Sanat ve EğlenceLiteratür

Yaratıcılık ve Edward Asadov biyografisi

Eduard Asadov - lirik şair aşk, yaşam, dostluk, sadakat hakkında şiir hatları ile insanları büyüledi. Halen hayranlarından bir yeri vardır. Edward Asadov uzun ölü olan, ama yine de şiirin her sevgilinin ruhunda bir iz bırakır.

şairin ayetlerinde adam okuma hatları ile deneyimlerini yansıması kendisini yeniden keşfediyor görür. makale ile ilgilenen biyografi Asadova Eduarda, şiir kısa bir açıklama ve yazarın derin duygular tanımladı.

yazarın çocukluk

Eduard Asadov aydın bir Ermeni ailesinde doğdu. Sonra kimse 1923 yılında, 7 Eylül gelecekteki ünlü ortaya çıktığı tahmin edemezdi. Esedov veliler öğretmenler idi. Onlar oğlunu yetiştirmek çok zaman ücretli, çevrelerindeki harika dünyasını anlatan, okuma için bir takdir aşılamak. Büyük olasılıkla, bu hayata parlak tutum sonunda yazara bir ünlü getirdi olduğunu.

o sadece altı yaşında iken çocuğun babası ölmüş. Anne Sverdlovsk kentinde babası Ivan geçmek için hiçbir seçeneği yoktu. Edward iyi bir öğrenci oldu teatral daire katıldı.

oğlan ikinci sınıfa gittiğinde, ilk şiirsel hatlar yazılmıştır. Asadov Moskova'da çalışmaya annesini davet etti. Bunlar 1939 yılında sermaye taşındı.

Sovyet Ordusu Günü 23 Şubat'ta Edward halka şiirlerini okudu. Bu onun ilk konuşmaydı. Daha sonra 16 yaşında idi. Ancak, Edward Asadov bu biyografisinde, tabii ki, sona ermedi. Hayatı yeni başladı.

ergenlik yılları

Esedov idi yaratıcı. Bu nedenle, o yapabilirdi çok şüpheliydi. edebi ve tiyatro kurumları: O iki seçenek vardı. Ancak rüya gerçek gelmeyecek. 22 Haziran okul balodan sonra, savaş başladı. Genç adam uzun düşündü ve gönüllü olarak orduya girdi.

Edward sadakatle Moskova ve Leningrad olarak görev yaptı. Zaten 1942 yılında silahın komutan atandı. Ama o şiir yazma, tüm serbest zaman yaratıcılık vererek hiç vazgeçmedi. Savaş hakkında pek çok şiir şiir sayısız koleksiyonları girmiştir.

1942 sonbaharında genç adam, tek beş bitmiş Omsk topçu harç okuluna girdi. Edward inceledikten sonra teğmen terfi etti. 1943 yılında, ilkbaharda, Esedov iletişimin bölünme başkanlığına atandı. Zamanla, o tabur komutan yardımcısı oldu. O hizmetine adadı. Bu nedenle, ve sonra o tabur komutanı oldu.

Sorumlu bir işi sırasında Esedov ağır yaralandı ve o yaşamla ölüm arasında idi. Doktorlar her şekilde kahraman için savaşmış ve bir mucize yaptı. oğlan kurtuldu ama o çıktı olarak, talihsizlik hala onunla yetişti. Biyografi Edward Asadov komplike ve yazar zor yoldan geçtiği için zaman zaman okumak zordur.

Edward Asadov trajedisi

Daha önce belirtildiği gibi, yazar tabur komutanıydı. askerlerin çoğu öldürüldü zaman Esedov onlar mühimmat bir çok sol söyledi. Ertesi kısmen, onlar çok ihtiyaç olduğunu karar verdi. Bu nedenle, iki kere düşünmeden, Edward sürücüsü kalan mühimmat götürüldü.

Ancak, bu yüzden açık kırsal sürüş edildi bu oldu. Onlar düşman fark etti ve ateş açtı. araba bombalama Sonraki yaralama hangi yazar, patladı. Shard kafatasının en yıkıldı. Bu nedenle, hastanede doktorlar hayatıyla yaralanma uyumsuz olduğuna karar verdi. Onun sadece birkaç gün olduğuna inanıyordu. Ancak, bir mucize gerçekleşti. kimin biyografi ilginç ve bu güne kadar bir çok şey var Eduard Asadov, atlattı.

yazar hayat çok daha zorlaşır onsuz görme yetisini kaybetmişti çünkü, hepsi bu değil. O farklı hastanelere gitti, ve uzmanlar her yerde bir ve aynı karar taşınan: vizyon geri alınamaz.

Yazar ellerini indirdi. O yaşamak istemiyordu ve o kurtardı neden anlamadı. Bu renk dünyasına olmadan var imkansız gibiydi. Yine de yazmaya devam etti ve yazma işine ayırmaya karar verdi. tüm gösterim Biyografi Edward Asadov. Bunu okuduktan sonra herkes hayatlarında ve değeri deneyimleri hakkında düşünür.

Biyografi Asadova Eduarda: Aşk hayatım

yazar savaşta yaralandığı zaman, o hastanedeydi. Orada sayısız hayranları tarafından ziyaret edildi. Bunlardan altısı Edward sevilen ve kendilerini elini ve kalbini sundu. Sonunda, yazar dayanamadım. Onun hayat arkadaşı seçti. gençlerin evli ama yakında boşandı. Eşi başka aşık.

Eduard Asadov durdurmak ve 1961 yılında yeniden evlendi vermedi. Onlar onun gelecekteki eşi şiir okuyordu akşamları, birinde bir araya geldi. O iyi yazarın yaratıcılığı ile tanışmış ve onu sever edildi. Yakında onları karı koca haline geldi.

şairin eşi Karina Razumovskaya Moskova konserinde bir oyuncu olarak çalıştı. kocası edebi akşamları vardı, o zaman onlara mevcuttur. O seyirci heyecanla kör yazar ve sevgili gurur kabul ettiğini sevdim.

heyecanlı şair Edward Asadov Biyografisi. Onun insanlar sayesinde daha iyi yazarın eserlerini anlamak ve farklı gözlerle bakmak.

Ve ödülleri Edward Asadov

yazar ulusal literatüre muazzam bir katkıda bulunmuştur. Hükümet yaptığı hizmetler ve Halkları Dostluk E. Asadov al onur alan kararını değerli. İşi sayesinde Esedov ulusötesi kültürel bağlarını güçlendirdi.

Eduard Asadov unsparingly savaştı. Sık sık o Yurtsever Savaşı Sipariş ve Kızıl Yıldız ve layık görüldü hayatlarını, riske, Anavatan sadıktı Leningrad savunması için madalya ve Sivastopol. 1989 yılında, Asadov Sovyetler Birliği'nin başlık Hero verdi. Hala hatırlanacak ve sevilir.

yaratıcı etkinlik savaştan sonra yazar

engin şiirsel miras Edward Asadov geride bıraktı. Biyografi, şair ayetler öfke ve kin olmadan bir tür, temiz bir dünya ortaya koyuyor. hayatı, doğa, savaş ve aşk: O her şeyi hakkında yüksek bir not yazdı.

Onun yaratıcı etkinlik 1946 yılında, başarılı bir şekilde bu makalenin kahramanı devam ettiğini Edebiyat Enstitüsü girdi. Çalışma düz A. sona erdi İki yıl sonra, onun şiirleri dergilerde görünmeye başladı.

İlk koleksiyonu 1951 yılında serbest bırakıldı. Sonra çok popüler oldu. Onun manevi şiir sevilen ve ona farklı bir doğa mektup yazdı okuyucu bir sürü vardı. Bazı insanlar başkalarının tavsiye sordum, şair övdü. yazar zaman almaya mümkün olduğunca her okuyucu çalıştı.

Şimdi Esedov edebi akşamları davet edildi, bu yüzden onun dizeleriyle halkı memnun. o iyi bilinen bir kişilik haline gelmesine karşın, onun karakteri kötü değişmedi. Esedov mütevazı ve nazik bir adamdı.

Eduardo o okuyucuları esinlenerek, yazmak zor değildi. Onların sayesinde yaşadığı için ne biliyordu. Kendisinin emin adımlarla yürüdü hangi hedefi vardı.

şiirlerinde Edward Asadov Hakkında

yazar hakkında sık sık "o bir şair, onlara doğdu olmadı." derler Gerçekten öyle. Esedov o görmüş duymuş veya ne okumuştu hakkında kalpten yazdı. Bu yüzden okuyucular çok düşkün. Harika şair Eduard Asadov. Biyografi şiirleri onun bir erkek olduğunu söyler. Ve bu yazar yaptığı gibi epeyce şairler duygularınızı iletebilirsiniz olduğunu.

Aşk hakkında Esedov birçok şiirlerinde. Onlarda, onun deneyimlerini ve duygularını anlattı. Hemen hemen her okuyucu şiirsel formda onun duygu ve yaşama tutum rapor, hayati hayran. O sadece üzüntü, ama mutlu aşk yazdı. Bu nedenle, Şiirlerini okuyan herkes, onlara çıkmasıdır bulur.

Savaş sırasında, yazar yakında asker görmez bir kız hakkında, zihinsel dünyası, öfke ve üzüntü ile ilgili bir şiir yazdım. şairin biyografisini bilerek, her sözcük yaratıcı sancıları içinde yazılı olduğunu hayal etmek kolaydır. diye sormuştu ayetler ülkesini seviyordu ve bunun için savaşan ve hatta ücretsiz dakika önündeki şiir yazan bir yazar ve bir savaş gazisi olan unutulmaya.

Şiir yazar ve minyatürler

Esedov farklı şiirler oluşturur. O hacmi ve çok kısa şiir minyatür yabancısı oldu. yazılı yılında huzur buldum. o bir hikaye anlatmak istedim ilham günlerde, yazılı Şiirler.

Kafa daha ilginç satırlar geliyordu zaman Minyatür yarattı. unutamayacakları Bu yüzden, o basılı veya anında kısa şiirler yazdı. Bu nedenle, cebinde hep bir defter ve kalem vardı.

Minyatür Esedov kadınlar, doğa, aşk hakkında yazdığı ve hayatın zorlukları hakkında unutma. Bu onlar hakkında, o en yazdım.

Yaşam Edward Asadov bitmiş

Moskova Kuntsevo Mezarlığı , 2004 21 Nisan şair aldı. O ölçüde kalbi sapun Dağı'nda Sivastopol gömüldüğünü arzu. 1944 yılında askeri bir ustalığı yaptığı yoktu.

Edward Asadov ölüm birçok Hayranlara üzücü duygular getirdi. Sonuçta, onun yaratıcı çalışmalarını devam etmeyecektir. O düzenli olarak yeniden okunabilir kitap çok geride bıraktığı, teşekkür ederiz.

Birçok kişi büyük bir şair ve romancı gömmeye geldi. Hatta mezarlık şiirlerini okumak ve onların kendisine ayrılmış. Sonuçta, herkes bildiğini Eduard Asadov - insanlar için iyi bir kalp ve büyük bir aşkla yaratıcı bir kişi.

O, 81 yaşında yaşamış bazen karmaşık, bazen mutlu bir yaşam atlattı. Ölümünden önce, hiçbiri ne pişman olmadığını söyledi. Uzun yıllar boyunca o siyah ile yürüdü , gözleri bağlı bir şey göremiyordu, ama her şeyi hissetti.

Sonuç

Geçenlerde harika bir şair Eduard Asadov kadar dünyada yaşadı. Biyografi, kısaca mümkün değildir söyleyecektir çoğu insan kalbini dokundu. Onlar şair sevilen, ancak ana şey bilmiyordum - o yıllardır kör olmuştu. Önce ondan yaşadı. o hayatın anlamını görünce Biraz sonra, o yaratıcı faaliyetleri devam etti ve hatta kırmızı üniversite diploması başardı.

şair Eduard Asadov sevmiyorum insanlar var. Biyografi sözleri bunlar ilginç olacaktır. Birçok yazar Onlar eserleri dikkate değer olmadığını inanılan şiirler eleştirdiler. Böyle eleştirmenler azdı iyidir.

Biyografi Edward Asadov çok okuyucuları öğretmek. Sonuçta, sorunları ve trajedi rağmen, şair durdurmak ve gelişmeye devam etmedi. Bu herkes için bir derstir. yazar sayesinde kendilerini yeniden düşünmek ve hayatın anlamını anlamak için. Ne olursa olsun, geliştirmek, bilgi. Birgün gelecek ve saat başarılı bir insan olmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.