Sanat ve EğlenceLiteratür

Mikhail Shishkin: biyografi, yorumlar, eleştiriler

Yazar Mikhail Shishkin: kısa biyografi, büyük eserler, eleştirmenler tarafından yaratıcılık ve yazarın yaşam biçimine tutum. Ödüller ve yazar tarafından alınan ödüller. eserinde incelemeleri.

Mikhail Shishkin biyografisi

Mikhail Shishkin ailesi doğumdan önce olmazlar çünkü, yanlış olur aile içinde ortaya çıktığını söylemek için. Gelecekteki yazar Anne - Ukrayna kökenli öğretmen. Okulda asi ruh destekleyen o hikayenin içine girdi, annelik izni ve çocuk doğum ayrıldığını tek çıkış yolu. Ocak 18, 1961 Michael doğdu, ancak bu gerçeği Donanma submariner servis babası ailesine dönmedi.

Genç yaşta Güçlükler

anne çocuğu rahat kaldırdı ve Michael erken işe gitmek zorunda kaldı. Genç Shishkin bir kapıcı ve asfalt finişere olarak çalışması gerekiyordu. Aynı zamanda genç adam üniversiteye gitme hayali terk etmedi. 1982 yılında Mikhail Moskova Devlet Pedagoji Üniversitesi Romano-German bölümünden mezun oldu.

Rise and Fall

tüm devlet politikası ile katılmıyorum o günlerde popüler iş, "aynı yaşta" dergisi ihtiyacı ile ilişkili bulunmuştur. Ama Sovyet gücüne olumsuz tutum onun okul zamanlarında Michael'a kurdu. kişisel fikri 80 yıl içinde bu karşılama değildir. Sonuç olarak, iyi bir gazeteci Shishkin o İngilizce ve Almanca öğretmeni olarak çalıştı okulda, oldu. Kalkış kariyer böyle bir değişikliği denir, bunun yerine zıt edilememiştir.

Eşleri ve çocukları

İlk yazarın eşi - Irina, Rusça. O Mikhail bir oğlu var. İkincisi, Francesca Shtoklin İsviçre'nin bir yerli. Shishkin ile tanıdık zamanda Slavistics yapan. 1995 yılında Michael ve Francesca Konstantin oğlu doğdu. O zamandan beri, İsviçre'de bir yazar ikamet haline geldi. Orada romanlar yazdı kalmaz, aynı zamanda çeviriler, dersler verdi yaptı.

2011 yılında, bir yazar üçüncü kez evlendi. Eşi Michael da çocuk sahibi olan ile Eugenia Frolkova oldu.

en iyi işleri

"Notlar Larionov", "İzmail Taking", "Venüs Saç", "Pismovnik": Şişkin dört roman yazmıştır. Hepsi tanındı ve okurlarına bulundu. romanlara ek olarak, Shishkin hikaye "Kör Müzisyen" ve "Aziz Mark campanile", hem de "Kaligrafinin Ders" ve "kaydedilen dil" dahil olmak üzere birçok kısa hikaye yazdı.

Mikhail Shishkin beş yıl içinde bir roman ortalama yazdı. Dört yıl boyunca "Venüs Saç" roman yazmaya sonra Michael yazılı meşgul değildi. roman "Pismovnik" bir yıl boyunca yazılı ve beş yıllık saç bayan sonra bırakıldı. "

Shishkin çalışmaları: ne bunlar?

Roman "İzmail Taking" idi ve ünlü kale alındı nasıl konuşmalıyız düşünülmektedir. Ama yazar olarak adlandırılan insanları ilgisini geçmişin olaylarını açıklar hiç beklenmedik bir şekilde, askeri-tarihsel eserlerde yapılır değil nasıl.

"Venüs Saç", farklı zamanlarda farklı ülkelerde vuku bulan olayları anlatıyor. Romanda anlatılan kaderin ana bileşeni, sevgidir. O, mutlu ve trajiktir yaşları ve mesafeler olduğunu.

Bu ev sahipleri kaderi uzun on dokuzuncu yüzyılda tartışıldı üzerinde, görünebilir ama olacak hiçbir, romanında eski bir konuda "Günlüğü adlı Larionov" yeni ışığında Shishkin. Ev sahibi kaderi Larionov bu anlatı imkansız ilk hatlarında ilgilenmez böylece tanımladı.

İlk aşk, yazma, gizem, bağlantı süreleri. Bütün bunlar - Yeni Roman Shishkina "Pismovnik".

eleştiri


yaratıcılık Shishkin ve reddetmesi değerlendirmesine şu anda sabitlenmiş değil tüm eleştiri kitap fuarına için ABD'ye gitmek için. O da her zaman onun eylem yazar, hükümet politikası ile anlaşmazlık açıkladı. Ama çocukluktan, o "uğrar" eğer herhangi bir merak mı? Kim olsun veya olmasın siyasi mülahazalarla veya kendine daha fazla dikkat çekmek mümkün arada, şu anda Mikhail Shishkin güdümlü bilebilir? Olayın olduğu ikinci, daha iyi olamazdı söylemeliyim.

biz yazarın yaratıcılık Shishkina, onun belirsiz için eleştirmenler ilişkisi hakkında genel olarak konuşursak. Bazıları okuyucu yazarın eserlerinde bolca tüm gizemleri çözmeye çok uzun sürüyor inanıyoruz, yetenekli derler. Her şey, kitaplar rağmen, ödüller ve aday her türlü pek çok ödül her biri kendi okuyucularına bulmuştur, vasat olamaz.

Mikhail Shishkin: yorumlar

madalyonun iki yüzü olarak - bir sözlü eleştiri, Şişkin çalışmalarına okuyucu geri besleme olarak. Bazıları başkalarının görüşlerini birbirine taban tabana zıt, bunlar hayatımda okuduğum en iyi olduğunu söylüyorlar.

Bazı okuyucular bu kitabı "Pismovnik" korkunç yazma: Zihin okuma huzur bulmak istiyorum, ve hayatı, iniş ve çıkışlarla tüm zorlukların kahramanları ile birlikte katlanmak zorunda kalmıştır. Penetrasyon dayanılmaz monologlar diğer okuyucuların denilen anladım ki bu hikaye - aşk hakkında ve hayatın anlamı. Bu çok yönlü görüş "Pismovnike" çeşitli insanlar arasında ortaya çıkmıştır.

kitap "Notlar Larionov" okuyucu tutku bir fırtına neden olmadı. Bu çalışmanın yazarı, kitap bir dönemin onu uyum içinde anlatı dili olarak, kahramanın çağdaş tarafından yazılmıştır olduğu kabul edilebilir kim bilmiyorsanız.

okuyucular ve roman "İzmail Taking" den aynı taraflı görüşler. Bazıları, diğerleri hesaplarının karıştırma ürünü olarak adlandırdığımız o anavatanlarından uzakta yaşamış yazarını pişmanım. Onlar hayatımda okumak için iyi bir şey olduğunu inananlar vardır.

Ödüller, ödül ve adaylıklar

Eserlerini okuma halk tarafından farkedilmeden gitmedi romancı, - Shishkin Mihail. Tüm romanları herhangi ödül kazandı. 2011 yılında, yazar romanı "Pismovnik" ödülünü "Büyük Kitap" aldı. Aynı yıl Shishkin Mikhail Pavlovich romanı "Venüs Saç" halklarının dünya kültürüne Berlin ev Uluslararası Edebiyat Ödülü verilmiştir. 2010 - Portal "Imhonet" Shishkin "sevdiğiniz yazar" kategorisinde birincilik ödülü verir. Aynı yıl - dergi "Banner" sırası. 2006 yılında, yazar "Büyük Kitap" ödülünü kazanan olur ve 2005 yılında - "Ulusal En Çok Satan" romanı "Venüs Saç" için. ödülü "Rus Booker" - 2000 yılında "İzmail Alınmasına" için. 1999 yılında aynı iş için Shishkin "Küre" alır.

Sonuç

Bu adamın sanat ve yaşam üzerindeki görüşlerin belirsizlik rağmen, diyemeyiz o Mikhail Shishkin - Rus edebiyatında önemli bir rakam. Tabii ki, yurt dışında yaşayan yazar zihninde damgasını ve sunum yaptığı şekilde, ne özellikle roman "İzmail Alınmasına" okuyucularının görüşleri bırakmıştır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, tandem "Mikhail Shishkin - Hükümet politikası eleştiri" - onun hayalleri ve tutkuları dünyasına dalmaya zevkle - yine de iyi bir kitap oluşturmak için yazar engel olmadı ve okuyucu, yani ayrılamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.