OtomobilArabalar

Yakıt pompası rölesi VAZ-2110 nedir. Alarm ile Nasıl kullanılır

makale itibaren, bir yakıt pompası VAZ-2110 röle öğreneceksiniz. Hemen bir karbüratör ve enjektör yakıt enjeksiyon sistemi arasındaki fark devasa olduğu not edilmelidir. motor içindeki atmosferde basınç farkı ile ilk çalışmalar, ancak ikinci - elektronik bileşenlerin bir çok sayesinde. Ve motor için sensörler ve önemli sayıda tekabül aktüatörler. Ama haydi - daha ayrıntılı olarak. Birincisi, dikkate değer olanı ne olduğunu daha sonra bir yakıt ilk on içinde pompa ve.

Yakıt pompasının tasarımı

Aslında, doğru akımla tarafından beslenen bir elektrik motorudur. Bu, rotor ve stator sarım alanına sahiptir. Gerilim grafit göre yapılan özel fırçalar vasıtasıyla rotor uygulanır. Ama en önemlisi - Motor gazı pompaları pompası, özel tasarım tahrik eder. Sonuç olarak, tüm sistem boru hattında bir yakıt basıncını yaratabilir. tüm yapıyı çalıştırmak için, VAZ-2110 AÇIK yakıt pompası rölesi vardır. Bu ayrı bir blokta, yolcu ayak olduğunu. Burada tedarik zinciri koruyan sigortayı bulabilirsiniz. Ayrıca, pompa ile tek bir yapı ünitesi ve depoda benzin seviyesi sensörü. arabalarda en yaygın yüzen basınç sensörleri veya ultrasonik, uygulanamaz özellikle onlarca.

yakıt sistemi onlarca çalışma

Eğer arabada oturup zaman, nerede, başlatırım? Yani, sen anahtarı krank doğru ateşleme ve kadar birkaç saniye bekleyin "uğultu arkasında bir şey var durur." Hatta bazıları ses için var olduğu gerçeği hakkında sanmıyorum. Bu pompa motoru çalıştırır. devreyi kapatır anahtar VAZ-2110 ateşleme yakıt pompası rölesini çevirerek Gerçekten de, güç motora verilir. Sonuç olarak, basınçlı yakıt sistemi içine enjekte edilecek başlar. basınç olmadan enjektör yakıt enjeksiyon sistemi çalıştırmak için mümkün olmayacaktır. Bu çalışma değerine ulaştığında, motorun döndürme durur. minimum basınç, motor güç kaynağı meydana gelir ve aşağıdaki değeri düştüğünde ve yeniden basınçlandırıldı. Sonuç olarak, yakıt pompası sürekli çalışmaz ve çevrimsel olarak, yakıt rayının basınç değerine bağlıdır.

sürücüler tarafından kullanılan bir kaç fikir

Ve şimdi arabanın güvenliği hakkında konuşmalıyız. Tabii ki, bu eski bir on olsa bile, bu üzücü. Ve sıradan çalınması durumunda sahibi vazgeçer. Ama bloklar hatta bazen en basit alarm kaydeder hayati elektrikli otomobil devresi. Özellikle, güç çıkışı ile araç alarm bir benzin pompası VAZ-2110 besleme devresini röle açılabilir. Ray basınç artışı olmadığı için bu durumda enjektör basitçe, çalışmıyor. Güç devresi ve tüm elektronik kontrol ünitesi açmak da mümkündür. Ateşleme (araba değil tanımsız yapar şartıyla) Başka bir deyişle, arabanın arkasından bir "vızıltı" duymuyorum.

Sonuç

Aslında, yakıt pompası rölesi VAZ-2110 - basit elektromekanik bir cihazdır. Pompa pompalama yakıt rayı içine - Enjektör yakıt enjeksiyon sisteminde ana hayati organın güç sağlamak için hizmet vermektedir. Geri Sadece o tabi değildir değiştirmek kolaydır. fiyat yararı oldukça kabul edilebilir - 80 rublelik ortalama. Ama yukarıdakilerin hepsinden önemlisi - davetsiz misafirlere karşı korumak için, yani - bu röle, "başka amaçlar için" biraz kullanmak mümkündür budur. Eğer hiçbir sinyal var olsa bile, güç kaynağını kontrol edecek gizli bir düğme yüklemek için yeterlidir elektromanyetik röle. Tabii ki, onun varlığından haberdar olmak sadece var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.