SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Alındaki Baş Ağrısına: Sebepler ve Sonuçlar

Baş ağrısı en az bir kez hayatlarında her kişi hakkında endişeli. Bu alında ve göz alanında, temporal bölgede, kafasının arkasından ortaya çıkabilir.

Özellikle, başağrısı alnından birçok nedeni olabilir: migren, sağlıksız dişleri, nevroz veya stres koşulları, alerji, ve aynı zamanda bir sinüzit, frontal sinüzit veya sinüzit sonucu olabilir. Bu kasvetli hastalığın kurtulmak için, nedenini tespit ve düzeltmek için düzgün ve zamanında olmalıdır.

Yani, bizim görev - alında ağrı olası nedenleri açıklamak için:

1.Psihologicheskoe gerginlik. Sadece bu sebep alında ağrı, servikal omurgada meydana, sonra hızla kafa, tapınaklar ve göz alanının arkasına yayıldı. Ek belirtiler - bulantı, kusma, sık baş dönmesi, vestibüler aparatın bozulması. Bu tür ağrı kaynağı kolayca servikal oksipital palpasyonuyla tespit edilir. rahatsızlık doğası ağrıyan, baskıcı olduğunu. "Alin Headdress üzerinde presler" (şimdiye neredeyse tüm hastaların onun devlet açıklanmıştır) sanki bir kural olarak, alnın basınç hissi vardır.

Hastalar genellikle duygusal stres, aşırı heyecana muzdarip, bu en yaygın nedeni olduğunu unutmayın.

2 kapaklar ve sinüzit. Hemen sinüzit üzerine de ağrı rahatsız olabilir , burun sinüsleri zorluklar ve burun akıntı oluşumunu nefes. Bu durumda alnından Başağrısı, birinde bir kural ve aynı zamanda gibi ateş var görünür. inflamasyon frontal sinüste oluştuğunda, alında ağrı çok güçlüdür ve burun kalan bölümlerin iltihabı ile daha karmaşık taşır. Bu nedenle, bir doktora gecikmemesi edilmemelidir.

Genellikle sabahları tekrarlanan sinüzit, sonucu oluşur Başağrısı, ağrılı gözler ışığa tepki verirler. Burun temizlenir yalnızca daha kolay olur. Bu durumda, hastanın vücut sıcaklığı sinüslerden tahliye mevcut değildir, yükselmez. vazokonstriktör için damla unutmayın sinüzit tedavisi sadece doktor tavsiyesi üzerine satın alınmalıdır.

3. intrakraniyal basıncı yükseltildi. alındaki baş ağrısı ile değiştirilebilen oksipital ağrı ve temporal bölgeleri, aynı zamanda ağrı çevreleyen. Bu stres ya da sinir gerginlik acı bir sonucu olabilir.

frontal ve etmoid sinüsler, nöralji veya 4. enflamasyonu trigeminal sinir nörit. Bu durumda, alnından ağrısı keskin ve epizodik baş, ama vücut ısısı yükselmez ve burun akıntısı görünmüyor. Bazen kaş basarak yanı sıra yırtılma ve alnının kızarıklık ile ağrı ortaya çıkabilir.

5.Infektsiya farklı doğası. sıcaklığın artışıyla birlikte donuk ve ağrıyan böyle bir durumda Başağrısı,. Genellikle bu durumun nedeni - zehirlenme: alnından baş ağrısı nedeniyle ateş, akut menenjit, sıtma, grip (kaş ek ağrı ve parlak ışık ve hoşgörüsüzlüğüne oluşabilecek göz ağrısı) veya ateş.

6. Migren. Bu durumda, alındaki ve tapınakta bir ağrı var, ve temporal bölge ve göz alana verir. Migren epizodik ve periyodik olarak gerçekleşir. Bazen bir komplikasyonu olarak bulantı ve kusma vardır. Pek çok doktor kalıtsal hastalık olarak tanımlarlar.

Sadece deneyimli bir uzman düzgün baş ağrısı teşhis edebilir unutmayın. Eğer durum değil yorgunluk veya aşırı iş yükü neden olur, özellikle de değil kendi kendine tedavi gerekir. nedenleri çok daha ciddi olabilir. Yani bir hekime kalkıyorsun! Sağlığınız zamanında tedavi tamamen bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.