Sanat ve EğlenceLiteratür

William Saroyan: biyografi, yaratıcılık ve fotoğrafları

Böyle eğitim, çalışkanlık, incelik olarak nitelikleri ile ayırt edilmiştir. Hepsi uyum doğal yetenek ve ilham ile içiçe, bu yüzden büyük bir yazar ve oyun yazarı haline geldi. William Saroyan ünlendi ve hemen değil tanınan, şöhret ve tanınma yaptığı yol dikenli ve zordu. Yine de, Amerikan "insan ruhlarının mühendisleri" Ermeni çalışmalarında başarılar bekliyor. Yapıtlarında o "Ermeni ve Ermeni" içinde memleketinden tarihinin arasında değişen ve "Wesley Jackson Adventures" in pasifizm ile biten çeşitli konuları ele alındı.

Biyografik bilgi

William Saroyan Fresno (ABD) ait Kaliforniya kentinde 31 Ağustos 1908 tarihinde doğdu. Babası şarap sektöründe yaptığı çağıran bulmuştur göçmen oldu. Ölümünden sonra, ileride yazar bir yetimhanede biraz zaman harcamak zorunda kaldı.

işin başlangıcı

Kariyerinin başında William Saroyan posta taşıdığını kazandı. Doğal olarak, onun yakınlarına hiçbiri ve bir gün oğlan dünyaca ünlü yazar olacağını hayal bile edemediğini ve ismi büyük bir Hemingway, Faulkner ve Caldwell eşit olacaktır.

Özellikle onun eserleri

Saroyan yaratıcı eserler hep böyle iyilik, merhamet, şefkat gibi değerleri yansıtır. Onlar parlak bir geleceği bir inanç ihanet etti. onun arsa merkezinde zengin iç dünyası ve istekleri sıradan insanlardı.

ilk

sözde eserlerin kovanları Saroyan ilk toplama: "Trapezle uçan Cesur genç adam." O 1934 yılında kitabevi raflarında oldu ve okuyucular yazarın yetenek kaydetti olacaktır. "Uçan Trapezle Cesur genç adam" hikayesi dayanılmaz açlık tarafından işkence edildi gencin adandı, o sadece yemek için parası yoktu.

hayatının tamamı dönemde 1500 yılında yaklaşık 12 şiir, 10 şiirin, öykünün yarattığı kimin biyografisi, kesinlikle özel dikkat edilmesi gereken Saroyan, kovanların. Dikkate değer kağıtları yeni bir parça üzerinde çalıştığını doğruladı yazar, ölümünden sonra bulundu olmasıdır. Ama maestro maalesef zaman yoktu bitirmek.

Kariyer yokuş yukarı gider

1940 yılında kimin biyografi William Saroyan, eserleri yapan bir dizi ilginç, o tamamladı çok çalışma içeriyor onun ergenlik yıllarca anlattığı, "Benim isim Aram".

Şöhret yazar bir başka parti romanın yayınlanmasından sonra alınan "İnsan Komedi". Okuyucu 1943 yılında yayınlanan çalışması, övdü. Bu otobiyografik hikayeleri bir dizi içerir. 1944 yılında Silahlı Kuvvetler hizmet döneminde, kalem dahi "Sevgili küçüğüm." Koleksiyonunu bitirir

Bir süre sonra William Saroyan, onun yazarın kitaplarının kapaklarında görülebilir ki fotoğraf, sadece 1946 yılında yayınlanan "Wesley Jackson Maceraları" adlı propaganda roman yazma.

dram

Maestro ünlü ve dramatik kariyer. 1939 yılında William oyun yazdı "Kalbimin dağlarında." Bu yeni bir şekilde ilk ciddi çalışma oldu. Ancak, onun yaratıcılık fanlar hemen tanıdı tarz çalışmaz. İki ana karakter-antagonisti - Hikayenin merkezinde. Tek - hayatında çok gördü deneyimli bir müzisyen. O geçmiş hakkında konuşur ve gelecekte ne olacağını tahmin etmeye çalışmak. İkinci karakter - genç ve kaygısız gençlik. Henüz milli tanıma almamış olmasına rağmen, mutlu.

Kısa bir süre sahne çalışması koymak "Tüm hayatımız boyunca." kahramanlar İçinde fantazmagorik betimlenir. arsa mutluluk nedir üzerine tartışmalara ısıtıyor düzenli tavernada gözler önüne serilir.

Sonra Saroyan, ama zaten bir aşk serüveni türünde başka bir parça geliyor. Bu "Her zaman nazik aşk şarkısı" ürünüdür. kahraman ve kahraman - arsa merkezinde. O - eyaletinden çekici işadamı ve öyle - henüz güzelliği kaybetmek zamanı olmamıştır Kaliforniya'da "kız kurusu".

Duygusal dürtüler ve insanlar genellikle genç yaşta tecrübe tutkuları konu maestro başka çalışmalarında devam edecek - "Güzel İnsanlar" (1941). Ama play "Hadi yaşlı adam" Amerikan Broadway yerleştirilir (1943), uzmanlar theatregoers tarafından eleştiriliyor.

Hatta yaşlılık Uilyam Saroyan (yazar) otobiyografisini yayınlayacak "Ben zaman geçirdi yerler."

Kişisel yaşam

yazar ona Aram adında bir oğul doğurdu Kerol Markus, evliydi. Birkaç yıl sonra aile idil sona erer. bütün nedeni William kumar. Carol boşanmak istediğini ve 1949 yılında Saroyan nihayet eşi ile ilişkilerini kesti.

Maestro onun çocukluğunu geçirdiği ettiği aynı şehirde Mayıs 17, 1981 öldü. ABD Fresno ben bir son dinlenme yazar bulundu. Kalbi görkemli dibinde toprağa verildi için o vasiyet , Ağrı Dağı annesiyle babasının büyüdü Bitlis şehri yakınında.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.