SağlıkSağlıklı beslenme

Vücut günde kalori ihtiyacı - kilo kaybı popüler çağdaş mitinin maruz kalma.

Vücudumuz enerjiye ihtiyacı vardır. Temelde kendi sıcaklığını muhafaza harcanmaktadır değil, aynı zamanda tüm gerekli fonksiyonları nedeniyle günlük ikmal için yürütülmektedir. Bazen uzaklarda onun miktarı cinsiyet, yaş, kilo, meslek bağlıdır. kalanı, biz enerji minimum miktarda harcama, fakat yoğun fiziksel egzersiz sırasında o kadar artar. Nasıl saymak - kaç kalori ihtiyacınız Günde bir tane? ortalama rakamlara göre - Kadınlar için, miktar erkekler için daha az olmalı, ama aynı zamanda tavsiye edilen oranlar 1800 3.500 birim arasında değişir.

Enerji biz gıda olsun. halkın rahatlığı için bu tür kalori olarak birimlerde enerji ölçmek için kabul etti. gününde onlarla belirli sayıda harcamak zorunda. Birçok kişi kurtulmak isteyen aşırı kilo problemini, sahip oldukları için gıda ile vücuda giren kalori miktarını kontrol etme yeteneğine sahiptir. Yaklaşık yetişkinler için tavsiye edilen rakamlar günlük 2500 kcal olduğunu vardır. Tabii ki, bu değer tam tersi olarak yukarı doğru değişebilir ve edilebilir.

kalori ilgili teori şu şekilde okur: insanlar kullanmış kaç, olması gerektiği ve harcadıkça. onlar biraz eksik varsa, onların rezervlerinin (yağ) den alacağı ve eğer çok fazla - aynı yönde ve onlar gecikecektir. Ama pratikte bu o kadar da çıkıyor. Birçok obez kişi kazanmış fazla kilo yıllardır sürekli gözlemlemek gerçeği nedeniyle düşük kalorili bir diyet. Aldığı ve yedekte bir şey ertelemek maliyetlerini azaltır olduğu gerçeğini de ayarlayarak bir süre sonra Vücutları. Tabii ki, düşük kalorili diyet kullanımının bazı olumlu sonuçlar verir, ama biz bir zaman yeterince uzun süre bunları düşünün, eğer bu etkinin kararlı olmadığını not edilecektir.

kendisi geçen yüzyılın 30-ler kalori hakkında ileri sürülen teori, iki Amerikan doktorlar - onlar obezite diyet çok fazla kalori tüketimi geldiğini ileri sürmüşlerdir ve vücutta metabolik bozukluklar önemli değildir. Bu fikir halka adamış, yakalandı. Daha sonra, yazarlar rezervasyon ve değişiklikler yapmaya çalıştı ama gözünden kaçmıştır - tüm sayma kalori ile götürdü. Ambalaj ürünleri artık protein, yağ, karbonhidrat ilişkin bir sayıyı belirten rakamları ile sağlanır.

Hatanın bu teorinin kanıtı, örneğin, aşağıdaki gerçekler vardır: değil nasıl kalıcı sert diyet saygı, galası gününde bir orantısız türetilmiş kalori harcıyor dansçı ölmek? tüm mahkumlar böyle kötü gıda ile ve bu kamplarda öldü gibi çalıştıkları ve kış soğuk yaşamak zorunda kaldılar? 5000 - 4000 için - ne kadar açık günde aşırı kalori alınması yalın insanları kalınır? Nitekim bir süre sonra, onlar büyük bir ağırlığa toplamak zorunda.

Vücut akıllıca tasarlanmıştır. , Enerji ihtiyaçlarını düşürmek "siyah" gününde bir şeyler erteleme böylece diyet kalori herhangi yetersiz miktarda Bu tasarlandığında. Tabii ki, biz herhangi bir zaman uzun süre bahsediyoruz eğer.

Günde yemek gerekiyor kaç kalori - Yani bu soruya muhtemel suschustvuet cevaptır. yani onun dengesi, uygunluk - Ana diyette şey Gıda protein, yağ ve karbonhidrat ve gün boyunca dağılımı elde edilen doğru oranı. Eğer aşırı kilo problemi konusunda endişeleriniz varsa - karbonhidrat açısından zengin öğleden sonra ve yağlı gıdalarda yememeye çalışın - it, harcanmış olması değil, bir rezerv ertelendi. hesaplanmasında yakılan kalori aşağıdaki şekilleri kullanarak günde: - ikincil öneme sahiptir, çünkü 4.1 kcal, proteinler göz ardı edilemez vücutta okside 1 gram yağ 9.3 kcal, karbohidrat, 1 g serbest bırakır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.