Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Windows Yığın tcp ip protokolleri

Bugün ne hakkında konuşmak yığın TCP / IP protokolü ve ne parametreleri bağımsız yapılandırılabilir. Erişimi olmayan bir tam teşekküllü modern bir bilgisayar hayal etmek zor küresel internete. Yeter bağlantı etiketi çalıştırmak için - ve neredeyse tüm mevcut kaynaklarda mevcuttur. Ancak, hatta bazen etiket gerekli değildir. Herhangi bir durumda, ağ arabirimi etkileşimi küresel bir ağ , TCP / IP protokolleri yığın sağlar.

Yeni sürümleri serbest bırakılması arasındaki boşluk sürekli azalıyor çünkü Şimdi PC kullanıcıları artık, yeni işletim sistemlerini sürpriz yapar. Bu, tüm popüler sistemlerde gözlenmektedir., Windows vb Microsoft, ölümsüz Linux, malik OC (Elma), gelen Nedeni basit geliştiriciler ilerleme (almak, örneğin, aynı mobil cihazlar internete erişmek için) yetişmek için gayret ediyorsak zorla ürün gamını güncellemeye. Ancak tüm son kullanıcıların yeni sürümünü yüklemek işletim sistemi. Gerçekten de, eğer o inşaat ...

Nasıl, daha sonra TCP / IP protokol yığını her şeyden ilişkilidir? Bir durum düşünün: Windows'u 1998 çalıştıran, diğer yandan, biri iki özdeş bilgisayarlar vardır - Linux son sürümü. Hızı (ve diğer ayarları) Network ile farklı olacaktır çalışmak olduğunu fark etmek kolaydır. nedeni - TCP / IP protokolü, her özel durumda uygulanmasının sürekli bir yığın. ağ arayüz hızı artışı elde etmek için, sistemin yeni bir sürümünü yüklemek için yeterince sık.

Daha önce de belirtilmiş olduğu gibi, TCP / IP yığını bağlı iletişim sağlayan işlem ağı cihazları. Protokoller, dört şartlı adımları ayrılır. alt örneğin, Ethernet, fiziksel arayüzler ile temsil edilir, bir temel oluşturmaktadır. Sonraki (üçüncü) aşama - yerel ağ üzerinden bir datagram transferi. İkinci bu aşamada UDP ve TCP protokolü yapmaktadır, ana olup. Son olarak, üst aşama - Uygulama, FTP ve SMTP asal örnekleridir. Geçerli TCP / IP modeli ARPANET için 20 yıl önce önerilmişti. Yakında, bu protokol Unix sisteminde (Modern Linux kalbi) üzerinde gerçekleştirildi. Beklendiği gibi, İnternet TCP / IP yığını üzerinde çalışıyor.

Windows ailesi tentürü sistemlerinde Tcpip sorumlu sicil dallarından birine yerleştirilir yığını. Tüm parametreler DWORD türüdür. en önemlilerinden biri - veri paketlerinin "hayat" süresidir, DefaultTTL (Zaman-Canlı). Her birim paket işleyen bir yönlendirme aygıtı ifade eder. Bu cihazların yol TTL değerinden daha büyük olacaktır, paket yok edilir.

ünitesinde koyun DisableTaskOffload eş işlemci ağ kartı kullanılmasına izin vermez. haritada bir karar varlığında 0'a parametre aktarmak için anlamlıdır.

EnablePMTUDiscovery uygun büyüklüğü, MTU paket belirlenmesi için bir mekanizma kullanır. seçeneği (0) devre dışı ise, 576 bayt varsayılan değerdir.

Aksine meraklı madde SackOpts ilk Windows XP ortaya çıktı. değil, yalnızca tüm mesajı kayıp paketleri göndermeyi gerekirse yeniden yer alması (1) sistemini sağlar.

Keepaliveınterval bileşik aktivitesi ile yerine test paketlerini göndererek arasındaki gecikme miktarını gösterir. sunucudan bir cevap alması üzerine, test, paketlerin Keepaliveınterval belirtilen zamana kadar kadar gönderilmez. Tipik olarak, bu değer 1000'dir.

MTU iletim veri bloğu büyüklüğünü gösterir. Doğrudan etkiler bileşimin performansı. Büyük ölçüde bu hız (kablo kanalı, telefon hattı, vs.) bağlıdır.

Bu parametrelerin tamamı mevcut bir bağlantı özelliklerine uyacak şekilde manuel olarak ayarlanabilir. Ayrıca birçok özel programlar (tweakers) yapılandırma sürecini kolaylaştırmak için. bazı durumlarda ağ ile çalışma modu olası bozulma olduğuna dikkat edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.