Spor ve FitnessEkipman

Bir kol saati seçmek için: tipleri, incelemeleri ve fiyatları

Spor yapmak için karar verirken, başta fazla kilo almak isteyen birçok yeni oyuncu, deneyimli sporcuların medyadaki tavsiyelerini inceler. Koşu için giysilerin yanı sıra tampon tabanları olan spor ayakkabılarına ek olarak birçok kişi nabız ölçer almayı önerir. Bilek ünitesi sadece kalp ritmini göstermekle kalmaz aynı zamanda sabit yükü kontrol eder ve tüketilen kalorinin sahibi hakkında bilgi verir. Bu yazıda, okuyucu kalp atış hızı monitörü hakkında çok sayıda bilgi alacak, ne olduklarını bulacak, sahiplerin görüşleri ve cihazların güncel fiyatları hakkında bilgi alacaktır.

"Lütfen, bütün listeyi aç!"

Nabız ölçümü prensibi, kimseyi ilgilendirmiyor, ancak işlevselliği gelecekteki sahibi için çok yararlı olacaktır. Sonuçta, kalp atış hızını okumanın temel işlevine ek olarak, kalp atış hızı izleyicisinin gerçekleştirebileceği birçok yararlı şey vardır. Bilek ünitesi, üreticiye ve modifikasyona bağlı olarak aşağıdakileri gerçekleştirebilir:

 1. Kalp atım hızının alt ve üst değerlerinin eşik değerlerini ayarlarken, sahibi, sesli bir sinyalle kurulan sınırların çıkışıyla ilgili olarak uyarı yapmalıdır. Kilo vermek için çok uygundur, zira eğitim kalp ritimleri için belirlenmiş yoğunlukta yapılmalıdır.
 2. Yerleşik adım sayacı kaba arazide koşu yaparken mesafeyi hesaplamanıza izin verir.
 3. Kalorifer sayacı, egzersiz sırasında enerji tüketimine ilişkin istatistikleri tutar.
 4. GPS izci, yeni rotaları yönlendirmenizi veya önceden kurulmuş rotayı izlemenizi sağlar.
 5. Diğer cihazlarla senkronizasyon, bilgi değişimini sağlar. Veriler bir bilgisayarda saklanabilir veya kapsamlı bir muayene için örneğin bir bisiklet bilgisayarından kendi işleyişi için başka bir aygıttan edinilebilir.

Önemli olan alıcıyı memnun etmektir!

Sadece cihazın işlevselliği fiyatı etkiler nitelikte değil. Çok yüklü sensöre bağlıdır, bu sensör kalp atışı hakkındaki bilgileri okur ve onu temel cihaza gönderir. Bu nedenle odakta, nabız monitörleri çalışılırken dikkat edilmesi gereken bir parametredir. Kurulu sensörlerin artı ve eksileri, cihazların kolaylığı göz önünde bulundurularak değerlendirilir; işlevleri tamamen aynıdır: verileri okuyun ve kalp hızı monitörüne gönderin.

 1. Dahili bilezik sensörü en uygun olarak kabul edilir. Saatimi koluma koydum ve eğitimden hoşlandım. Bununla birlikte, bilek kayışının bileğe gevşek oturması nedeniyle ölçüm doğruluğu çok düşük olacaktır.
 2. Göğüste bir naylon çember biçiminde giyilen göğüs sensörü, eğitimin ilk aşamalarında belirli bir rahatsızlık yaratır. Bununla birlikte, bu ölçümlerin doğruluğu çok yüksektir.
 3. Kulak memesi üzerindeki veya parmağındaki sensör tam olarak çağrılamaz, ancak böyle bir önlemin mümkün olduğu durumlarda eğitim oturumları vardır.

Buna ek olarak, sensörler kablolu ve kablosuz ve aynı zamanda dijital veya analog biçimde bilgi aktarımı yapabiliyorlar.

En ucuz segment

İç piyasadaki Çinli cihazlar, her zaman Rus vatandaşları için en uygun fiyatlı olarak görülüyor. Ve satıcıdan alınan bir kalite belgesinin mevcudiyeti, kalitesiyle hiçbir problemin olmaması gerektiğini açıkça kanıtlamaktadır. Buna bir örnek, sadece pahalı cihazlarda bulunan mükemmel bir fonksiyonelliğe sahip kol saati "Sportmaster" dir:

 • adım sayar,
 • Kalori sayacı,
 • GPS izci
 • Ekran aydınlatması,
 • Ses göstergesi.

Sahiplerin sayısız incelemesine bakarsak, Çinli cihazın en büyük dezavantajı, kalp atışlarının ölçülmesinin doğruluğu, çünkü bilekten çıkarılması. Sorun, kayış sıkılarak çözülebilir, bu sadece bilekte hissizleşmeye neden olabilir.

Darphane sayaçları

Çoğu yeni başlayanlar için öncelik, kalp atış hızı izleyicisinin fiyatıdır. Sonuçta, talep edilmeyecek bir fonksiyonel için fazladan para ödemenin anlamı yok. Bu nedenle, pazar, en basit ve uygun fiyatlı cihaza (3000 ruble'ye kadar) ihtiyaç duyan müşteriler için özel bir fiyat alanına sahiptir. Ve eğer okuyucu bu cihazın kalitesinin düşük olacağını düşünürse, o zaman büyük bir yanılgıya düşülür. Sonuçta, kalp atış hızı denetleyicileri, titiz testlerden geçerek uluslararası bir kalite belgesine sahip olan tıbbi ölçüm araçlarına atıfta bulunur.

Bu nişte pek çok seçenek yok, ancak çeşitler doğru seçim yapmak için yeterlidir. Bilek nabız ölçeri iyi bir işlevselliğe sahip olmasını beklemeyin. Fiyat kategorisi, alıcının önce hesaplaması gereken olağan ölçümü varsayar.

Ucuz bir segmentteki profesyonellerin önerileri

En basit cihaz kalp atış hızını okumalı ve bilgileri sahibine sunabilmelidir. Kalp atış hızı denetleyicisinin sahip olduğu diğer tüm işlevler, üreticiden hoş bir hediye olarak kabul edilebilir.

 1. Tayvanlı üretici Sigma PC 3.11'den gelen bir kalp atışı ile bir kol saati hakkında yeni başlayanlar biliyor. Durumda olabilecek tüm renk renklerinde modeller herhangi bir spor dükkânında mevcuttur. Nabız ölçümü, saat, kronometre ve 30 metre dalış kabiliyeti - yeni başlayanlar için gerekli tüm işlevsellik.
 2. Almanlar daima ölçme araçlarının üretiminde titizlik içindeydiler, bu nedenle Beurer PM15'in bir istisna değildi. Nabız ölçümü, saat ve su direnci temel özellikler olarak kabul edilir. Fakat keyifli bir ikramiye, "eğitim bölgesi" nden çıkarken sesli bir alarm ile kalp frekansının üst ve alt değerlerini ayarlamaktır.
 3. Alman bilek tuttuğu Sanitas SPM10, rakiplerinin aksine, parmağınızdan sensöre dokunan verileri okuyor. Verilerin doğruluğunda sorunlar olabileceği açıktır ancak göğüs kemerinin olmaması aygıta rahatlık katar.

Tüketici sınıfı

3000 ila 6000 ruble arasındaki kalp atış hızı ölçüm cihazlarının kategorisi, alıcıyı görünümü ile çekmek için tasarlanmış cihazları içerir. Aslında, basit bir işlevselliğe sahip güzel kalp atış sayaçlarının bulunduğu bir niş. Potansiyel bir alıcı, bu kategoride bir pedometre ve kalp atış hızı izleyici ile bir kol saatiyle de buluşabilir.

 1. Efsanevi kalp atış hızı izleyici Sigma PC 22.13, genç modelden farklı olarak herhangi bir ek işlevsellik içermiyor, ancak çok daha cazip görünüyor.
 2. Alman Beurer cihazları (PM18, PM25 ve PM26) daha cazip görünüyordu ve fonksiyonları bir kalori sayacı ve bir eğitim takvimi ile dolduruldu.
 3. Bu kategori ayrıca FT1-FT4 modelleri tarafından temsil edilen efsanevi Fin markası Polar'ı ve bunların çeşitli tadilatlarını içerir. Nabız ölçer çok şık görünüyor, ancak fonksiyonel her zamanki gibidir: nabız ölçümü, kalorifer sayacı ve bir kronometre ile bir saat.
 4. LifeTrak C300, normal darbe ölçüm işlevlerine ek olarak dahili bir pedometreye sahiptir. Nabız ölçer, bilgileri Apple cihazlarıyla senkronize edebilir ve aktarabilir.

Gerçek spor guruları için iş sınıfı

6000 ruble'nin üzerindeki tüm cihazlar çok fonksiyonlu cihazlar olarak kabul edilir ve fiyatları doğrudan sağlanan bilgilere değil, marka, imalat malzemesi ve görünümüne bağlıdır. Alıcı kendisi seçmesi gerektiğine karar verir: titanyum kılıfı göğüs sensörü olmayan bir bileksiz kalp atış hızı denetleyicisi veya dahili bir termometre ve bir barometre bulunan bir cihazdaki bir navigasyon sistemi.

Bu segmentteki üç ciddi oyuncu bu pazarı paylaşıyor: Polar, Garmin ve Mio Alpha. Ve ilk marka sahibinin iş stiline odaklanıyor ve ikinci oyuncu spor ve açık hava etkinlikleri için bir cihaz olarak konumlandırılıyor. Mio Alpha bir gençlik stiline sahiptir ve bu üreticinin araçları yaratıcı kişiliklerden daha popülerdir. Yakın geçmişte, iş cihazları piyasası kalp atış hızını ölçebilen ve iOS cihazlarına aktarabilen Apple Watch ile doldurulmuştur. Sahiplerin geribildirimlerine bakarsak, bu sıradan bir algılayıcı, ancak üreticinin yeteneklerini kullanmaya ne kadar ileri gideceği henüz bilinmiyor.

Sonuç olarak

Aslında bir kalp atış hızı monitörü seçmek o kadar zor değildir. Önemli olan - amacını belirlemek için satın almadan önce. Hangi fonksiyonların talep edileceğini öğrendikten sonra, finansmanı hesapladıktan sonra, satın alabilmek için mağazaya güvenle gidebilirsiniz. Çoğu sporcu darbeyi görecek kadar. Haltercilerin sesli bildirimle kalp atış hızı eşikleri ayarlamaları engellenecektir. Ancak koşucular kaba arazide, şehirden uzakta, kalp frekanslı monitör ile çok kullanışlı bir pedometre kullanıyorlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.