan sonra. 1918 ile 1921 yılları Kırım'da yaşamış ve beyaz ve kırmızı arasındaki şiddetli mücadele, aynı zamanda edebi eserler için hikayeler kaynağı olacak sıkıntı ve güçlüklerle bu süre tanıklık etmekteydi. 1921 yılından bu yana, Moskova'da yaşayan bir yazar, yazar ve aktif eğitim ve organizasyonel faaliyetleri katılır.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, yaşlı bir yazar zaten Tiflis'e tahliye etti. O savaşta SSCB zaferini görmek ve Moskova'da 3 Haziran 1945 tarihinde öldü başladı.

İlk edebi denemeler

Veresaev Vincent ikincil yaş gençlik fazla yazmak aslında bir şair olarak kendini gördü başlar. İlk yayın - şiir "Meditasyon", 1885 yılında dergisi "Moda ışık ve şık shop" takma V. Vikent'ev altında yayınladı. mutluluk ve yaşam anlamı nedir: takma Veresaev altındaki "Dünya illüstrasyon" dergisinde iki yıl sonra hayatının önemli sorulara verdiği yanıtları veren kısa hikaye "Riddle" yayınladı. O zamandan beri, literatür kalıcı işgal Vikentiya Vikentevicha haline gelmiştir.

Bir ana olma

Literatürde giderken başından Vincent Veresaev arama yoluna olarak yönünü belirlemiştir, eserlerinde o, kendini deneyimli vatanseverliği orta hobiler popülizm ve Marksizmden yüksek rakamlardır ağrılı atma Rus aydınları yansıttı. Neredeyse hemen o şiir fark - onun yolu değildi ve nesir ile döndü. yazma hikayeleri, öykü: O ilk küçük formlarda elini çalıştı. 1892 yılında hayat ve Donetsk madencilerin sert çalışmaları hakkında makaleler bir dizi "Underworld" yayınladı. Sonra ilk kez onun edebi isim oldu takma Veresaev kullanır. 1894 yılında mecazi hayat Rus halkı ve aydınlarının anlamın yollarını aramanın anlatıyor roman "Olmaz," yayınladı. 1897 yılında, roman "bir hastalık" Sosyal Demokrat fikirlerin genç kuşak liderlik bulmakta sabitleme, aynı temayı devam ediyor.

zafer yıl

1901 yılında ülke çapında onu ünlü yaptı veresaevskie "Bir doktor, bir Notlar" dışarı. Onlarda, yazar genellikle bastırılmış olan mesleğin gerçekleri, hasta olarak işten deneylerde, bu işin ahlaki yerçekimi hakkında, bu arada genç bir doktor bahsediyor. Ürün bir yazar Veresaeva, ince psikolojisi ve yazarın gözlem olarak büyük bir yetenek gösterdi. O zamandan beri Garshin ve Gorky ile birlikte ülkenin önde gelen yazarlarının takımyıldızı girer. yazarın Progresif görünümleri farkedilmeden gitmedi ve yetkililer etkinliğini azaltmak için, Tula gözetim altında yolladı.

yıllar neredeyse doğrudan otokrasiye gücüyle karşılaşmak ihtiyacı söz edildiği Japon savaş, hakkındaki notları dışarı 1904-1906 yılında. Veresaev Vincent ayrıca kitap basımı yapan, farklı bir edebi dernekler olduğunu. aktif eğitim çalışmalarına katılan devrimi, sonra, yeni dergi yayınında ilgilenmektedir. Devrimden sonra büyük formlar ve edebi eleştiri Veresaev Vikentiy Vikentevich döner. Puşkin, Tolstoy, Dostoyevski "kritik inceleme" şeklinde İşleri Nietzsche edebi ve sanatsal nesir içinde yeni bir kelime haline geldi. Yazar, her zaman "gençleri eğitmek" yüksek idealleri ve eğitim fikirler yayın için çaba göstermiştir. Annenski I., A. Çehov, Leonid Andreyev, onun kalem dışında büyük bir eleştirel ve biyografik skeçler itibaren Korolenko.

Çok zaman tercüme yazar, onun hesabında antik Yunan şiirinin birçok eser yayınlanmıştır verir. Onlar için Veresaev bile Puşkin Ödülü verilmiştir. Hatta onun son gün Vikentiy Homer düzenleme çevirisi "İlyada" meşgul.

yazarın yöntemi

Veresaev Vikenty onun edebi kaderi o Gorky yankıları hangi "yeni hayat", ile bağlantılıdır. Onun edebi tarzı sadece kendi tecrübeleriyle en hassas psikolojik gözlemler gerçekçilik çarpıcı, ama değil. Otobiyografik işinin bir özelliği haline. O notlar kompozisyon serisinde izah Hayatı hakkındaki izlenimler. Felsefi arayışı ünlü Vincent Veresaev oldu hikayeleri, ifadesini buldu. "Rekabet", "Eytimiya" ve diğer bazı hikayeleri onun kişisel hayatı ve kadın ideal hakkında düşünceler açıklamaya şöyle başladı.

Bu yaratıcı Veresaeva özü ve "ölü sonunda" Böyle romanlar gibi eserlerinde ifade en açıkça "kız kardeş".

Eleştiri ve yorumlar

hayat oldukça iyi eleştiriler tarafından kabul edildi Veresaev Vincent zaman, akım ve yazarın iyi hem işaretlenmiş. Modern edebi nadiren Ancak onun yaratıcı buluşlar ve yetenekli eserlerin yokluğunu anlamına gelmez yazarın eserinde, bakın. modern okuyucuları, çok nadir, ancak çok destekleyici Yorumlar. Modern aşıklar Veresaeva muhteşem stili ve günümüz gençliğinin felsefi görevler ahengini kutluyoruz.

gizlilik

Veresaev Vikentiy Vikentevich sürekli eserinde emilir edildi. Hayatta o basit ve çok samimi ve nazik bir adamdı. Onun ikinci kuzeni Maria Germogenovne ile evliydi. Çocuklar çiftin yoktu. Genel olarak, o ülkede eğitim ve yaratıcı sürecin organizasyonunda çalışmaları ve katılım ile dolu müreffeh bir hayat yaşadı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.