Haber ve ToplumKültür

Yarım kardeşi - Bu nedir?

ailevi ilişki karışıklıklar bazen insanlar üvey kardeş ve kız kardeşi ile onları kafa karıştırıcı "üvey kardeş", "yarı kardeş", anlamını yanlış şaşırtıcı değildir, anlamak kolay değildir.

Akrabalar veya eşinin

özelliklerine kalbidir evlilik birbirlerine yakınları yanı sıra yakınları ile ve eşler arasında her iki eşin ilişkilerinin ortaya çıkmasına yol açan bir erkek ve bir kadın arasında. Bu ilişkiler evlilik sona ermesi ile, kural olarak, özelliklerini denilen ve sonlandırılır.

Eski eşlerin her birinin yeniden evlenme tuhaf ilişkilerin dalgasının yol açmaktadır. Zaten gelir ve onun ilk evliliğinden çocukları var. Onlar yarım kardeşlerimizi görünebilir o zaman oldu.

Yani "üvey kardeşi" ne? Sözlük Ushakov gönderilmiş "Konsolide" makalesi. Ona göre, üvey kardeşi - üvey veya üvey anne oğlu aynı açıklama verilir ve ifadesi "üvey kız kardeşi" dir. Çocukların Özet - önceki evlilikler, erkek ve kadınlar arası çocuklar, birbirlerine birleştirilen ikinci bir evlilik. Onlar yerli değil, ama genel bir ailenin sadece "bilgi". Aksi takdirde ortak ebeveynler yok özet kardeşlerimizle diyecekler, onlar biyolojik akrabalık aile ilişkileri ile bağlı, ancak zorunlu değildir.

Yeni oluşan ailede ortak eşlerin çocuğu, hatta birkaç alabilirsiniz. önceki evlilikler çocuktan çocukların ortak bir ebeveyn olmak göründü, bu kardeşlerimiz dolu değil denir. Aralarında bir ayrılık vardır: Ortak bir babaya sahip olanlar, yarım ve adında bir ortak anne olanlar - rahim. Yarım kardeşler yasal olarak tam kan gibi aynı haklarıdır, kan akrabaları.

ilişkinin karmaşıklığı

ailede tek çocuk olan bir çocuğun hayatı, olarak, aniden üvey kardeşine veya üvey kardeşi görünür. Bu kökten hayatını değiştirir ve birçok alışkanlıklarını değiştirmek gerekir. Birinci problem kişisel alan sınırlama ile ilgilidir. kapı kilidi kapalı olduğunda artık mümkün emekli. Sürtünme nedeniyle çocuktan birisi çok zaman geçirirse banyo kullanarak ortaya çıkabilir. Şimdi tamamen birisi çocuklardan biri tarafından sahip olunan olacağını hiçbir şey yoktur. Biz oyuncaklar, bilgisayar ve telefon paylaşmak zorunda. Yarım çocuklar arasındaki genellikle ebeveynlerinin sevgi ve ilgi için bir rekabet olduğunu.

Genellikle çocuk yapar pozitif kesme sorunları planı kapak şey üzerinde hareket üvey kız kardeşi veya üvey kardeşidir. Bu, örneğin, fırsat çok daha ilginç yalnız olmak her zaman daha oynayabileceğiniz kiminle bir kişinin, yanında olmak. Ödev da artık çok sayıda bölünür aile üyeleri. Ve kaç şansını iletişim kurmak için! Yarım Kardeşlerin hala ortak bir dil bulurlarsa, tüm gece sohbet edebilirsiniz.

ebeveynler yardımcı

ebeveynlerin olmalıdır ortak bir zemin bulmak için yarım kardeşlerimizi yardımcı olun. Sadece doğru davranış, tükenmez sabır, tahmin ve çocukların iletişim ve oyunlar için hakaret ve kavgaların hareket yardımcı olacaktır olumsuz yönlerini ortadan kaldırmak için yeteneği. Bir süre sonra, konsolide çocukların birbirleriyle iyi geçinmeye başlar aralarındaki ilişki dostudur. yetişkin yakın arkadaş olmak için arada, toplam çocukluk hızlı yarım kardeşlerimizi birleştiren, insanlar çok daha zordur. Bu kuzeni-in-law bir akrabası, değil, ama o daha iyi bir arkadaş olabilir - Yani yarım kardeşi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.