TeknolojininElektronik

Kapsül kahve: genel bakış, özellikler ve yorumlar

Kapsül kahve makineleri, gözden hızla hayatımıza boğuldu, bu makalede verilmiştir. Olabildiğince hızlı büyüyen ve aromalı içecek taraftarlar arasında onların popülerlik. "Biz ev için kapsüler kahve makineleri gerekiyor mu ve bir şirket-üreticiler seçmek en iyisidir": Bu cihazların satışları hızla büyüyor ve bu nedenle kullanıcıların ciddi bir tartışma tutuşturmak

hikayesi

Mucit kapsül kahve Eric Favre olduğunu. Yeni cihaz 1978 yılında onun tarafından patenti alınmıştır. Yakında kahveye yönelik alışılmadık makineleri bazı şirketler tarafından üretilen başlandı. Ancak, bunların özellikleri en iyi şekilde bu tür cihazların ilk modelleri ideal olmaktan uzaktı.

Onun popülaritesi kapsül kahve sadece geçen yüzyılın seksenli yılların sonlarında satın aldı. Aynı zamanda, bu cihazların bazı modeller serisi üretiminde ortaya çıktı.

Rus pazarında yayılması

Ülkemizde kahveye yönelik alışılmadık bir cihaz nispeten yeni. Ancak, alıcılar hızla kullanılabilirlik anlayacaklardır. Ve bugüne kadar, tüketici kahve makineleri, kapsül tipi yardımı geniş bir yelpazede için nispeten hesaplı birçok Ruslar mükemmel aromalı içecek hazırlamak. Böyle bir cihaz eşsiz kahve hazırlayabilir ve saniyeler içinde yapar.

Günümüzde tüketici pazarı tanınmış üreticilerinden onlarca bu cihazları satın alabilirsiniz. Bunlar onlar için önemli kokulu içki pişirmek için sadece araçlar üretmek endişeleri, ama kahve kapsülleri içermektedir.

Böyle ekipmanın üreticileri burada bitmiyor dikkati çekiyor. süreç teknolojisi sürekli geliştirerek, kahve makinesi üretti nedeni budur. Sonuç olarak, müşteriler önerisini tekniğini kullanmak mutluyuz.

aromalı içecek hazırlanması

Nasıl kapsül kahve makinesi yapar? kullanım kılavuzuna üzerindeki kokulu içecek yapma işlemidir özel kapsüller kullanılmadan imkansız olduğunu gösterir. Doğal bir kahve olan bu küçük paket. Bu diğer bileşenler kendi bileşiminde içermektedir. Bunların her birinin hacmi bir kişi için pişirme porsiyon için yeterli olacak şekilde Kapsüller paketlenmiştir.

öğütülmüş tahıl ile paketleme makinesine yerleştirilir ve özel bir cihaz ile delinir. Bu şekilde elde edilen delikli sıcak su geçtikten sonra, 1519 bar aralığında olan basınçtır. Bu süre, ve çekilmiş kahve de. Ayrıca, sürecin süresi sadece birkaç saniyedir. Demleme ve kullanıcı yorumlarının kolaylık ek olarak o çıkarmış işten sonra kahve makinesi yıkamak gerekli olmadığını söylüyorlar. cihaz temiz için kullanılmış bir ambalaj kaldırmak için yeterlidir.

Kahve için Avantajları birimleri

Onları üreten şirketlerin sitelerinde yer alan bir yorum olan tüm kapsül kahve makinesi, kullanıcıların çok hızlı ve herhangi bir ekstra çaba olmadan bir aromalı içecek hazırlamak için izin cihazları kullanımı kolaydır. tüketici pazarında mevcut modellerin bir dizi ana avantajlara ek olarak aslında o isnat edilebilir:
- Herhangi bir özel beceri gerektirmez içeceğin bir kokulu, lezzetli ve kaliteli hazırlamak;
- kolayca lattes ve cappuccino, mokachino ve diğerleri gibi böyle bir kompleks içecekler elde etmek olanağı vardır;
- Birim klasik kahve makineleri çok daha sessiz;
- Böyle cihazlar geniş bir müşteri yelpazesi için geçerli makul bir fiyat var.

Dezavantajları kapsül makineleri

Tüketici yorumları da kokulu içecek özel paketlerin demlenmesi için cihazın olumsuz tarafı bazı işaret ediyorlar. Bunlardan en önemlisi kahve sınırlı seçimidir. Yani, klasik enstrümanın cephaneliğinde bulunan bir kişi çeşitli içecekler demlemek yeteneğine sahiptir. Bu yöntem, hem de, pişirme kale değişir kahve. Bütün bu bir kapsül makinesinde varlığında yapılabilir. Tabii ki, üreticilerin tek farklı türleri bu tür cihazlar için kahve paketleri hizmet üretirler. Fakat buna rağmen, onların aralığı hala sınırlıdır. Bu kullanıcı üretici tarafından kastedilenlerin sadece hazırlayabilirsiniz gerçeğine yol açar.

kapsül kahve makinesinin bir diğer olumsuz yönü, sarf yüksek maliyetidir. Bu anlamlı içecek bir fincan fiyatı artar.

Varolan kapsül kahve zayıflıkları rağmen alıcılar bu birimleri seçin. Üye garantili tat sevdikleri içecek tercih ederim. Ama bu kolay kullanımlı cihazı satın almadan önce pazar kapsül kahve makinelerinde önerdiği daha yakından göz değer. temel ihtiyaçlar tür sistemlerin Bakış nedeniyle geniş bir ürün yelpazesine ve operasyonun çeşitli ilkelerine çalışma.

Nespresso

fotokopi üreticisinin adı altında - İsviçre firması Nestle Nespresso SA Ve dünya "Xerox" gibi bir ev kelime haline gelmiştir baştan Adından tarafından geliştirilen kokulu içecek yapmak için makinelerin Bu sistemler. türün atası - Bu bize o Nespresso kapsül kahve makinesi söylemek için izin verir. Bu tür sistemlerin imalatı 1986 yılında başlatıldı.

Bugüne kadar, Nespresso kahve makinesi, bir kapsül kafein içerir üçü kahve on yedi çeşit hazırlamak için izin verir. bu makine üreticisi sunulan paketlerin farklı türde Böyle bir sayı. 17 farklı tatlar! Kahve için kayıt Bu tür. Bu cihaz için sunulan kahvenin tüm seçenekleri, klasik espresso olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bir kapsül - aromalı içeceğin 30 ml üretilen olan öğütülmüş fasulye 7 gram.

Bir kapsül kahve makinesi "Nespresso" Piyasada Sunulan iki firmalarından biri tarafından serbest bırakılabilir. Bu Krups ve DeLonghi. Bu birimlerin bir ürün yelpazesine bir ya da diğer şirketin bu kadar oldukça etkileyici. Bu cihazların hepsi mükemmel imal kalitesine ve çekici bir tasarıma sahiptir. Bunlar 19 bar işletme basıncı yeteneğine sahiptir ve değer 5.000-45.000 ruble aralığında yerleştirilmiştir.

Muhafazakarlar tarafından Nespresso kapsül kahve makinesi sarf yüksek fiyat vardır. Yani, zemin ile orijinal tek pakette onunda kokulu taneleri 250-400 ruble ödemeniz gerekir. Ayrıca bu kapsüller her yerde olamaz satın. onlar sadece orijinal bölümlerinde, bir kural olarak, sunulmaktadır.

Zayıf Yönler sıcak çikolata ve çay lezzetleri doğrultusunda kahve makineleri eksikliği vardır. Buna ek olarak, sütlü kahve fanları Cappuccino ile donatılmış pahalı cihaz satın almak için zorlanacak.

Gremesso

Bu kahve hazırlama sistemi de İsviçre'de yarattı. Partinin kurucusu şirketi Delica oldu. "Trendsetter" çok farklı değil bu sistemi sunuyor tatlar sayısı. Bu onbeş eşittir. Aralarında - çay dört çeşit. kahve içecek üreticisi bir Ristretto ve espresso, macchiato ve Lungo sunmaktadır.

Kahve Gremesso sistemi için her bir kapsül, aromatik sıkıştırılmış toprak fasulye yedi gram içerir. Ambalaj mahfaza gıdada polimerden yapılmaktadır.

marka adı altında kahve makineleri açıklanan veriler, isim olan sistemin adıma benziyor. Ancak, oldukça sorunlu yerel mağazaların raflarında onları bulmak için. Bu durum mutlu müşteriler değildir. Gremesso sıkı kalite kontrol ve kahve plantasyonları büyümesi sırasında başlar ve içeceklerin hazırlanması ile sona erer detay ayıklanmış üretim, gereken tek sistem olması.

Marka Gremesso altında satılan Çalışma basıncı birimler, 19 bar'a kadar büyüyor. Böylece müşteriler makinenin elektrik ve yıldırım operasyon düşük yakıt tüketimi ile karşılanır. ısıtıldığında birim sadece 15 saniye harcıyor. Nihai içeceğin Sunulması başka bir yarım bir dakika sürer.

Mutlu müşteriler ve kahve makineleri gibi çekici bir tasarım. Birçok tüketici bir arabaya eşit görünüşte olmadığını not edin. Bu gerçek tanınan ve yarışma Red Dot Tasarım Ödülü, endüstriyel tasarım alanında en prestijli yarışması hakimlerine oluşan bir kurul. Bu Gremesso kahve makinesi ödülünü "En iyi."

Bu birimlerin fiyatları 5000-20000 ruble içindedir. 25 ruble - Bir içecek hazırlanması için sarf maliyeti.

dolce Gusto

İlk defa bu kapsül sistemi Fransa'da üretmeye başladı. Bu Nestle Dolce Gusto, RPC uzmanları tarafından tasarlanmıştır. Aslında bu sistem bir öncekine benzer, ancak alıcılar yarışmacı için daha uygun.
Onlar için tüm birimler ve sarf marka adı "Krups" altında üretilmektedir.

Bu markanın Kapsül kahve makinesi onun İsviçreli rakibi daha ucuzdur. Buna ek olarak, onun tatlar doğrultusunda yirmi farklı seçenekler vardır. Aralarında - sütle - on klasik siyah kahve çeşitleri yanı sıra altı. sadece bir kaç saniye baharat içeren bir süt, çay latte şeklinde bir çikolata içecek tercihlerini 3 ya da 1 hazırlamak için Bundan başka, kapsül kahve Dolce Gusto sağlar. Onlar böyle bir cihaz için hazırlanan ürünün, bir bardak nispeten uygun fiyatlarla vardır. Böylece, on altı adet kapsül kümesi için sadece 300 ruble ödemeniz gerekir.

Mutlu müşteriler ve veri birimlerinin maliyeti. Kapsül kahve Dolce Gusto 5.000 15.000 ruble bir fiyata piyasada maruz kalmaktadır. Bu tüketicilerin çok sayıda için erişilebilir hale getirir. Ancak, veri birimlerinin kalite onların değerine karşılık akılda tutulmalıdır. Bu araçlar, iç parçaların kusursuz bir uyum yok. Onlar basıncı sadece 15 bar ile sınırlıdır 19 atmosfer, veremem pompa. Buna ek olarak, tüketicilerin görüşüne göre, bu tür kahve makineleri genellikle başarısız olur. Atölyeler genellikle bile garanti süresi içinde Tamirat yapmak.

Kapsül kahve makinesi Krups bir zayıflık vardır. o güçlü ve canlandırıcı espresso tercih edenler hayal kırıklığına İçki Pişmiş. Bu tür birimler için tek ambalaj zemin fasulye sadece 6 gram içeren bir gerçektir. Standart paketleme daha düşük Bu 1 gr. Ayrıca, bu durumda süt içecek üretimi için, bir süt tozu tek pakette bulunan akılda tutmak gerekir. Sonuç olarak, kahve kapsül Krups üreten ürün, iki kat daha pahalı elde edilmiştir. Ve içki süt tozu varlığı tadı bozar.

Tassimo

Sistem kapsül hazırlama aromalı içecek ABD'de icat edilmiştir. Onun tasarımcı Bosch ile birlikte agrega üreten Kraft Foods, şirket oldu.

Tassimo yukarıda tarif edilmiş olanlardan hayli farklıdır. Yani, herhangi bir kapsül kahve makinesi Bosch Tassimo sadece 3.3 bar veren, bir düşük güç pompası ile donatılmıştır. Aslında bir içecek hazırlama sürecine müdahale etmediğini mevcut analogların çok daha büyük "Tassimo" serbest bırakılması için kapsül. Bununla birlikte, sıkıştırılmış değildir kahve dokuz gram içeren bir disk gibi bir şekli vardır. Bu bağlamda, kapsül kahve Tassimo gerekli lezzet nakavt için güçlü bir su basıncı gerek. Sıkıştırılmamış obsesif sürücü kolaylıkla fincan içine alır.

Kapsül kahve makinesi Bosch Taş modelleri sunmuşlardır. Ayrıca, bu tür bütün birimler 3000 ruble başlayarak kazanan teklifi vardır. Ama aynı zamanda bu hasat en pahalı aile bütçesine zarar vermez. Onların değeri 9000 ruble aşmıyor.

Bosch tasarımına alıcı tarafından seçilir üst kapsül kahve makinesi, odanın iç uygun olan işe yarayacak. su tankı hacmi, hem de entegre filtre yumuşatıcı varlığı dikkat etmelidir (hiçbir anlamı olacaktır içinde şişelenmiş su kullanarak).

Tüketici yorum cihazlar "Tassimo" bazı olumsuz noktaları gösterir. operasyon ve yukarıda tarif edilmiştir kahve makineleri, daha düşük güvenilirlik yeterince değişken Bu toplar. Örneğin, tüketici genellikle bar kodları ile tarayıcı silmek için zorlanır. Bu birim içecek hazırlamak için her kapsülü ayarlanmış parametreleri okur olmasından kaynaklanmaktadır. alet gerekli su miktarı, istenen işlem sıcaklığı ve süresi hakkında bilgi bulur.

Zayıf bağlantı kapsülü "Tassimo" Sistem tatlar küçük bir çeşittir. Üreticiler hepsini 11. liste klasik 3 çeşit sunuyoruz siyah kahve, süt, 4 içki çay ve bir kakao ile - aynı. Gördüğünüz gibi, bu listenin çeşitli parlaklık vermez. listede sadece altı bu kahve içecekler dışında. Ve bu biraz olduğunu.

İçeceklerin 16 kapsül için fiyat olarak "Tassimo" 300-400 ruble olan küçük değere sahip. Bu süt incelik iki katı fiyata elde akılda tutulmalıdır. Bu iki sürücülerin kullanımına kaynaklanmaktadır. sıvı süt konsantresi - Bunlardan birinde kahve ve diğer olmalıdır. kullanıcı geribildirim göre, bu makine aile bütçesi için çok ekonomik ve çekici. Ancak, bunun tüketicinin tadı tamamen memnun kahve içecek hazırlanır sadece satın almak için tavsiye edilir, ve o kokulu fasulye farklı çeşitleri denemeye gitmiyordu.

sistemlerinin her çekiciliği

Gördüğünüz gibi, bu makalede sunulmuştur Bir yorum bunlardan kapsül kahve makinesi, kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Mevcut sistemlerin hangisi bir alıcı tercih etmeliyiz?

Hepimizin avantajları ve dezavantajları, en çok kazandıran birimler olacak "Tassimo" düşünün. Buna ek olarak, bir araç ve kapsül gibi onun mevcudiyetine yol açar. Ancak, ilk etapta bazı müşteriler için tatlar çeşittir. Sonra makineleri onlar satın almaya değer değildir. Bir kişinin bu cihazların tatlar paleti tamamen memnun değilse, satın almak en önemli seçenek modeli Bosch Tassimo Vivy T12 olacaktır.

Dolce Gusto, onun hakkında bir şey sistemine ilişkin olarak, biri diyemeyiz. Bir yandan, bu ekonomiktir ve tatlar geniş bir palet var. Ancak, bu durumda kalite içecekleri uğrar. Bu kahve konusunda ciddi olanlar lütfen olası değildir süt tozu, bir kapsül varlığı nedeniyle. Bu seçenek oldukça memnun kime olanlar, Dolce Gusto Piccolo modellemek dikkat etmek önerilir.

Cremesso ve Nespresso sistemi kahve kapsül teknolojisinde lider tanıdı. Nasıl ikisi arasında bir seçim yapmak? İşte kapsülleri satın alma olasılığını göz önünde bulundurulması gerekmektedir. En yakın süpermarket bölümler restoran hafifçe paketi uyguladıklarını durumda, Cremesso sistem birimini satın almak için en iyisidir. kahve Bu firma tadı en doğrulanmadı asil ve hatta en zorlu tüketici beklentilerini hayal kırıklığına uğratmayacak. Sistemin seçerek cihazları modeli Cremesso Kompakt Otomatik dikkat zaman.

o üstün bir seçenek alıcılar kapsül kahve makinesi Delonghi Nespresso EN 80. önerilir gibi yakın mağazalarda Cremesso kapsülü satın almak mümkün değilse bu birim sahipleri ve kaliteli lezzetler memnun edecektir. Başarılı satın almalar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.