Sanat ve EğlenceLiteratür

M. A. Sholohov, "Don hikayeleri". Sholokhov ait "Don hikayeleri": özeti

Mihail Aleksandrovich Sholohov yirminci yüzyılın başında ülkemizi kasıp kavuran iç savaş kanlı olayların tanığı ve katılımcı oldu. devrime Kazakların oranı, sağ tarafı ve ihtiyaca seçimi şiddeti kardeşlerine silaha sarılmaya - bu yazar tarafından yaşanmıştır. Ve bu deneyim Sholokhov ait "Don hikayeleri" Biz makalede saydığınız bir özetidir haline gelmiştir.

ürünün üzerinde

Kuru, maloemotsionalnye ve devrimci değişimin acımasız çarkı altında düşmüş farklı kişilerin bu nedenle inanılmaz derecede otantik yaşam hikayeleri - hikayeleri toplama, dahil. Hatta ölüm zamanının inanılmaz trajedi hissetti aşırı ordinariness, tanıdık ve neprimechatelen ölümüyle tasvir edilmiştir.

sonuçlar Sholokhov okuyucu "Don hikayeleri" sağlamak çizin. Özet ürünü Bunun bir daha delil olarak hizmet edebilir.

Özet bazı hikayeler

Gelen toplam koleksiyonu içerir yirmi hikayeleri, ama biz irade görünüm sadece bazılarının onları, gibi bir makalede is mümkün değil, tarif bütün "Don hikayeleri" nin Sholokhov. üç ürün özetleri aşağıda verilecektir.

"Prodkomissar"

kahramanı - Ignat Bodyagin o prodkomissar (bakkal Komiser), o toplama ve mahsulün durumuna teslim sorumlu kişidir. O altı yıl önce babasını sürdü doğduğu köye, gider. Sonra Ignat Bodyagin Sr isabet işçiler için ayağa kalktı. Döndüğünde oğul babasının ekmek teslim reddederek idama mahkum edildiğini öğrenir. Kırmızı Bodyagin Sr Ignat, lanetler öğrenir arasında, o onun keder köyünde Kazaklar, çünkü Sovyet gücünü yok etmek, hala otoletsya oğlu olduğunu öngörür. oğlu Bodyagin üst düzey önünde vurulmuş.

akrabalar arasındaki geçimsizlik mükemmel özetini aktarıyor. süsleme olmaksızın sert gerçeği yansıtmadığını Sholokhov ve çok iyi bir "Don hikayeleri".

Kazaklar yakın yakın dövüş gelir. Teslenko ile Ignat, mahkemenin komutanı ekmeği geçmesine zamanında kalmaya zorladı. Köyde bir isyan başlar. Teslenko ve Ignat kaçmaya zorladı. Yolda Bodyagin karda çocuğu gözlemler. Onun koltuğuna çocuğu alır. Şimdi atı kadar hızlı daha yakın peşinde olarak değil.

kurtulmak mümkün olmayacaktır anlama, Ignat ve Teslenko oğlan atı dörtnala izin, eyer bağlı ve kendilerini kalır ve yok.

"Aleshkino kalbi" a özeti

Sholokhov ait "Don hikayeleri" değerli onun tarihsellik. Onlar tecrübe ve şimdi geçmiş zamanın korkunç olayları hissetmek için izin verir.

İki yıl boyunca, kuraklık ve kıtlık oldukça yaygın. Beş aydır alesha ailesi ekmek yemedi. oğlan genç atı almak için yönetir ve geceleri, kendisi kız kardeşi ölür dolmuş. kız gömüldü, ama köpekler kazıp ve yemek. Alanlar, ablası Alesha, ev Makarchihi zengin komşusu alınır. O yiyor ve uyur, pota çorbası bulur. Hostes geldi ve geri öldürür onu ve atar vücudu. Ertesi gece, o, Alyosha Makarchihe tırmanıyor onu ve atım yakalar.

Lyoshka anne oğlan evden ve tedarik kurumu içine kaçar, ölür. İşte o çocuğu besleyen politkomom Sinitsyn, karşılamaktadır. Alyosha kiraladı ve bir kitap okumayı, dinlemeyi kulübe gider. Kayıp çocuk sahibi dövdüler nerede öğrenin.

Onun kahramanları Mikhail Sholokhov durmuyor. "Don hikayeleri" hatta bazen gereksiz yere sert görünüyor, ancak şiddetli bir zaman tasvir çünkü.

Alyosha saldırı suçlular hakkında bulur ve Sinitsyn uyarır. Kırmızı gece saldırıyı püskürtmek ve haydutlar evde saklandığını. Alesha eylemin sonucunda yaralı, ama oğlan kurtuldu.

"Başkalarının Kan"

Bu hikaye Mikhail Sholokhov tarafından "Don Masalları" tamamlar. Dedem Gavril tek oğlu Peter, Reds karşı savaşta kayboldu. Yeni bir güç ve yaşlı adama ev işlerine yardım edecek kimse geldi.

Onun yaşlı kadınla Gavrila bahar hala oğlunun döneceğini umarak kara saban başlar. Yaşlı adam ceket, bot sıralayarak bagaja koyar.

İade arkadaşı Peter Prohorov. O arkadaşının ölümüyle bahsediyor. Gabriel inanın ve oğlunu aramaya Bozkırda geceleri gider olamaz.

Elkonmaya başlar. Gavrila o savunuyor ve onların eşyalarını geri kıran emek vermek gitmiyor, ekmek almak için geliyor. İşte Kazak sürmek ve prodotryadnikov vurur. Bunlardan biri hala hayatta olduğunu ve dedesinin evine onu getiriyor. Yaşlı emzirdi Adam. Nicholas denilen, uyanır, ancak eşi ile Gabriel Peter diyoruz.

Nicholas giderek Peter ev işlerine yardımcı başlar kurtarma Gabriel kalmasını davet eder. Ama sonra Nicholas rose hangi fabrikadan gelen bir mektup geldiğinde, o bırakır. Yaşlı keder sınır yoktur, yine kendi oğlunu kaybetti ve alıcıyı edelim.

Sonuç

Sholokhov trajik ve kasvetli "Don hikayeleri". Özet - Bu büyük bir kanıtı. Çok fazla ölüm ve bu hikâyelerin insan sefalet.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.