Sanat ve EğlenceLiteratür

Özet "Minör" D.I.Fonvizin

komedi "Minör" Özeti yalnızca hikayesi iletmek, ama açıkça her karakter oyunlarını karakterize benzersiz değil diyalog olabilir. komedi oyunculuk kişilerin Bütün isimler "konuşma" - onlar karakterlerin ana özellikleri girilir.

Özet. Cahil. ilk hareket.

Sn Starodum Sibirya'da işlerini halletmeye gitti ve birkaç yıl duymak değil. Aile Prost, öldü sanarak evinde, yeğenini ve onun uzak kuzeni Sophia sürer.

Sofya Starodum birçok domuzdan almalısınız emlak, kardeşi Prostakova Taras Skotinin, hayvanların büyük bir aşığı evlenmeye karar verir bilerek.

ilk hareket Prost öfkeyle o oğlunu Mitrofanushka diktim bahçesinde Trishka çok dar ceket, haşlama olduğu bir sahneyle açılır. kocası Prostakova sarkık, kendisi için Karısından hakaretler bir baraj alınan notlar oturur nasıl ceket sorusunu girdi. Sadece Skotinin dikili o takımı notları ortaya çıktı "hoş." elinde harfi ile Sofya'yı Dahil. Prost-Skotinin hiçbiri okuyamaz: bütün aile mektup garip haber korkuyor. mektup konuk PRAVDIN girilen okur. Metnin itibaren açıktır Starodum sadece ölü değil, aynı zamanda zengin değil.

Prost, Sofya Starodum gelen devralır zenginliği kaybetme korkusuyla, Skotinin ile düğün önlemek ve oğlu Mitrofanushka için kız vermeye karar verir.

Özet. Cahil. İkinci işlem.

PRAVDIN askeri bir birimin köyün içinden geçen kafalardan arkadaşı Milo ile tanışır "cahil belirlemek" atanmış. Milo yakınları uzakta onun şehirden aldı şikayet, kız diye ekledi. Sophia görünür: Bu ona Milo anlatan hakkındadır.

Sophia aşığı o cahil Mitrofanushka gücünü evlenmek istiyor ve aynı zamanda kıskanç gelecekteki kocasının "haysiyet" kavramını dispels şikayet ediyor.

Skotinin geçen konuşmayı duyar ve amcasının darbeler hemşire vücudunu kaplayan Mitrofanushka, üzerinde yumruklarıyla acele - Eremeevna ayırdı.

annelerinin amcası şikayet Mitrofanushka. Yani başa ve Skotinin Mitrofanushka evlenmek vaat ediyor.

Özet. Cahil. Üçüncü hareket ederler.

Pravdina görmedim dışındaki kişiler tarafından, Starodum geliyor. O başarılı bir kariyer ve kraliyet mahkemesinin çekilme ve evde yaşamayı kararıyla Onun misafiri bahsediyor: onun ikiyüzlülük ve adaletsizlik kralın maiyeti kızdırdı.

Sofya dahil. Staro gittikleri yarın anlatmaya çalışır, ancak mücadelenin gürültüyle kesiliyor: Prost Skotinin ile mücadele. Mevcut ayrı erkek ve kız kardeşle çekin ve yarın layık kişiye onunla evlenmek, Sophia uzakta alır Staro açıkladı. kızın yüzünde ortaya çıkan farkeden depresyon, amca ona seçenek sunmak için vaat ve herhangi damat almaya taahhüt eder. Sophia ve Milon rahatlama iç geçiriyorum. Prost onurunu Mitrofanushka övmeye başlar.

Özet. Cahil. Dördüncü eylem.

Staro Milo seçilmiş kişi, uzaklaşıyor Sophia bir eş olduğunu keşfeder. Yol boyunca, o toplam cehalet Mitrofanushka ve hocası Vralmana ikna olduğunu.

"Minör" hikaye özeti. Beşinci eylem.

İnsanlar Prostakova Sophia kaçırmaya çalışıyor, ama Milo tarafından kaydedilir. PRAVDIN gayrimenkul Prost devlet gözaltına almaya yetkili olduğunu açıkladı. Öğretmenler Mitrofan maaş gerektirir. PRAVDIN Mitrofan askerlere vermeye karar verir. Oğul terbiyesizce annesine koştu iter ve Skotinin sessizce bırakır.

Adalet zafer vardır!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.