OtomobilArabalar

"Toyota Kluger": Japon geçiti teknik özellikleri

"Toyota Kluger" - Bu 2000 yılından bu yana yayınlanmış bir SUV. Bu geçit Highlander model ile pek çok benzerliği vardır ve bu şaşırtıcı değildir. Aslında, onlar bir fark var. Modellerden biri (Highlander) ihraç edilir ve diğer Japonya'nın yerli otomobil piyasasında satılmaktadır.

modeli ile ilgili Kısaca

"Toyota Kluger" - Bir SUV araç sınıfının, yani orta boy crossover. Bu model RAV4'a ve 4Runner gibi araçların arasında bir ara konuma sahiptir.

dönemde 2000 yılından 2003 yılına, bu makine 5 koltuklu versiyonunda münhasıran üretilir, ama sonra yükseltmeye karar verildi. Ve Japon sürücüler 7 koltuklu versiyonları mevcut olduktan sonra.

İlginç bir şekilde, başlık 2,4 ve 3 litre motor altında yüklenir geçitler, ön tekerlek ve çekişli mevcuttur. Ve hala tüm SUV 4 vitesli "otomatik» Süper EKT ile tamamladı. O manuel vites değiştirme için bir mekanizma olduğunu iyidir. Bu arada, 2003 tarihinden sonra üretilen modeller için, kaputun altında ise 5 ileri vitesli "otomatik" 3 litrelik motor oldu sundu.

birinci nesil

Daha fazla detay model "Toyota Kluger," salımının ilk yıllarda bahsetmek gerekir. Onlar tanımlaması XU20 altında biliniyordu. En erken 2.4 litre 160 beygir gücüne sahip arabalar vardı.

1825 mm ve yüksekliği - - 1720 mm makine uzunluğu 4685 mm, genişlik elde edilir. 2715 mm - tekerlek tabanı etkileyici. Açıklık 18 santimetre. Çok fazla, ancak pürüzsüz Japon yollar için ideal bir göstergedir.

modeli aynı zamanda çok pratiktir, şık görünüyor sadece. gövde ise, örneğin, kargo fazla 1.000 litre tutabilir. Eğer arka koltukların katlanması eğer, hacim 2305 litreye kadar artacaktır.

16 çapta diskler ile donatılmış ilk "Toyota Kluger" standart modelinde. Bir lastik boyutu 215/70 olduğunu. Bu tam olarak yol üzerinde bir geçit maksimum denge, manevra kabiliyeti ve güvenlik sağlayabilir profilin boy ve genişliğidir.

teknik özellikleri

Üç farklı motorlarla donatılmış modelin ışık çıkışı 2007 2000 itibaren. En güçlü 230 beygir gücünde motoru ile "Toyota Kluger" oldu. Bu birim hacmi 3.3 litredir. Daha 220 l üreten motoru oldu. a. Onun hacmi 3 litre idi. zayıf versiyonu 160 litredir. a., yukarıda ele alındığı gibi.

2007 yılından bu yana daha güçlü modeller üretmeye başladı. çok daha güçlü motor, başka yoktu. "Toyota Kluger" 273 beygir V şeklinde 3.5 litrelik motor satın aldı.

Ve yine, bir melez modeli. Hemen potansiyel alıcıların ilgi gördü. Hibrid santral THS II gövdesinin önüne yerleştirilen. Bu 3.3 litre 211 HP motor ve yüksek hızlı elektrik motoru içerir. Bu 167 litre güç üretiyor. a. Ayrıca, daha fazla ve arka elektrik motoru 68 litre üzerine monte edilir. a. Bu santralin iyi bölüm - kendi tüketimi. Sadece 5.6 litre tüketen 10/15 modunda bu araç.

ekipman gelince? Şirketin uzmanları muhtemelen gerekli olabilecek araba tüm donattık. ABS, hava yastığı, Hidrolik Direksiyon, CH, CD-çalar, alaşım jantlar, ışık ve yağmur sensörleri, yol bilgisayarı, ayarlanabilir direksiyon, elektrik tahrikli ısıtmalı aynalar ve camlar, park sensörleri, klima ve sis farları - Bütün bu modeli "Kluger övünebilir ". bu arabalar neden bu kadar popüler şaşmamalı.

maliyeti

Bu araba, söz, etkilemelidir son konudur "Toyota Kluger."

2001 yılında piyasaya Fiyat modeli, yaklaşık 500-600 bin ruble olacak. parayla iyi durumda, 160 beygir gücünde motora ve otomatik şanzıman bir araba satın alabilirsiniz.

2006 yılında serbest bırakıldı model için,. Yaklaşık 800 bin ödemek zorunda Rub olacaktır., Sen iyi durumda ve maksimum konfigürasyonda bir araba istiyorum.

Bir araba model yılı 2007/08 yaklaşık 900.000 ruble mal olacak. Bu oldukça kabul edilebilir fiyattır. versiyon sol dümen (Highlander) ile satılan olmasına rağmen, birçok kişi Rusya bunu satın almaya karar Japon modeli.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.