FormasyonÖykü

Wilhelm Keitel: biyografi, fotoğraflar, tırnak

Alman Mareşal Wilhelm Keitel (1882-1946), İkinci Dünya Savaşı sırasında Adolf Hitler'in üst düzey bir askeri danışman, mahkum edildi Nuremberg'e insanlık suçlarından 1946 yılında. Ne bu adam hakkında biliyorum ve bu Nazi Almanya'nın silahlı kuvvetlerinin başkanı yükselen, o kadar ignominiously seyrini edildi olmasıydı nasıl mı?

Willie çocuk

Kuzey Almanya'da Braunschweig pitoresk Harz Dağları ilde bulunan küçük bir emlak Helmsherod, içinde 22 Eylül 1882 Johann Gustav Wilhelm Keitel doğdu. Aile Karla Keytelya Keitel ve Apollonia Nazi Almanya'nın gelecekteki Mareşal veliler, çok zengin değildi. Bütün hayatı boyunca çiftçilik, William'ın babası babası Kuzey Bölgesi için kraliyet danışman zamanda satın emlak alacaklılar ile razı olmak zorunda kaldı Aşağı Saksonya bölgesinin Karlom Keytelem.

William'ın ebeveynlerin evlilik 1881 yılında oynadığı ve bir sonraki yılın Eylül ayında ilk doğan Willie'yle doğdu. Ne yazık ki, mutluluk uzun sürmedi ve zaten 6 yaşından de, Wilhelm Keitel yetim kaldı. Apollonia, doğum sancıları Bodevinu, ikinci oğlu ve Wehrmacht Ordusunun, komutanı gelecekte hayat veren enfeksiyonları bulaşma doğum sırasında öldü.

Çocukluk ve ergenlik Keitel

10 yaşında villa babasının gözetiminde bir emlak ayarlanır. Eğitim fen özel olarak Göttingen geldi ev öğretmenleri taşır. Sadece 1892 yılında Wilhelm Keitel Göttingen kentinde Kraliyet okulda okumak kabul edildi. göstermemiştir çocuğu öğrenmeye Özel bağlılık. Okul günleri yavaş yavaş ve ilgi olmadan geçti. Gelecekteki generalin Tüm düşünceler askeri kariyerinin idi. Kendisi de sadık askerler yüzlerce rapor ruhlu bir at üstünde komutan mücadele hayal etti. William süvari kolordu okumak için onu göndermek için babasına yalvardı.

Ancak, ebeveynler atı bakımı için yeterli kaynak yoktu ve sonra saha topçu bir adam gönderilmesine karar verildi. 1900 yılında Yani, Wilhelm Keitel Helmsherode aile emlak yakınında konuşlu bir gönüllü Aşağı Saksonya 46-Topçu Alayı, oldu. Wilhelm askerlik tanımlayan Carl Keitel A. Grégoire, öğretmen evi küçük oğlu Bodevina öğretim evlendi.

Wilhelm Keitel: Genç subay biyografisi

1901 - on dokuz Keitel yaşta Wolfenbüttel Birinci takım topçu Alay 46 fanen-cadet olur.

1902 - Anklam kentinde askeri okuldan sonra Wilhelm Keitel teğmen rütbesindeki yaptı ve Brunswick 2 piller 46 Topçu Alayı ikinci asistan komutanını atadı. Gelecekteki Feldmareşal Gunther von Kluge tarafından komuta bir komşu üçüncü pil sahip ünlüydü Sovyet savaş esirlerine insanlık dışı muamele hakkında Liderimiz ele dikkat çekicidir.

1904-1905 yıl - topçu ve piyade okulu yakın Jüterbog eğitim kursları sonra Keitel alay emir subayına atandı ve von Stolzenberg altında hizmet vermeye başladı.

18 Nisan 1909 kalp 27 yaşındaki genç subay Liza Fonten, Hannover gelen sanayici ve çiftçi kızı kazandı. Gençler karı koca haline gelmiştir. üç kızı ve üç oğlu - William ve Lisa ailesi altı çocukları oldu. Bütün çocuklar asker haline geldiler ve William kızı Üçüncü Reich memurları evlendi.

Askeri kariyerinin devamı

28 Haziran 1914 tarihinde Saraybosna'da Arşidük Franz Ferdinand suikastı haber Keitel genç çift bir sonraki tatil geçirdi İsviçre'de eşleri bulundu. Wilhelm tatil kesmek zorunda ve görev yerinize kaldırıldı.

Eylül 1914'te, Flanders Vilgelm Keytel ciddi sağ ön kolda şarapnelle yaralandı. alayın Hastaneden döndükten sonra Keitel Ekim 1914 yılında yüzbaşı rütbesinde yaptı ve onun 46 topçu alayının pilin komutan atadı. Bir askeri yetkili kariyerinin ayrıntılı tanıtım çok hızlı gerçekleşti.

Mart 1915 yılında Wilhelm Keitel (incelemede sunulan fotoğraf) 17 Kolordu rezervinin Genelkurmay aktarılır. Geç 1917 yılında, Keitel Deniz Kuvvetleri Genelkurmay askeri operasyonlar bölümünün şefi atamasını aldı. Almanya Keitel yararına 1915 yılına kadar hizmet esnasında defalarca Demir Haç iki derece dahil emir ve madalya ile ödüllendirildi.

Birinci ve ikinci arasında

Weimar Ulusal Kurucu Meclis Hakkında 31 Temmuz 1919 yeni demokratik bir anayasanın kabulünden, Weimar Cumhuriyeti kendi ordu ve donanma ile kurulmuştur. Keitel yeni oluşturulan ordu saflarına katılmak ve Kolordu baş levazım alır.

1923 yılında Süvari Okulu'nda (doğru çocukluk hayali) öğretmenlik sonra Keitel önemli hale geldi. Sonraki yıllarda o için yarbaşkanı atandı Savunma Bakanlığı çalıştı taktik eğitim, Savunma Bakanlığı başkanı - o zaman ve. 1931 yazında, Keitel Alman heyetinin bir parçası olarak Sovyetler Birliği'ni ziyaret etti.

1935 yılında Tümgeneral Wilhelm Keitel Almanya'nın silahlı kuvvetlerinin başkanlığına atandı zaman. Bütün kariyer merdiveni, Şubat 4 geçti sonra, 1938 Orgeneral Wilhelm Keitel oldu başkomutanı Almanya'nın silahlı kuvvetler.

Mareşal Wilhelm Keitel

Bu Keitel Lehçe (1939) ve Fransız (1940) kampanyasının başarılı yürütülmesi için alınan yüksek askeri rütbe olduğunu. Onun Polonya ve Fransa'nın Alman işgalinden sadık rakibi yanı sıra Sovyetler Birliği olduğu dikkat çekicidir ne defalarca Adolf Hitler söyledi. Bu tarihsel kayıtlar ile gösterilir. Çünkü patronu politikasına anlaşmazlık iki kez Keitel istifa etmiş, ancak Hitler onu kabul etmedi.

"Kanlı 'emir

Ancak, Mareşal Alman halkının yemini ve Führer sadık kaldı. 6 Haziran 1941, İkinci Dünya Savaşı arifesinde, bu okuma "Komiser Düzeni", imzalandı: "Tüm yakalanan askeri komutanları, siyasi komiser ve Musevi vatandaşların acil tasfiyeye tabi ki ölüm yerinde olduğunu."

16 Eylül 1941 Nazi Almanya Yüksek Komutanı Doğu Cephesi'nde tüm rehineler vurulmalı Buna göre bir karar çıkardı. Mareşal emriyle alayın "Normandiya-Neman" tüm mahkumlar pilotlar yerinde yürütülmesi için savaş ve konunun mahkumlar değildi. Daha sonra, 1946 yılında Nuremberg Mahkemesi'nin, askeri savcıların sayısız kararnameler ve emir Wilhelm Keitel olduğu yazarı okudu. sivillerin infaz, komünistlerin ve non-parti yürütme, işgal altındaki topraklarda kasaba ve köylerin ortadan kaldırılması - bu Mareşal Keitel vicdanına oldu.

kayıtsız şartsız teslim eylemi

Almanya ile barış Bu yasal belge, Sovyet halkı uzun 1.418 gün bekliyoruz. insanlar kan kocalar, eşleri, çocukları kardeşlerin yolunu kaybederek, metre ile topraklarını adım adım, sayaç dökme, bu büyük zafere gitti. May 8, 1945, bu tarihi belgenin Karlshorst'ta Berlin banliyösünde imzalanmıştır. Wilhelm Keitel - Sovyet tarafında hareket Almanya'dan, Mareşal G. K. Zhukov'un tarafından imzalanmış. kapitülasyon şimdi dünya artık kahverengi veba tarafından tehdit edilir imzalandı.

Bir Alman subayı kaderi

her şeyden önce Almanya! Bunlar boynuna bir ilmik geçirilip Keitel tarafından konuşulan son sözleriydi. koşulsuz eylemi imzalanması sonrasında Almanya teslim 12 Mayıs 1945, Nazi Almanyası'nın diğer savaş suçlarıyla birlikte Mareşal Keitel gözaltına alındı. Yakında, Uluslararası Askeri Mahkemesi Adolf Hitler'in bütün suç ortakları hesap denir. Bunlar dünya topluluğunun, diğer devletlerin topraklarında hazırlanması ve askeri operasyonların yürütülmesi karşı komplo yanı sıra insanlık suçlarıyla suçlandı.

Sahada Mareşal Keitel umutsuzca tüm siparişler o Adolf Hitler'in kişisel sipariş üzerine yürütülen söyleyerek kendisini savundu. Ancak bu argüman mahkemede delil değildi ve o tüm sayıları suçlu bulundu.

16 Ekim sabahı, 1946 Almanya Dışişleri, dış politika Führer'in kişisel danışman Bakanı yürütür edildi Joachim von Ribbentrop. kafa ile ikinci bir iskele yüksek Keitel yükselmiş tutulan. Alman suçlunun kararı infaz edildi. Mareşal askerleri geride bıraktı.

sonsöz

Nürnberg Mahkemesi sonra bazı savaş suçluları anılarında ve hatıralarım içinde düşüncelerini dile Üçüncü Reich yenilginin nedenlerini analiz etmeye başladı. Ben bir istisna Wilhelm Keitel oldu. infazının Mareşal onun Führer sadık ve sadık bir asker kaldığını göstermektedir önce onun üç kitaplardan alıntılar, iki hafta yazılı. İşte bunlardan biri: "Ben askerim! bir sipariş için bir asker daima bir emirdir. "

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.