OtomobilArabalar

Yağ veya yağsız: En iyi kompresör nedir? Açıklama, avantajları ve cihaz yorum

Kompresör birimleri yaygın olarak küçük atölyeler ve fabrikaların teknik ekipman, yerli sektöründe kullanılmaktadır. Bu cihaz güç kaynağı ekipmanı doğrudan bağlanmak için ihtiyacı ortadan kaldırarak, bazı durumlarda, bize ekonomik olarak işletme kuvveti oluşturmasına olanak sağlar. Ancak, niteliksel hedef aracı hizmeti için başlangıçta en uygun yükleme seçeneğini belirlemelidir. - Yağ veya yağsız iyi kompresör nedir: seçiminin birinci aşaması aşağıdaki soruya bir cevap verir At? Her iki seçenek de kendi tarzlarında çekici, ama farklı bir operasyonel nitelikleri vardır.

Tertibat kompresör yağı

İlk olarak, iki tür de ortak bir gruba ait olduğunu belirtmek gerekir , piston kompresörleri da koaksiyel olarak adlandırılır. Bu teknik, nispeten yüksek bir performans, güvenirlik ve çok yönlülük ile karakterize edilir. Ama bir aile içinde, petrol ve yağsız kompresör, hem de kemer modifikasyonları olan alttür arasındaki farklar vardır.

Bu durumda, yağ ünitesi tahrik sistemi ile bağlantılı olarak gerekli olan kuvvet etki sağlayan bir krank mili ve piston grubu oluşur. yağlama sıvısı sadece bir operasyon istikrarın sağlanması, daha sonra mekanik bir ekranın parçalar arasında dağıtımı krank karterinin içine dökülür. Bu nedenle, kolaylık açısından, hizmetin sorunu bir kompresör daha iyidir - yağı veya yağsız, ikinci seçeneği lehine karar verilecektir. Düzenli destek yağlama seviyesinin olmaması önleyici bakım Her çalışma seansından sonra yapılır büyük işletmeler, iş özellikle duyarlıdır.

yağsız modellerinin tasarım özellikleri

Bu tür kompresörler genel teknik ve yapısal olarak yağ eşdeğer benzerdir. baz aynı piston grubu, böylece, aktarma organları, krank mili ve. D. eğer fark temizleme sisteminin organizasyonunda yaklaşımlar aşağı gelir. Yağ ekipman airflows durumunda yağlama kanallarına müdahale. Bunun aksine, cihaz ve yağsız kompresör avantajları bağlantılı ve ıslatma sıvısı ve hava akımı, farklı kanalları boyunca geçmeye olmasından kaynaklanır. Yağ krank karterine boşaltılır değildir ve özel bir temizleme sistemine gönderilir. Bu nedenle, yağsız koaksiyel modeli yağlama eksikliği yapar diyemeyiz. Sadece artıları ve eksileri neler dosyalama yapısal nüansları ile sınırlıdır.

yağ, kompresörün avantajları

yüksek dereceli yağ ile makinelerin ana avantajı, yüksek bir kaynak bileşeni sağlamaktır. Nedeniyle, aynı yağ piston etkin kısımlarına kendi ömrünü artırmaktadır kadar aşınmaya dayanıklı kılıf olsun. Bunun yanı sıra, kullanıcı performansına güvenebilirsiniz. Büyük yapı fabrikaları ve makine endüstrilerinde kullanılabilir. Bununla birlikte, bu tür durumların hemen hemen herhangi bir koaksiyel birimi ile çalışabilir olarak - yağ ya da yağsız. Hangi kompresör kesintisiz çalışma açısından daha iyidir? Bu gerekliliğe fazlalığı düşünüldüğünde, başlangıçta uzun çalışma oturumları için hesaplanan petrol cihazlara tercih vermek için arzu edilir.

yağsız ekipman Avantajları

Ve hava kanalının kombinasyonu yağlama devresini beslemek için ve bu hatların ayrılması yapısal bir tarafının sonucu, ama oldukça bilinçli teknik bir çözüm değildir. Yani petrol ve yağsız kompresörler, hem de performanslarını ayırır. Birinci düzenleme, yapı ve çalışma ömrü ve geliştirilmiş performans, işin yağsız gruplar farklı kalite artan avantajlar sağlamaktadır iken.

yağlayıcı maddenin ayrı bir besleme temiz vermek üzere çıkış sağlar basınçlı hava. İkinci seçenek lehine çözülecektir hizmet aracı kalitesi açısından petrol veya yağ içermeyen, - Bu nedenle, sorusu daha kompresörü olduğunu.

İki kompresör operasyonel özelliklerinin karşılaştırılması

Her durumda en iyi seçeneği söylemek mümkün değildir. Gerçekten hava beslemesi kalitesini önemli değil büyük işletmeler için, petrol ekipmanı kullanılması tavsiye edilir söylenmiştir. Bu makine, yük kapasitesi, dayanıklılık ve çalışma fonksiyonu stabilitesi yüksek talepleri karşılayabilir. Oldukça farklı evsel kullanım bağlamında petrol ve yağsız kompresör karşılaştırmaları görünüyor. Bu alanda, bakım için kullanılan en kompresör silahlar, pnömatik tornavida, ve basınçlı hava ile çalışan diğer cihazlar, sprey. Ve ne olursa olsun bu tür amacıyla bir alet hava akımının kalitesi konusunda seçici olacaktır. Bu duruma göre, kompresör yağlama yağından safsızlıkların gerekli değildir, ve bir seçim yağsız birimi lehine yapılır.

seçiminde Başka ne dikkate almak?

Belirli bir tür kompresörler ait tek yönlü işletme kapasitesini belirler. Bir durumda - iş fonksiyonunun kalitesi hakkında - güvenilirlik ve performans yönünde ve diğer. Ama aynı zamanda modelin ana özellikleri seçim için ayrıntılı bir yaklaşım olmalıdır. doğru seçim ne olmalı? Petrol ve yağsız kompresör, özellikleri, ve bunların işlevleri basınç düzeyi, hava akış hızını ve alıcı hacmi belirlenir. Basınç küçük atölye veya üretiminde uygulama durumunda, 6 ila 10 bar, genellikle. Benzer ihtiyaçları için optimum hava akış hızı, 200-400 l / min. Bir püskürtme tabancası ve 75-100 cc / dak yerleştirebilmekte kompresör ev işleri için. Alıcının hacmi gelince, özel sektör genellikle tankı 20-30 litre modelleri kullanılmaktadır. aynı uzun süreli çalışma için profesyonel ekipman düzenlenmiş ve 500 litrelik konteyner olabilir.

kompresör üreticilerinden Yorumlar

Yabancı kompresörler yaygın Rus markaların Abac, Elitech, Daewoo, Hyundai ve FUBAG temsil edilir. Bu yarı profesyonel ve profesyonel birimler, kullanıcılar notu yüksek yapım kalitesi ve dayanıklılık olduğunu. İnşaat sektöründe, özellikle takdir ürünler Hitachi, Metabo, Sturm olup. petrol veya yağsız olsun - Bu üreticileri olursa olsun satın almayı planlıyorsanız ünitenin tipine erişilebilir. Hangi kompresör yerli şirketlerin en iyi aileleri seçilir? "Bison", "Interskol" Prorab ve "kalibre" gibi Rus üreticileri de kompresörler üretimin her iki tür için aynı derecede uygundur. Ancak, bu tür ürünlerin sahipleri tatsız nüans söylüyorlar. ithal ekipman farklı olarak, iç yağı yağ karışımlarının üretimi için kalitesi filtrasyon üniteleri suç eksikliği kompresörleri.

Sonuç

iyi seçim kompresör kusurları pratikte kullanımını etkilemez durumunda yapılacaktır. Nadiren olur ama bu mümkün. o gereksinimleri net bir sapma olsa bile, fark teknik parametrelerin doğru seçimi düzeltilebilir. Ama çoğu zaman evrensel ve hava kompresörleri ihtiyaç vardır. Eğer ihtiyaçları geniş bir yelpazede için bir model seçerseniz yağı veya, yağsız - En iyi kompresör nedir? onlar petrol ve geleneksel modellerin problem çözme teorik olarak çünkü Uzmanlar yine de yağsız birimlere başvurmak için önerilir. Ama alternatif olarak bir kemer ve ekipmanı dikkate almak mantıklı. Bu teknik dengeli bir çözümdür, ama böyle aynı kayış tahrik mekanizması olarak sarf, düzenli olarak güncellenmesi gereklidir. Böylece, bu, sık bakım maliyetleri için hazırlamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.