OtomobilArabalar

Krank mili yağ contası VAZ-2109, aşağıdakilerle değiştirilmesi: kullanım yöntemleri. VAZ-2109: kendi elleriyle krank mili yağ keçesi Değiştirme

Her iki tarafla da motor krank mili üzerinde özel mühürler set - mühürler. Onlar operasyon sırasında akmasına izin vermez, motorun içindeki yağı içermesi için tasarlanmıştır. Başka bir mekanizma gibi, onlar sonunda yıpranacaktır ve değiştirilmelidir.

Krank mili yağ keçesi aşınma izleri

aşınmış parçaları çatlaklar üzerinde zor hale gelir. Ürün başlık altında püskürtme, motor yağı kendisi geçmesine başlar.

Önce arızalı bezlerinin belirlemek gerekir:

 • Ön sızdırmazlık krank aşınma durumunda, yağlama izleri ile doğrudan salmastra kutusu ve yağ pompasının kapağın alt paletin ön yüzünde olacaktır;
 • geri yıpranmış ise, yağ dişli kutusunun üzerindedir.

Aşınma elemanının nedenleri

Aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşur:

 • uzun süreli çalışma sırasında, normal aşınma ve yıpranma;
 • bezinin Yanlış montaj;
 • krank karterinde basınç;
 • Krank mili açıklık.

Daha önce yanlış monte conta uzun sürecek ve yakında başarısız olur. Sonuç olarak, tıkanma meydana karter havalandırma sistemi veya havalandırma hortumları açın. Bu Karterde aşırı yağ basıncı, onun çözgü ve bezi iter kuvveti ile sonuçlanır. Bu nedenle, daha hızlı aşınır ve gres verir. Aynı semptomlar elemanı iter krank milinin, artan geri tepme ile meydana gelir. Bu ana yatak yarım halkaların aşınma ve yıpranmaya neden olur. Onların normal çalışma boşluk krank mili ortadan kaldırır de öyleler. bozulma anda Semirings mili hangi yarım halka kartere düşer, bir taraftan diğer tarafa gitmeye başlar. Krank mili kendisi ana yatakları ve bağlantı çubuğu kapağı öğütmek için başlar.

Geç yedek elemanın durumda yarım halkalar onun koltuğuna kurulamıyor. Bu bir bütün olarak silindir bloğu yerine sürücü tehdit edecektir. Her zaman motorun doğru çalıştığını kontrol, zihin Tüm bu nedenlerle de karşılanır ve bir sorun algıladığında mutlaka bunu ortadan kaldırmak gerekir. Bunun yerine yeni yağ keçesi çok az zaman görev yapacak ve tekrar değiştirmek zorunda kalacaktır. Yağ açlık motorun sebebiyet vermemek amacıyla, (araba VAZ yanı 2109 tarihinde) krank mili yağ keçesi değiştirme zamanının olmalıdır. Aşağıda bunu nasıl bakmak.

ellerinizle ön krank mili yağ keçesi değiştirilmesi: nasıl

operasyon asistanı ile yapılmalıdır. Bu çalışma, araba VAZ 2109, uzun bir süreci üzerinde yedek krank mili yağ keçesi olarak ve salmastra kutusu değişikliklerin ne tür bağlıdır: Ön veya arka. İlk, o zaman değil arka elemanın doğru değildir çok zor operasyon, bu. Ulaşmak için, sen şanzıman, debriyaj kaldırmak volan gevşetmek gerekir ve sonra biz söküp kurulum geçin.

değiştirilmesi krank mili yağ contası 2109 (yöntem 2):

 • Yağ pompası takımının çıkartılmadan yerine;
 • düzeneğinden pompa yerine.

İlk yöntem daha hızlıdır. Ama bazen biz sınırlı bir alanda çalışmak zorunda. sürücüler ve mekaniği çoğunlukla bu yöntemi kullanılmıştır rağmen. Sen kaputun adına ve çukurda çalışabilirler.

Krank mili yağ keçesi değiştirme 2109: adım kılavuz

İlk olarak, araç el freninin üzerine monte edilmiştir. Germe askısına tespit somununu zayıflatılmış üreteci ve çıkarılır alternatör tahrik kayışı. asistan aramak için aşağıdaki, o beşinci viteste açık ve krank milinin dönmesini önlemek için fren pedalına basılı tutarak. Bir makaranın sabitlenmesi bir cıvata yardımcı komponentlerin tahrik sökün olmayacaktır. kolaylık sağlamak için, ön sağ tekerleği ve kasnak cıvatasını sökün için uzun dokunun anahtarı kaldırabilirsiniz.

Sırada Ne Var? eleman çıkarma, zincir dişlisi zamanlama almak için gereklidir. Bu demonte plastik koruyucu kapak için araç bir tekerleği asılı veya topuk üçüncü iletim aktive. Saat yönünde sergilenen iki etiket döndürme: Bir eksantrik mili ile krank mili bir makara üzerinde.

Daha sonra triger kayışı kaldırabilirsiniz. kanca ve dişli çıkarmak için düz bir tornavida kullanarak krank mili kasnağı, ve daha fazla dübel ve flanş. Şimdi, tornavida eski paketleme kazmak. Ve en dıştaki döngü arkasında kanca var. Bu krank mili flanşı üzerinde çizik bırakmayacak şekilde dikkatli yapılmalıdır.

düzgün bir şekilde takıldığında Bu deformasyonlar bile hızlı, yeni contalar yıpranacaktır. bu, kelepçe pense vida vidalı ve conta ile birlikte çeker: Bazı çıkarmak için akıllı bir şekilde kullanılır. yağ keçesi montaj işleri (iç) yüzeyi önce motor yağı ile yağlanır. Bundan başka koltuk monte edilir. Yeni bir yağ sızdırmazlık elemanı Kuvvet hafifçe çekiçle vurma, mandrel veya bar ile işlenen bu gerekir.

Konut elemente zarar vermemek için önemlidir. Yeni bir mühür durdurmak ve bir açıyla koltuğuna onun standını temizlemek için basılması gerekir.

ikinci yöntem,

Krank mili yağ contası 2109 ikinci yöntemin değiştirilmesi kaldırılmasını içerir yağ pompası , bir bütün olarak. Bu durumda mühür değiştirin, bu çok uygundur, ancak daha fazla zaman harcamak zorunda kalacak. Yukarıdaki tüm tamamlandıktan sonra doğrudan pompa kapağının altında, 3 motor alt cıvata döndürülmüştür. Daha sonra, sabitleme elemanları kapağın üzerinden döndürülebilir. Yağ pompası dikkatli bir şekilde çıkarılır. yüzey yağlı olduğunu ve her şeyi kaldırma ters sırada yer almaktadır, eski çıkarın ve yeni bir keçe sürücü. Zorluk yerine yağ pompasını ayarlayarak yatıyor.

Düzgün, eleman doğru işini yapıyor ve vermiyorum merkezli gerekmektedir. Görüldüğü üzere, kendi elleriyle yapılan krank mili yağ keçesi, yerine bir araba VAZ 2109 yılında - bu oldukça anlaşılabilir değil çok zor bir iştir. Eğer norm yukarıdaki milin eksenel ücretsiz dinleme tespit edersek, o üvey halkaların bozulma belirtisi olabilir. Onlar herhangi komplikasyonları önlemek için derhal değiştirilmelidir.

Yarım halkaları değiştirmek

Sen bezi, yarım halkalar, gömlekleri krank VAZ 2109 Değiştirilmesi kaldırmak gerekmez (krank mili sensörü, bir kez de, aynı zamanda kaldırmalısınız unutmayın) elementlerin yerini bulmakla başlar. Bu parçalar krank yatağının bir orta (üçüncü) bir tarafında yer alır. Ortalama krank mili rulman kısmında sermet semicircle sarı ayarlayın. Çelik-alüminyum - Öte yandan. elementler sıkı olmalı ve onların yuvalarının aşınma ve yıpranma bağlı üç boyutta gelir:

 • standardı;
 • İlk onarım;
 • İkinci onarım.

Sırada Ne Var?

Aşağı bükülmüş, araç motorundan yağı boşaltırken Ön ve tepsiyi çıkarın. Daha sonra ortalama krank mili yatak kapağını tespit iki cıvata vida açılmış. Bu duyargaları ile kaldırılır yatak ve yarım daire arasındaki açıklığı ölçer ölçer. Kendisine 2.31 mm'lik standart parametresini eklemeniz gerekir.

Sonuç olarak, yeni yarı-halkanın arzu edilen bir boyutudur. Bundan sonra, yer değiştirmesiyle eski yarım halkalar yuvalarında ayarlayın. Yeni bir unsur gevşek geldi önemlidir. Bu çalışmadan sonra çıkarılan tüm parçaların geri ayarlanır.

sonuç

Bu yüzden bir yedek krank mili yağ keçesi (özellikle 2109) üretmek için yolunu bulmuştur. sürücü, sızdırmazlık elemanlarının durumunu izlemek olumsuz sonuçlar idi daha istismara serbest eksenel inme krank kontrol etmek için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.