İş Fikirler

Sıfırdan İş planı şekerleme iş. Göz önüne alınması gerekenler?

Şüphesiz herkes kendi işini kurmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Tabii ki, bu girişimin gelecekte kar tamamen bağlıdır yüzünden, yönünü ya da etkinlik alanını belirlemek gerekir. ne olursa olsun sezon, talep ve ekonomik kriz korkmaz çünkü en mantıklı şey, gıda üretimi alanında iş kurmak için. Son yıllarda bir tomurcuklanma girişimci için oldukça topikal fikir beri Örneğin,, şekerleme için bir iş planı oluşturabilirsiniz.

Nerede başlar?

Eğer Gez hareket halinde, sonuç beklentileri kısa düşebilir, çünkü her durumda, dikkatli planlama, acele gerek kalmadan başlar. Yani kendinizi adım adım talimatlar için yapmak, olası riskleri oturup net ve ayrıntılı iş planı şekerleme oluşturmak, projenin aşamalarını tarif sağlamanız gerekir vardır.

iş küçükten başlayıp yavaş yavaş büyür ve genişletmek, böylece başlangıçta küresel değil planlarını yapması gerektiğini dikkate alın. Örneğin, hemen kurumların biçimini seçmeliyim, bu, ancak, mevcut başlangıç sermayesi bağlıdır çay odası, için bir iş planı yazmak için akıllıca orada ürünlerin mini üretim ve satışına olabilir ya bir sokak kiosk olabilir.

piyasa analizi

Yeni kurumsal rekabetçi ve alakalı olmaktır. Bu nedenle, girişimcinin ilk görev - Belirli şehir veya bölge benzer tesisleri işletmektedir onlar talep olarak belirlemek ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için. Başka bir pastane açmaya mantıklı mı ve rakiplerinden farklı olacaktır nasıl? Yani, kendi pazar araştırması yapmak gerekir.

rekabet varsa, bu projeyi terk için bir neden her girişimci güçlü ve zayıf yönleri vardır, çünkü onlar tespit ve geliştirilmesi gerektiğini, değil. Buna ek olarak, fikir üretimi ile ilişkili şekerleme ürünlerinin, oldukça çok - burada olay onun organizatörü hayal tamamen bağımlıdır. Sonuçta, mini pastaneler ile başlayabilir ve bunun hemen ardından bir iş planı şekerleme üretimi yazmak için, ne fark oldukça büyüktür.

Bir konum seçme

şekerleme Tahminen, hizmetler vb okul çocuklarına, öğrenciler, ofis çalışanları ve fayda sağlayacaktır. Yani, mümkün olduğunca çok insan geçecek şekilde bir yer seçmek için bilgedir. seçenekler çoktur: kare merkez caddeler, tren istasyonları, metro istasyonları, alışveriş sent.

Çalışma şekerleme zaten varsa, kapsama ve hatta daha iyisini yapmak için başka şeyler, bu iddia nasıl bakmak gerekir, rekabete dikkat etmek gereklidir. Ve birkaç rakipler ve hepsi uzun olması ve pazarda faaliyet tutarlı, muhtemelen tekrar düşünmelidir ve başka yerlerde iş planı şekerleme fark varsa.

oda

Bölge, üretilen ve ürünleri, yeterli 156 metrekare pazarlanacak bir kafe olarak, kurumun biçimi ve üretim ölçeğine bağlıdır. m. Farklı bitkiler, 30 kare bir alanda üretilen şekerleme ile küçük bir dükkan değilse. m yeterli olacaktır.

Odaya sıhhi-epidemiyolojik hizmet sıkı şartlara koyar unutmayın. Ana noktaları - iletişim mevcut olmasıdır: su, kanalizasyon, elektrik ve havalandırma. Binaların tesisler kolayca antiseptik solüsyonlarla işlenebilir şekilde tasarlanmış olmalıdır, örneğin, bir seramik karo olabilir.

ekipman

örneğin, ürünler diğer sektörlerden tamamen hazır olacak, eğer Ekipmanları pasta, çeşitliliği ve uzmanlık bağlıdır, sadece perakende çıkış raf ve buzdolabı donatmak için yeterlidir. varlık üretim döngüsünü tamamlamak için bekliyorsa, çok daha pahalıya mal alım fırın ekipmanları bakmak gerekir.

Başka bir seçenek var - ürünler üretilir ve farklı perakende satış teslim edilecek bir pastane iş planı, orada şehir merkezinde mülkü aramak gerek olacak ve çok daha ucuz olacaktır kenarında barındırabilir.

ekipmanın maliyeti üreticisine bağlıdır. Avrupa'da üretilmektedir çoğu pahalı, onlar da en yüksek kalitedeki ve dayanıklıdır. Ucuz ekipman Çinli ustaların satın alınabilir, ancak bunun kalitesi hakkında konuşamıyor. En iyi seçenek - Rus üretim, ortalama fiyat ve kalite ekipman.

kayıt sorunları

ya da küçük bir şeker deposu bir kurucu için bağımsız bir girişimci olarak kayıt için yeterli üretir. Bir şirket birkaç kurucuları vardır ya da gelecekte genişletmek ve açık dalları için planlanacaktır, hemen bir limited şirket kayıt edilmelidir.

şirket catering ile ilişkili olacağından, mutlaka sıhhi-epidemiyolojik hizmetinden çalışma izni gerekir. Ama denetim personeli SES alanının anda tam donanımlı ve çalışmaya hazır olması gerekir. Buna ek olarak, yangın muayene izin almanız gerekiyor.

çeşit

Bir iş planı şekerlemenin oluşturulmasını, hiçbir sınır yoktur, çünkü onun çeşitliliğin, aralığı hakkında önceden dikkat çekmek gerekir. Bu şunları içerebilir: Lokmalar, kek, turta, hamburger, ponponlar, şekerleme ve çok daha fazlası. İlk aşamada farklı dolguları ile bünyesinde çörek üretmeye, örneğin, belirli bir şeye uzmanlaşmak mümkündür. Zamanla, aralık tüketici talebine bağlı olarak uzatılabilir.

şekerleme ek olarak, tür kahve, çay, meyve suları, limonata olarak müşterilerin içki sunmak mümkündür. Ayrıca sakız, dondurma, çerez, cips satışını karşıladı. Genel olarak, hedef kitle dahil edilebilir birden şekerleme ürünlerin daha geniş ve daha çeşitli, sınırlı olmamalıdır.

mali planı

Herhangi girişimcinin temel soru: "Ne kadar para yatırım yapmanız gerekiyor ve ne kadar kazanabilirim?" Burada dikkatli bir iş planı şekerleme, fırın veya cafe yapım son ayrıntısına kadar her şeyi hesaplamak gerekir.

Ana maliyetler:

  1. Örgütsel konular ve ruhsat.
  2. Kiralama veya onarım binayı satın.
  3. ekipman ve mobilyaların alımı.
  4. İşe Alım, eğitim ve personel ücret.
  5. Reklam.
  6. hammadde satın alımı.
  7. Diğer giderler.

başlangıç sermayesi miktarı 30 bin ruble başlar - Gerekli yatırım birkaç milyon ulaşabilir beri bu minimumdur. İlk aşamada yeterli kişisel fonlar değilse, tüm kurtarmak için acele gerekmez, finansman ek bir kaynağı bulmak için daha iyidir. bir yatırımcı veya bankadan kredi bulmak için: birkaç seçenek vardır. İlk durumda, girişimci işletmenin karlılığını teyit harcamalar ve gelirler ile net bir iş planı şekerleme gerekecektir. İkinci olarak - mükemmel kredi geçmişi ve mülkiyet kefaletle isteksiz genç işadamları bankaların ödünç çünkü.

işletmenin karlılık öncelikle ürünler için talep üzerine, pek çok faktöre bağlıdır. O düzgün organize eğer hatta küçük pastane, iyi bir konumda bulunan, bir ay birkaç yüz bin ruble üretebilir dikkati çekiyor.

Ayrıca, risk kâr etmek değil ve bunların maliyetleri her zaman var telafi yok olduğunu dikkate almak gerekir. sorunlarla ve hemen ele alınması gereken nedenle, hisse senedi durumda bir stratejik eylem planı olmalıdır.

Yukarıda bir iş planı şekerleme sadece bir örnektir, pratikte onun düzeltme maruz fazla bir keresinde daha ihtiyaç vardır. Açıkça bir hedef belirlemek gerekir ve bunu başaracak yollarını aramaya. Ne olursa olsun bunun nedeni ilk etapta, nasıl hazırlandığını da belgenin çok Elde ve nasıl sipariş faaliyetlerini koordine etmek ve zamanı dağıtmak için, girişimci planlamak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.