İş Fikirler

Bir kafe açmak için ne kadar: o hesaplamak için dikkate almak gereklidir?

Ne kadar çok, bir kafe açmak için maliyeti birçok faktöre bağlıdır, bu nedenle maliyetlerin aralığının boyutu oldukça geniş kapsamlı olabilir. Özellikle, en önemli faktör iki - bir yerde binanın kurum ve konumu boyutu. Merkezi alanda bir kafe açılması herhangi benzer bir kurumun organizasyon çok daha fazla pahalı mal olacak açıktır yerleşim alanı. Buna ek olarak, binayı elde etmek olacak şekilde (satın alma veya kiralama) belirlenmesini içerir. o bir kafe açmak için maliyeti ne kadar, içinde hizmet düzeyine bağlı olacaktır. çalışanların ihtiyaç büyüktür, öyle yüksek, daha pahalı bu ekipman, sofra, mutfak gereçleri mal olacak. Ayrıca önemli bir faktör personelinin nitelik olduğunu unutamayız. o ne kadar yüksekse, ödemek zorunda.

Düzgün mutlaka bir kafe açmak için bir iş planı yazmak gerekir için ne kadar belirlemek. Hem sabit hem yansıtmak için gerekli olan değişken maliyetleri de ihtiyacınız olacağından sermayesi açılış döneminde. o bir kafe açmak için maliyeti ve organize işler maliyetlerinin büyüklüğüne bağlı olacaktır ne kadar sorusunun cevabı. Genellikle İzinlerin alma maliyetini, binanın onarımı, donatma satın alınması ve takılması, restoran keten (masa örtüleri, peçeteler), personelin seçimini içerir.

cafe keşfi yerel baskı ve televizyon medyada tabela, tabela, afiş, reklam satın alma ve montaj dahil bir reklam kampanyası, eşlik etmelidir. Internet uzman kaynaklar hakkında bilgi yerleştirmek için yararlıdır.

Her şeyin kendi quirks ve tuzaklar var yukarıda listelenen her adımda, ancak, kolay görünüyor. Özellikle, kurumlarının işleyişi başarısı neredeyse yarısının personelinin profesyonelliği ile belirlenecektir fark gerekmektedir. Bu, büyük ölçüde (ceteris paribus) Gönderen müşterilerin yiyecek ve hizmet sevdim olup olmadığını belirleyecek. kafeterya son teknoloji ile donatılmış olacak ve mutfak en iyi ürünleri, düşük vasıflı işçi ve her şeyi bozabilir sorumsuz tutum ile sağlanacaktır bile

Bir yerde kurumlarını seçerken Böyle nüansları vardır. Bu belirlenen potansiyel ziyaretçi sayısını dayalı olmalıdır, vb arabalar, müşteriler için bölgede rakipler, otopark imkanları sayısı onarım maliyeti ve ekipman ve gereçleri maliyeti seçilen hedef kitlenin beklentilerini karşılamalıdır. Aşırı harcama fark etkiye getirmeyecek ve geri ödeme ve karlılık daha kötü olacaktır. gelecekteki tek stil kurulmasını tanımlamak için gerekli onarımları planlarken, sıhhi ve hijyenik standartlar göz önünde yangın güvenliği vb Bütün bunlar profesyonel mimar katılımını gerektirir. Ayrıca ziyaretçiler konforu hakkında unutamam. HVAC ekipmanları maliyetini sağlamak için emin olun.

iş bu tür önemli nokta kaliteli ürün ve yarı mamul malların bir iyi düzenlenmiş kaynağı, bağımsız yapılabilir olduğunu ve güvenilir tedarikçiler bulmak mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.