TeknolojininElektronik

Alkol: Üst iyi, genel bakış, özellikler, talimatlar,

Şirketiniz için veya evde iyi bir ölçeri seçmek için, ne tür olduklarını tür cihazları ve işletmek için anlamak gerekir. Bu yazıda size ölçeri seçin ve farklı fiyat aralıklarında en iyi cihazların listesini görmek gerek kriterlerinin neler öğreneceksiniz.

genel bilgiler

Daha yakın zamanlarda, alkol test sadece gosavtoinspektorov veya sağlık çalışanlarının ellerinde görülebilir. Günümüzde giderek daha fazla sürücüler evde kendi kendine kullanım için bunları satın almak istiyorum. Bu cihaz kontrol etmenizi sağlar kandaki alkol içeriği ve direksiyonuna alıp alamayacağınızı doğru bakın.

Alkol - insanın kan alkol konsantrasyonunu belirlemek için hassas bir cihazdır. tahlili gerçekleştirmek için, cihazın belirli bir hava miktarı içine sadece iyi bir soluk veren gerektirir.

sonuçların hızlı analizinden sonra ekranda görülebilir. Alkol zehirlenme ile tanımlanır Ünite, ppm olarak adlandırılan. Bir ppm kan içinde bir litre etanol, bir gram olduğunu gösterir. Bu kanda alkol 0.3 gram içeren cihaz olup, bu nedenle, 0.3 ppm gösterirse bu vardır.

Bir kişinin zehirlenme değerlendirebilen ilk cihazlar, ABD'de yirminci yüzyılın 30'lu ortaya çıktı. Bunlar kanda bulunan, ama oldukça güvenilir bir şekilde belirlenmediği, konu içti ya da değil tam olarak ne kadar alkol gösteremedik.

kantitatif içeriği kandaki alkol de önemlidir. zehirlenme derecesini belirlemek için cihazlar 1953 yılında ortaya çıkmıştır. Zamanla, sağlık sağlayıcılarına hızlı bir şüpheli sürücü veya işçi itidal kontrol etme fırsatını doğruluğu arttı ve.

Fark Alkol farklı türleri nedir

ağızlık - alkol için analiz yapmak için tek yapmanız gereken özel bir tüp aracılığıyla cihazın içine nefes verin. Ağızlıklar alcotester tek ve yeniden hem de olabilir. Hiçbir ağızlık ile modellerdir fakat bunların doğruluğu biraz daha düşüktür.

nefes verme yaklaşık 5-6 saniye uzunluğunda olmalıdır. Bu dışarıya verilen hava hacmidir analizi için yeterli olduğunu sağlamaktır. Aygıt hazır olduğunda, bir tıklama veya gıcırdıyor olarak bip sesi çıkarır. Daha sonra hızlı bir şekilde Tester edilen malzeme işleme ve ekran üzerinde ölçüm sonucunu gösterir.

Cihaz çok sayıda parçadan oluşmaktadır. Aslında, bu çok analiz sensörü, bir ağızlık ve bir ekrandır. Ölçüm hassasiyeti esas olarak analiz türüne bağlıdır. Bunlar birkaç türde olabilir:

 • Poluprodnikovye - bir detektör, yakılan buharlar alkol.
 • kimyasal olarak etanol ile reaksiyona giren özel bir reaktif ile kanda etil alkol konsantrasyonu belirlemek mümkün Elektrokimyasal.
 • Fotometrik çift kızıl ötesi ışıma alkol emebilir.

Yarı iletken sensörlü cihazlar ucuzdur, ancak en fazla% 20 bir hata olabilir. Bu tip Doğrulama alcotester daha sık yapılmalıdır. Buna ek olarak, analizör, her üç ayda değiştirilmesi gerekecektir.

Daha pahalı ve güvenilir elektrokimyasal cihazlardır. Bu durumda, sensör sürekli değiştirmek zorunda olmayacak, ancak periyodik ayar gerekiyor. değişimde hata% 10, ev kullanımı için iyi bir sonuç geçmeyecektir.

En dayanıklı ve doğru enstrümanlar bir fotometrik sensör bulunmaktadır. Ancak, yüksek alcotester böyle maliyeti. Çoğu zaman profesyonel cihazlarda kullanılan bu tip sensörler.

alcotester seçilmesi için Özellikler

alkol edenler, kan alkol seviyelerini ölçmek gerekebilir. Bu sürücü ayık ve direksiyonuna almak emin olmak için gereklidir. size en uygun olacak hangi cihaz belirlemek için, birkaç dakika önceden düşünmek gerekir.

fiyat

Öncelikle, bir alkol ölçer harcamak istediğiniz miktarın karar verin. Cihazın fiyatı marka ve kalite bileşenleri bilinen sensörlerin türüne bağlıdır. Daha pahalı cihaz daha o sonucu gösterecektir vardır. O rakamlar tama ve genellikle kullanacak gerekiyorsa, o ünlü markaların ürünlerine tercih vermek için gereklidir. bir alkol maliyeti nedir? Yüksek kaliteli cihazların fiyatı 2.000 ruble başlar. Daha ucuz cihazlar 500-1000 ruble hiçbir farklı ölçüm hassasiyeti ve dayanıklılık mal oldu.

kullanım sıklığı

Bir Breathalyzer seçerken nasıl kullanılacağını sıklıkla dikkate almak gerekir. Bunu ayda bir defa veya iki defa kullanılacaksa en pahalı cihaz, bir anlam ifade etmiyor satın edersiniz. Cihaz bile bir kaç kişi genellikle kullanılır ve eğer Ama, alkol ölçer profesyonel olmalıdır.

Doğruluk ve Belgelendirme

itidal bir tanımını ihtiyaç Otoparklar, hastaneler ve diğer kuruluşlar, sadece son uygun belgelendirme araçları satın. zamanında sayesinde alkol ölçerlerin sertifikalı laboratuvarlarda kalibre edilmelidir. Hata önemsiz mesleki cihazlar ve sadece% 0.1 olduğunu.

kişisel kullanım sertifikası için Alcotester gerekli değildir. Bu nedenle, ölçüm hatası profesyonel olmayan alcotester önemli değerlere ulaşabilir: 10 ila% 20. Bu nedenle, ev kullanımı için basit bir cihaz sadece kabaca bir kişinin ayık olup olmadığını tahmin edebilir.

Alkol çifti cihazı doğru bir kişinin yakın gelecekte içiyordu olmadığını belirlemek, böylece yeterince uzun nefes bulunan ve could dünkü tatilin ardından tamamen ayık eğer.

maliyet kalaylama

hiçbir bakım ihtiyacını alkolmetre. Örneğin, bazı modellerde alcotester için yedek ağızlıklar satın almanız gerekir. Buna ek olarak, cihaz arızalanabilir. Sen değil tüm test tamir edilebilir bilmelidir. başarısızlık basitçe atılır olurdu sonra, düşük fiyat aralığına ilişkin cihazlar.

Bu sizin elinizde veya bir sihirbaz kullanarak en önemli kısmı (analizör) yerini alabilir bir model seçmek en iyisidir. Satın almadan önce Ayrıca, uygulamanın araç için yedek parça almak mümkün olup olmadığını açıklığa kavuşturmak gerekir.

cihaz Ayarları

Ne On parametreleri Breathalyzer seçtiğinizde dikkat etmek gerekir? En iyi enstrümanlar birkaç parametrelerin analizi dayanmaktadır:

 • Doğruluk - bu en önemli göstergelerden biridir.
 • Ölçüm kararlılık. doğruluk bile ölçümlerin çok sayıda sonra, azaltılmış edilmemelidir.
 • Güvenilirlik. Cihaz tahrip ve hızlı bir şekilde kırmak edilmemelidir.
 • Kullanım kolaylığı. Sen nerede ve nasıl cihazı kullanmak için dikkate almak gerekir. iş gezileri ve uzun yolculuklar için kompakt bir cihaz uygun.
 • Yedek parça ve sarf durumu.

Cihazların büyük bir seçim gezinmek için, biz en iyi alcotester farklı fiyat kategorilerinde kısa bir bakış ile tanımak için öneriyoruz.

"The Sims 2 Dr.Browns ll"

Biz dikkate değer alkol test listelemek başlar. En iyi üst Dr.Browns ll denilen alet ile başlar. Onun fiyatı 18 000-20 000 olduğunu. Bu cihaz kullanımı kolaydır, özel bir beceri ve bilgi gerekmez. Büyük test ve kalibrasyon Hayat sadece yılda bir kez yapılmalıdır.

cihaz elinize rahatça oturur, kompakt. yanlış ifadeler korkma anlamına gelir Analyzer elektrokimyasal cihaz. Cihazın Yorumlar o başarısızlıkları asla vazgeçmez olduğunu göstermektedir. test fiyatı oldukça yüksektir, ancak hassasiyet için en pahalı profesyonel enstrümanlara aşağı değildir.

Avantajları:

 • Yüksek hassasiyet elektrokimyasal analizör.
 • Güvenilirlik.
 • Bu sık doğrulamaları gerektirmez.
 • iki ondalık basamağa Doğruluk.

cihazın tek dezavantajı bir ağız parçası için ihtiyaç olarak kabul edilebilir.

Drager Alcotest 7510

Bu cihaz bugün piyasada sunulan en doğru alcotester biridir. Onun fiyatı (yazıcı ile) 130 000-140 000 olduğunu. Bu, yüksek kaliteli cihaz alkol testi nefes havanın içeriği, fakat ağız boşluğu içinde kalıntı içeriği sadece analiz edebilirsiniz. Bu ilaçların etkisini veya sarhoş yeni sindirilmiş yiyecek ortadan kaldıracaktır.

Avantajları:

 • Basit kontroller ve kompaktlık.
 • Analiz sonuçları hemen basılabilir.
 • Cihaz, ağız boşluğu içinde etanol izlerinin var belirler.
 • Bir zamanlar bir yıl kalibrasyonu içinde daha fazla ihtiyacı var.
 • Bir ağızlık gibi ve olmadan kullanılabilir.

cihazın dezavantajı sadece bir tanesi var - yüksek fiyat.

Drager Alcotest 6810

En popüler profesyonel alcotester başka - Drager Alcotest 6810. Onun fiyatı yaklaşık 100 000 olduğunu. Bu, küçük boyutlu, güvenilir, kolay yönetilir. Birim sonucu doğrudan basılabilir demektir bir yazıcı ile donatılmıştır. tester 1000 ölçümlerini kaydeder.

Avantajları:

 • Doğruluk.
 • Sonuçları yazdırmak için yeteneği.
 • Bu kablolar olmadan optik iletişim yoluyla yazıcı ile iletişim kurar.
 • Cihaz trafik polisi tarafından önerilmektedir.
 • Bu ya da bir ağızlık olmadan kullanılabilir.

Dezavantaj - yüksek fiyat.

AlcoHunter Profesyonel +

İyi ve ucuz Alkol var mı? En iyi enstrümanlar hala daha uygun bir model AlcoHunter Profesyonel +. Onun fiyatı 8000 ruble olduğunu. Bu yüksek kaliteli tester doğruluğu pahalı profesyonel cihazlarda aşağı değildir. Bu basit ve sezgisel bir arayüze sahiptir. çevre ölçüm doğruluğunu etkilemez.

Avantajları:

 • Bu zehirlenme küçük bir doz tanımlar.
 • Ucuz.
 • Aküler uzun süre dayanırlar.
 • Sağlam gövde.
 • Kullanımı kolay.

dezavantajları:

 • kullanım için hazırlık uzun bir süre.
 • bileşenlerin yüksek fiyat.

"Dingo-025"

Sadece 3000 ruble - Bu test küçük fiyatı çekiyor. Bu cihaz kişisel kullanım için idealdir. Bu yeterince doğru basit bir yarı iletken sensör ile donatılmıştır. Sahip olduğu küçük boyutu nedeniyle, analizör arabanın torpido gözünde doğrudan saklanabilir. Bu hızlı alkol ölçer değil. ölçümü için olacak Manuel devletler 60 saniye beklemek.

Avantajları:

 • Kullanımı kolay.
 • Parlak ekran, arka ışık.
 • Küçük boyutu.
 • Hızlı tepki.
 • Düşük fiyat.

dezavantajları:

 • her altı ay sonra kalibrasyon ölçümlerinin veya 200 olan ihtiyaç.

Sititek Pro2

güvenilir, ucuz ama Alkol nelerdir? En iyi 1500 rublelik bir fiyat ile Sititek Pro2 analizörü tamamlar. Bu çok fonksiyonlu cihaz mükemmel bir asistan sürücünün olduğunu. Cihaz bir saat fonksiyonu, bir zamanlayıcı, alarm ve termometre içerir.

Avantajları:

 • Cep boyutu.
 • Sensör kalibrasyonu üç yılda bir kez yapılabilir.
 • iş için o ağızlık gerektirir.

dezavantajları:

 • Günde 5'ten fazla ölçüm yapamaz.
 • Falsely gıda, gıda tepki verir.

Bu makalenin içerdiği bilgiler, bir eczane veya özel mağazasında iyi bir ölçeri seçmenize olanak sağlar. Kalite ölçüm analiz aşağı değil temsil ve bazı modellerde bile trafik polisi müfettişleri tarafından kullanılan ekipmanın doğruluğunu geride bırakmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.