Haber ve ToplumKültür

Kaleci - bu ... Slav semboller ve takılar

Atalarımız bütün çevrelerindeki uzay alkollü içkiler ve efsanevi yaratıkların yaşadığı bir inanıyordu. Bu kişiler ve kötülük ve iyiliği arasında yer aldı. İlk kategori Gardiyan'ı ifade eder. Bu oldukça soyut ama çok olumlu bir görüntü.

Tanrıça veya bir denizkızı?

ezelden beri atalarımızın tarafından evrimleşmiş Bereginya Efsaneleri. En Uzmanlara göre, bu isim başlangıçta bütün canlıları korumak olduğunu ana işlevi olan tanrıyı, belirlenmiş. Koruyucu - doğa tüm iyi ve pozitif kuvvetler uygulamasıdır. Tanrıça ormanlar ve bataklık çalılıkları kötü varlıkların entrikalarına gelen yolcuları korumak inanıyordu ve sadece ekilen alanlarda yağmur gönderir.

Kaleci - atalarının gelenek ve doğanın saygılı onur herkes için iyi tanrısı. Ama bu suları kirletmeden ve ormanların tahrip, öfke doğal kaynakların değilse rasyonel kullanımını yol açabilir. Bazı efsanelerde ve masallarında Bereginja göletler yaşayan doğa ruhlardır. Bazen genellikle geceleri bankaya gitmek. Orada ağaç dalları üzerinde sallanan ve uzun saçlarını tararlar.

masalımızda Görüntüler Bereginya-denizkızları

doğurganlık tanrıça olarak Koruyucu - doğal kuvvetler ve dişi bilgelik düzenlemesidir. Atalarımız ilah hep manevi nitelikleri, kalbin saflığı ile ve aklın bir adamı takdir edilir inanıyordu. korkar Bereginya ile toplantının İyi insanlar olmamalıdır. Ama doğayı veya atalarının unutulmuş gelenekleri saygı duymayanlar, tanrıça şiddetle cezalandırılır olabilir.

Çeşitli farklı görüntü Bereginja bazı seçilmiş sembolleri açıklamasında. halk hikayeleri bir dizi su ruhları başvurmak için kullanılan addır. Bu efsanelerde Bereguinias mükemmel kadınlardan oluşan, genç olarak gözlemci görünür. Onlar kıyıda ve eğlenirken üzerinde geceleri gelip. saçlarını kuru ise onlar ölecek olarak Bereguinias, sudan uzak hareket edemez. Güzeller, birbirleri ile oynamak büyülü seslerle şarkı söylemek, çiçek çelenk yapma ve yalnız gezginler kolu.

Bereginya genç erkekler olmak sakının. Kaleci olmasına rağmen - her zaman tartışmalı nazik ve masum ruhu, bu gölün girdabında genç adam sevdim cezbetmek edebilir ve yok etmek - gıdıkladı. Su ruhları pelin otu korkar olduklarını, sadece büyüyü bozmak için onlara atmak inanılmaktadır.

Bazen insanlığa Bereginya ve az zarar suçladı. Atalarımız suyun baraj veya değirmen taşı fabrikaları, yırtılmış balık ağları bakire kadın el sanatları malzemeleri gizlice bozabilir inanıyordu. Elbette bu hileler her eğlenceli, değil kötülük için yapılmıştır.

Kökeni Bereginya

oraya nasıl Bereginja birkaç versiyonu vardır. Bunlardan en romantik göre iyi ruhlar onun evlenmeden önce ölen dost kız, oldu. Bereginya genellikle güzel ama üzgün yüzleri ile tasvir. Bu görüntüler bu varlıklar kızlar, intihar veya istismar reborn ruhlar olduğu inancı nedeni haline gelir.

Başka bir versiyonuna göre, Gardiyan - ruhudur iyi bir kalp ile bilge kadının, büyücüler en güçlü tür.

Kaleci nedir?

Atalarımız Kaleci çok uzun saçları ve parlak yeşil bir renk tonuna sahip olduğuna inanılmaktadır. insanların önünde bir ilah mükemmel yüz özelliklerini ve vücut oranları ile güzel bir yeşil gözlü kadın şeklinde ortaya olduğunu. Bereguinias-denizkızı genellikle çıplak seyahat huzuruna çıktı, ancak bazen atletsiz giymiş olabilir. Saçları sık çiçeklerle süslüdür. Kaleci (doğal güçlerin kişileştirme gibi) zengin insanların kıyafetlerini görüntülenebilir. Bazen kalın ve uzun örgü örgülü tanrıça saç, buğday olgun kulakları renkleri.

ilah sembolleri

Bu Kaleci düşürmek anlamına gelir dikkati çekiyor Slav tanrıların panteon. Atalarımız efsanevi yardımcı ve koruyucu olarak daha çok algılanmaktadır. yaratığın imajı ayrı ayrı tek tek özellikleri ile, oldukça soyut kalır.

Slav sembolü de bulunmaktadır. Kaleci - çok kaderini ve akıbetini simgeleyen rün. Çoğu zaman, işareti daha yüksek bir güç hem adama hayat vermek ve geri alabilirim gerçeğinin bir hatırlatma olarak kabul edilir.

Her bir sihirli sorguç Bereginya vardır. Onlar o uzun saçlarını tarayış. Konunun ruhu sayesinde herhangi bir yerde sel olabilir. Favori ağaç Bereginya kabul huş - Rus topraklarının bir sembolü. folklor sık sık suya yakın büyür ağlayan söğüt dalları sallamanıza, su kızların açıklanmıştır.

Kaleci - halk bebek

ülkenin bazı bölgelerinde de ünlüdür halk bebek Keeper. Biz güçlü bir tılsım, bir çocuğun oyuncak bahsediyoruz. Atalarımız anne ve bilgelerin eşleri bakmakta, bir ev kadını olarak kadınlarını tapıyorlardı. bebek kolektif görüntü dişi doğanın tüm iyi nitelikleri dahil.

Çoğu zaman, bu muska giriş kapısının karşısında yerleştirdi. Temel işlevi kötü niyetli kötü ruhlar ve insanlardan evi korumak amaçlanmıştır. İyi ve uzun zamandır beklenen misafirler Doll Kaleci karşılamak ve evin girişme vardı. Bazı bölgelerde bu muska, tam tersine, kişisel düşünün. Yalnız kalmaktan, çıkıyorum sadece ara sıra meraklı gözlerden ve gizli Bu bebekler teşekkür veya bir şey hakkında sormak.

Diğer tüm Slav muska gibi Bereginya bebek kural ve ritüelleri bir dizi karşılamak için deneyimli kalifiye işçi yapmak gerekiyordu. Bugün bu bilgi sadece birine sahip. Ve yine biz kendi koruyucusu oluşturmak için size genel kuralları anlatmak için hazırdır.

bir tılsımı yapmaya Usta sınıfı

sakin bir halde ve saf düşüncelerle, yalnız başlamalıdır herhangi tılsım üzerinde çalışmak için. Önceden gerekli tüm malzemeleri hazırlayın. Ana kural - Bebek Kaleci iğneyle tek dikiş olmadan yapılmalıdır. iş için size tonda beyaz ve kırmızı iplik doğal kumaş kanatları, sen dantel ve uygun renklerde kurdele kullanabilirsiniz gerekir. Eğer Eğer - Geleceğin bebek ana eleman için biraz kabuğu alır.

karkas imalatı ile başlayın. Onun için, saman veya ağaç kabuğu bez açmak için gereklidir. senin bebeğin tamamen tekstil, viraj, yarıda kavisli kanat ve kullanan ise bir iplik gövdesine başını seçin. temel olarak ayrı tekstil iplik kıvrım-kol ve kafasına bağlı bir kayın ağacı kabuğu rulolar kullanılırken.

Kaleci - Yüzü muska. Ama kafa üretimi için bir beyaz bez kullanmak esastır.

Eğer bebek elbise yapmaya başlamadan önce, onun şeklini önemlidir. Slav geleneklerinde Bereginya mutlaka büyük göğüsleri vardı. Vücudun bu bölümü, aynı kumaş rulo yapılır, konuları sürüklemek.

Bir sonraki adım, - bebek giysi. kumaş parçalarına itibaren bir etek, gömlek ve önlük yapmak zorunda. Bir iğne kullanamazsınız unutmayın, tüm unsurları diş vasıtasıyla sadece güvence altına alınmalıdır. şapka yapmak unutmayın. Evde zenginlik ve refah çekmek için ayrıca tahıl ve madalyonun vücut Bereginja torbaya güvence altına alınabilir.

Modern dünyada Bereginya yer var mı?

Çoğu modern insanlar atalarımızın gelenek bugünün dünyasında umutsuzca modası geçmiş ve alakasız olduğunu düşünün. Birçok bile kelime Keeper anlamını biliyorum ve boşuna değildir. Sonuçta bu tanrı benzer gerçek bir kadın olmak. Biz iyi bir hostes, anne ve eş bahsediyoruz. Yaşamı boyunca, adil seks her kızından büyükanneye, çeşitli roller oynar. Yaşına her birinde yetiştirmek amacı ve karakter yalnızca en iyi niteliklerini göstermesi gerekir. Kadın Kaleci her zaman mutlu ve güçlü ve birleşmiş aile kurmak mümkün olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.