SeyahatSeyahat İpuçları

Novy Arbat, Moskova

Yeni Arbat Caddesi - Rus sermayesinin Merkez İdari Bölgesi Eponymous bölgesinde bulunan sokak. Bu Arbat kapının alan üzerinde uzanır Ücretsiz Rusya bölgeye (binaların numaralandırma orada başlar).

adının kökeni

Str. Novy Arbat Büyük Vatanseverlik Savaşı öncesinde tasarımcıları tarafından tasarlandı. Böylece, 1935 yılında ortaya çıktı sermayenin yeniden inşası için master planı, bağlantı Dorogomilov kapısına Arbat Meydanı'na yeni bir kent karayolu döşeme katılan Moskova merkezini batı kesiminde yerleşim yeni binaya. onun başında Bu otoyol adının bir çalışma sürümü Yeni Arbat neden olan mevcut cadde Arbat, paralel etmekti. Buna ek olarak, bu site Anayasanın Caddesi denirdi. Ne yazık ki savaş tüm bu planlarını gerçekleştirmek için mümkün değildir. Döndüler Sadece altmışlı.

1963 yılında, bahçe Arbatskaia alanı kısmı Kutuzovskogo Prospekt ve st için halka tek bir çizgi bölümü bir füzyon oldu. Kalinin. Bu alan Mihaila Ivanovicha Kalinina onuruna Kalinin Avenue, olarak tanındı. Yeni Arbat - Moskovalılar kendilerini Bahçe halka ve Arbatskaia alanı arasında bölümü için gayri adını kullandı. Bu seçenek, 1994 yılında belgelendi.

önemli olaylar

Ağustos darbesinden (1991) sürekli yeni Arbat altında tünel, üç kişiyi öldürdü. trajedinin anısına sonradan bir anma işareti yüklü.

Onuncu Mart 2010 Novy Arbat "Adil Seçimler İçin" mitingi için popüler bir mekan haline geldi. Grubun üyeleri, çeşitli tahminlere, on 20-5000 kişiye çeliğe göre. Sokağın tuhaf tarafında taşınan insanların kalabalıklar, trafik engellenmez.

mimari özellikleri

ensemble kabul sitede Üstü Yıl 1962-1968 yılında Tkhor mimarları, Posokhin Makarevich Mdoyants, Ayrapetov, Popov, fesleğen ve Zaitsev çalıştı. reklam ve iyileştirme elemanlarına uzayın yapısının temel yönelimden - çabalarında, hangi tek kavram alt herkese büyükşehir ortamın yeni bir hacim parçasına, teşekkürler.

noktalı çizgi kuzey (çift) yan beş evlerin dışına gider. Çerçeve paneller, daire sayısı - - Bu yirmi dört katlı, inşaat malzemesi her birinde 176'dan Bu yapılar birbirine gibi ikiz benzerler. Muhteşemdi binalarda yaratıcı aydınların yaşayan temsilcileri ve Sovyet üst düzey yetkili olacağı varsayılmıştır. Binaların ilk iki katında kafe ve mağaza bulunmaktadır. yüksek kuleler arasında iki katlı bina, hangi House of Books ve sinema, "Ekim" de dahil olmak üzere orada inşa edildi. Böyle bir kararın aracılığıyla Novy Arbat daha kontrast oldu. Ancak, herkes bu bir artı olduğunu düşünüyor.

Ve caddenin Yeni Arbat (Moskova) güney (tek) tarafında nedir? Bu site yirmi altı idari binalar tarafından işgal edilir. Onlar sürekli bir düzlem vosmisotmetrovogo stylobata bağlayın. Sahip olduğu iki yer altı ve zemin kat. Onlar ofis binaları ve büyük alışveriş merkezinin lobileri karşılamak için hizmet vermektedir.

Binalar tek yan organizasyonu ve zamanlarının bakım en ileri düzeyde ile karakterizedir. oluşmaz binaların ticari ve idari işlevlerin uygulanmasında Girişim, bölünme gerekli hassasiyetle üretti. Mimarlar binalarda bulunan dükkanlarda mal boşaltma ile sorununa etkili bir çözüm önermiştir. Bu amaç için, yapının tüm uzunluğu tüneli uzunluğu 1 km genişliğinde 9 m dikildi. Girişler are iki şeritli ve biter. Bu, yerel halkın yaşam olağan seyrini ihlal ve alışveriş merkezi personeli için elverişli koşullar yaratır etmez.

Şu anki durum

Şu anda zaman, Yeni Arbat (Moskova) projesi tamamlandı denilen edilemez. Yani, çıkış her iki tarafında bu sokakta, modern karayolu doğrultusunda hiçbir şekilde olan hatta bazen onların arka tarafı, eski bina yapılarının kalır. güney tarafında bir alışveriş merkezinin üstünde yükselen ve kuzeyde 2, 3. ve 4. kuleler arasında uzanır, erken XX yüzyıl - XIX inşa Novy Arbat House. genel topluluk Onların formu rastgele bir karakter var, ama aynı zamanda modern binalarda eksik yaşamış içinde duygusu, sağlarlar. yirminci sonunda - erken yirmi birinci yüzyıl evler №№ 14, 18, 21, 21a, 23, yeniden inşa edildi. Şu anda temsili bir görünüme sahiptir.

Bahçe halkasının alanı Novoarbatsky köprü

caddenin bu bölümünün döşeme işlemi 1957 yılında gerçekleşti, ancak kendine özgü kalite şimdiye kadar. Yeni Arbat Bu alan (yani otoyol inşaatı planlama öncedir), 1920'li yıllardan beri geliştirme sürecinde olduğunu, ana arsa hakkında söylenemez, tek parça tasarımının on yıl kurdu.

One adım

Caddenin bu bölümünde oluşumunun ilk aşaması yıllar 1920-1960 yılında gerçekleşti. Büyük Novinsky şeritte inşa iki ev. Onların şimdiki adresi - ul. Novy Arbat, 23 ve 25.

1930'larda Balneoloji ve fizyoterapi Enstitüsü bir bina vardı. Yeni bir boru hattı inşaatını döşeme sonra kırmızı çizgi açıktır.

1940 yılında, New Arbat ve Smolenskaya Dolgu apartmanın geleceğin köşesinde dikildi. Mimar A. Shchusev - Projenin yazarı. Garden Ring, planlı karayolunun sitenin hoparlörlerin başında kesiştiği iki ev, 1950'li yıllarda ortaya çıktı. 1963 1970'e kadar, ikinci inşaat CMEA binayı devam etti ve daha sonra yaklaşık otuz yıldır, sokakların tanınmış görüntü değişmedi.

ikinci aşamada

Novoarbatsky köprüye Bahçe halka kısmında yeni bir sahnenin oluşturulması 1990'ların sonu olduğu düşünülmektedir. garip tarafı konut kompleksleri "Novy Arbat, 27" ve "Arbat Kulesi" (29 ev) bulunmaktadır. 2006 yılında, Balneoloji Enstitüsü yapısı "Novy Arbat, 32" adı verilen çok fonksiyonlu bir kompleks aldı.

Projenin Değerlendirilmesi

Yeni Arbat oluşturma - yirminci yüzyılın 60 yıl içinde gerçekleştirilen Moskova iç bölgelerinden, içindeki en büyük rekonstrüktif sürecini. Sonuç olarak, karayolu geniş mekansal sistem oluşturulduğu birlikte sermaye yapısını girmiş ve ayrıca dönüşümün temel tonunu belirler kentsel çevre, yeni bir monolitik öğe.

mimari Andrew Ikonnikova, büyük ölçekli Yeni Arbat farklı özgüllük topluluk ve özel bir güç ünlü tarihçi göre. kıyıda onları gelen panoramaları sokaklar bakıldığında Bu özellikler en belirgindir. Taras Shevchenko. Ama sahne, sermayenin güneybatı kesiminde ve dalları boyunca yüksek bir plato düşecek Moskova Nehri, viraj Kırım ve Bersenevskaya kıyıda, yüksek katlı binaların büyük bir duvar gibi Novy Arbat keser. Çünkü bu pürüzsüz sırtın yirminci yüzyılın 50'li yılların yüksek katlı binalar, şehrin mimari siluet özel bir çekicilik vardı sayesinde değerini azaltır. Yeni Sokak, değil yakındaki binalar ile bağlantılı sermaye, tarihi dokusunda kendine yol yapan, bu Moskovalılar sadece sevmediğim neden oldu. Yazar Yu Nagibin bile Novy Arbat karşılaştırıldığında Moskova'nın sahte diş. Aşağılayıcı takma vatandaşların sevme vardı ve popüler hale gelir. 1997 yılında yayınlanan sermayenin Mimari Kılavuzu, izahname tamamlanmasından sonra üç yıl hala Moskova'nın yapısındaki dengesizlik getiriyor belirtiyor. Bitişik setlerle itibaren ve şehir cadde yapı elemanlarının güney batı bölgesinden yabancı cisimlerin bak.

Ama rağmen gerçektir ki süreç içinde oluşturma Yeni Arbat dönüşümünden çok sayıda tarihi bina, bu projenin izin verilen etmek tutmak korumalı parçaları bazı caddeler Moskova, ilk hepsi Arbat.

taşıma

sokak bessvetofornoe boyunca Hareketi, ikili. Farklı segmentleri caddenin karşı tarafında altı alt geçidinin bağlayın. Hiçbir arazi geçişleri. Projenin özgün versiyonunda yaya kitlelerden taşıma akışlarını ayırmak için planlandı, ancak bu fikrin hayata geçirilememiştir.

"Lezzetli" Novy Arbat

Restoranlar bu sokakta bulunan, farklı mutfakları tatmak için bir fırsat sağlamaktadır. "Navruz", "Pekin ördeği", "sic", "Yakitoria" ve "Tropicana" - En ünlü arasında. En uzun geçmişi - "Prag" restoran. O ilk 1872 yılında ziyaretçilere kapılarını açtı.

Novy Arbat dükkanlar

örneğin "Novoarbatsky" olarak Sovyet zamanlarında, süpermarketler, büyük mağazalar ve Kalinin Prospekt üzerinde bulunan diğer perakende satış, sırasında, "Voentorg", "Moskof" ve "Bahar", Moskovalılar ve ziyaretçiler kıt malların harika dünya önünde açıldı.

Hatta (Tver gibi) ana alışveriş caddelerinden itibar etmeden, bugün Novy Arbat çok popüler. Yatırımcılar genellikle rekabet için fırsatı olsun değerli ticari emlak bu sokak sürekli redraws mevcut alışveriş merkezleri sipariş etmek artış kullanılabilir alan ve kalan serbest siteleri planlama için inşa yalnızca merkezleri. En ünlü mağazaları üzerinde sol tarafı arasında Yeni Arbat - "Adamas", "Vahşi Orkide", "Cashmere ve ipek", Naf Naf, "Delta Sport" TD "Novoarbatsky", "Moskof" ve Ecco. Sağ taraftaki tıpkı canlı olarak adlandırılan edilemez. Orada ve kaldırım değil kadar geniş ve kullanılabilir alan ticaret noktası daha az altındadır. Ama House bu tarafında kitabın ünlü sermaye olmasıdır.

Novy Arbat hala anılarında için çok genç olduğu gibi yukarıda belirtilen mağazaların arasında, ilginç bir geçmişi olan hiçbir nesnelerdir. Ama çıkışları eğlenceli sunmak - büyük bir çeşitlilik.

yeniden yönlendirilmesi ve yeniden inşa ek olarak Novy Arbat yeni ve ilginç projelerin Moskova serisinin sakinleri ve misafirler sürpriz planlamaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.